Jump to content



To τερας του "Λοχ Καναδες"!!!!!!


kallileo

Recommended Posts

Οκ εντυποσιακη δεν λεω...

Αλλα 20.000$ !?!?

Κατσε ρε μαγκα...!4χΑτι Radeon 9800xt = 2000$ το πολυ.Τα υπολιπα 18.000 τα θελουν για την πατεντα που εκαναν?!?!

Απλα την πουλανε στου στρατιωτικους για εξωμιωτες και για αυτο ειναι πανακρηβη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες αυτες, ειναι ενα σχετικα καινουργιο μειγμα καρτων δεδομενου οτι δεν ειναι ουτε παιχνδοκαρτες (GF/FX-Radeon) που προοριζονται για pc/mac,

ουτε video/3D renders (Glide-XT) που προοριζονται για silicon/sun και videoσουιτες.

αυτο δε σημαινει οτι δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν και ετσι, αλλα ειναι σαν να οδηγεις ferrari στον Ολυμπο...δεν ειναι το φυσικο της πεδιο.

Χρησιμοποιουνται ως συνηθως απο dual xeon 'η risk cpus, σε virtual reality 'η 3d interactive παρουσιασεις σε πολλαπλες οθονες, 'η σε εξομοιοτες (απο πολυ σοβαρα μπλιμπλικια μεχρι το στρατο)

Προγραμματιζονται σε OpenGL το οποιο για αυτους ειναι πολυ πιο γρηγορο και με περισσοτερες δυνατοτητες, απο το δικο μας (games) αργο directX, και συνηθως διαθετουν απο 2 και πανω gpus.

Η συγκεκριμενη ειναι triplehead :blink: με 2dvi +1 απο daughterboard, και αν τα κινεζικα μου δεν με απατουν :toomuchne πρεπει να εχει 2 gpus. Eπισης διαθετει ενσωματομενη μηχανη γεωμετριας πραγμα που την κανει διαβολικα γρηγορη για αυτο που προοριζεται. Διαθετει τεραστιο texture map support, και φαινεται αρκετα...pc-friendly, επισης δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβη...:wassat:

οκ για τα δικα μας δεδομενα ειναι για γελια η τιμη της, σε καποιους αλλους οχι.

A ρε ELSA GL-oria γιατι σε πουλησα 30Ε ο ΗΛΙΘΙΟΣ :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεταξω την 9800 προ μου??Τρελος εισαι ...και δεν πεταω το σπιτι μου καλυτερα ......Παντως δεν μπορω να πω γλυκουλα η καρτα εως πολυ γλυκουλα αλλα τα 20000 $ δολλαρια ακομα σβουριζουν στο κεφαλι μου και μαλλον δεν ειναι απο αυτα που ειπια ...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γαμάτο να πάρεις κατι 20.000 $ το οποιο σε 6 χρόνια θα εχει 300$ με το ζόρι... πάντως 2500 με 24χ ΑΑ γ@@@ε τα....

Θα επρεπε να κανουν και ενα χωρις ΑΑ πάντως για να συγκρίνουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.