Jump to content



Moddαροντας το CM Stacker 831 SE


gipinio1337

Recommended Posts

Καλησπερες

Εχω ενα CM stacker 831 SE. Ειναι λιγο παλιο το κουτακι αλλα δεν ειναι και για πεταμα. Θα ηθελα να το moddαρω οσο παει (οχι νερα κλπ).

Προτεινετε κατι; Καποια εικονα;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

απιστευτη δουλεια ο τρελος!!!

2 αποριες......

1η αυτο στον πατο του κουτιου ηταν ο σκλιρος δισκος?

2η αυτες οι "θηκες" μπροστα που μπικαν οι ανεμηστηρες μεσα που τις βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη δουλεια ο τρελος!!!

2 αποριες......

1η αυτο στον πατο του κουτιου ηταν ο σκλιρος δισκος?

2η αυτες οι "θηκες" μπροστα που μπικαν οι ανεμηστηρες μεσα που τις βρισκουμε?

1)Ναι.

2)Στο e-shop της Κυπρου.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιά και για να αποφύγει μεγάλη την κάποια θερμοκρασία όταν δουλεύει η μητρική.

Πέρα απο την ομορφιά? αξίζει? ούτως ή άλλως μία motherboard ποτέ δεν εφάπτεται στη βάση της παρα μόνο στις βίδες όπου κάθεται.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη δουλεια ο τρελος!!!

2η αυτες οι "θηκες" μπροστα που μπικαν οι ανεμηστηρες μεσα που τις βρισκουμε?

ειναι οι ιδιες θηκες που εχει το stacker για την τοποθετηση του ανω exhaust fan...

και του 4χ120 πλαινου fan bracket (για τους κατοχους παλιοτερων μοντελων)

για σενα κατι θα κανουμε....

Να ρωτήσω κ γω, Τις τρύπες στο πίσω απο τη βάση της motherboard γιατί τις έκανε?

οι τρυπες που εχει κανει ειναι οι παραλληλογραμμες για cable management

οι στρογγυλες εχουν γινει απο το εργοστασιο στα μοντελα 831

Να το βαψω δηλαδη;

Εαν το αποφασισεις, ΜΗΝ επιλεξεις τοσο σαγρε χρωμα...

μενει καθαρο γιακανενα 10ημερο

μετα για να το καθαρισεις θελει υγρο πανακι και πινελο μεσα εξω...

η σκονη κολλαει στο σαγρε και δεν φευγει ουτε με φυσημα κομπρεσσερ!

υγ: στην σελιδα 42 πηρε το κουτακι και γυρισε ολη την χωρα...θαλασσα, χιονια, παρκα, βουνα!:hehe: Σήμερα 10:24

οι φωτογραφιες που εχει τραβηξει το ατομο ειναι ολα τα λεφτα

(μαζι με το sleeving φυσικα...)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, απλα πραγματα. Θελω καμια φωτο να παρω ιδεα για τοποθετηση καλωδιων και τακτοποιηση γιατι ειναι καπως ιδιοτροπο το κουτι αυτο. Δεν μου κανει να παω τοσο με βαψηματα και τοσο πολλα μονταρισματα...

Link to comment
Share on other sites

οντος τα εχει το ε-σοπ κυπρου. http://www.eshopcy.com.cy/show_per.phtml?id=PER.806198

@Κοπριτης οι θηκες που λες οντος κανουν αλλα εμφανισιακα δεν ειναι ιδιες σαν αυτο που χρισιμοποιησε ο τυπος, αλλα τεριαζουν μια χαρα....μονο που δεν ειναι τοσο εμφανισιμα για να μπουν στη προσοψη του κουτιου.

Link to comment
Share on other sites

Ε...εγω τι να κανω τελικα;

Κάνε κάτι δικό σου βάζοντας το προσωπικό σου γούστο, μήν περιμένεις να σου πούμε εμείς.

Γιατί είσαι διστακτικός?

Ξεκίνα και ίσως ανακαλύψεις ότι ''το έχεις το θέμα'' περισσότερο απ'όσο νομίζεις!

Link to comment
Share on other sites

οντος τα εχει το ε-σοπ κυπρου. http://www.eshopcy.com.cy/show_per.phtml?id=PER.806198

τις εχει το e-shop κυπρου αλλα η συνεννοηση με τους κουμπαρους ειναι απο αλλο ανεκδοτο.. Ακομα περιμενω να μου πουν πως θα το εστελναν και ποσο.. Τελικα εμαθα οτι τα μεταφορικα απο εκει ειναι κανα 20ρικο με κουριερ και λακισα για προϊον των 2€.. Τελικα μετα απο μερικα e-mail με coolermastershop.nl μου βρηκαν κομματια παρολο που δν τα ειχαν στο site και τα περιμενω μαζι με κατι αλλα!! :jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.