Jump to content



Moddαροντας το CM Stacker 831 SE


gipinio1337

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

πρεπει να αλλαξεισ τιτλο τοτε........αλλο μοντα και αλλο τακτοποιηση-σιμαζεμα

στην οθσια δεν εκανεσ καμια μοντα

ωραιο παντος το στακερακι......ειναι η πρωτη μου αγαπη xD

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι παιζει;...Ειναι πολυ χαμηλων τονων το κουτι. Το βραδυ εκτος απο το μπροστινο τον ανεμιστηρα δεν φαινεται Χριστος. Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση; Μπορω να βαλω λαμπες UV/Led/Spot Lights/Cathodes; Σε Cathodes ποια μαρκα να προτιμω(ειχα παρει κατι akasa κοκκινες αλλα μου βγηκανε ροζ, και το κουτακι εδειχνε καπως "στικοπου"!!!):hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι παιζει;...Ειναι πολυ χαμηλων τονων το κουτι. Το βραδυ εκτος απο το μπροστινο τον ανεμιστηρα δεν φαινεται Χριστος. Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση; Μπορω να βαλω λαμπες UV/Led/Spot Lights/Cathodes; Σε Cathodes ποια μαρκα να προτιμω(ειχα παρει κατι akasa κοκκινες αλλα μου βγηκανε ροζ, και το κουτακι εδειχνε καπως "στικοπου"!!!):hehe::hehe:

Εγω την πατησα με κατι thermaltake cathodes που βγηκανε ροζ.Αποσο γνωριζω μονο η Revoltec εχει pure red cathode αλλα και παλι εγς θα πηγαινα σε μια λυση led stripes που ειναι πιο βολικα,φωτεινα και βγαζουν οντως το χρωμα που λενε (αλλα ειναι και αρκετα πιο ακριβα)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κατι sharkoon μπλε απο e-shop τις ειχα παρει (τετραδα) και μου αρεσουν. Βεβαια η ποικιλια του e-shop τωρα και των αλλων ειναι σαν να πηγαινεις σε μαναβικο και να ζητας ψαρια.. Δεν θα βρεις τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πατησα με κατι thermaltake cathodes που βγηκανε ροζ.Αποσο γνωριζω μονο η Revoltec εχει pure red cathode αλλα και παλι εγς θα πηγαινα σε μια λυση led stripes που ειναι πιο βολικα,φωτεινα και βγαζουν οντως το χρωμα που λενε (αλλα ειναι και αρκετα πιο ακριβα)

Δεν ειναι δα και πανακριβα.

Ναι οντως μονο τα revoltec απο οσα εχω δει ειναι κοκκινο.

Led stripes κυκλοφορουν σε καταστηματα με ειδη φωτισμου αλλα και σε ηλεκτρονικα καταστηματα υπολογιστων.

Link to comment
Share on other sites

molex εχουν και αυτα απο καταστημα φωτιστικων?? κατι stripes που ειχαν πεσει στα χερια μου τα εκοβες εσυ σε οτι μηκος ηθελες και δουλευαν με 5v αν θυμαμαι καλα. Αλλα σιγουρα δν κυκλοφορει μονο ενας τυπος

να το κανουμε γενικο thread για το stacker??? γιατι θελω τη γνωμη σας.. Τωρα το εχω λυμενο και μεσα σε ολα που θελω να του κανω ειναι να μεταφερω τους διακοπτες απο τα cathodes πανω στο κουτι καπου. Αλλα δεν ξερω που να τους περασω..Επισης αν εχετε καμμια ιδεα για ωραιους διακοπτες ευπροσδεκτη. Τωρα τα ειχα πανω σε ενα καλυμμα του κουτιου για τα front bays αλλα πρεπει να φυγει.. Ενναλαξ του διακοπτη on off σκεφτομαι γιατι ειναι 2 οι διακοπτες

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πάμε σε γενικό Stacker thread να πώ και εγώ αυτό που με απασχολεί.

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που είναι οι σκληροί,φαίνονται τα sata καλώδια.Αλλά για να αλλάξουν θέση πρέπει να το σφάξω και δεν θέλω.Τί λετε υπάρχει άλλος τρόπος ?

Link to comment
Share on other sites

@fantomas σου ειναι ευκολο να ανεβασεις καμια φοτο απο το σφαξιμο? να(δουμε λιγο αιμα να γουσταρουμε xD) παρουμε καμια ιδεα.....γτ και μενα μου σπαει τα νευρα ο τροπος που ειναι οι σκληροι!

Link to comment
Share on other sites

που ρε συ?? 2 σελιδες ειναι ολες κ ολες για τα κουτια. μηπως το εφαγε καμμια εκκαθαριση του φορουμ??

@fantomas σου ειναι ευκολο να ανεβασεις καμια φοτο απο το σφαξιμο? να(δουμε λιγο αιμα να γουσταρουμε xD) παρουμε καμια ιδεα.....γτ και μενα μου σπαει τα νευρα ο τροπος που ειναι οι σκληροι!

αυτη εχω τωρα ευκαιρη.. η θηκη των σκληρων ειναι απο ενα Αrmor Jr, μπορεις εσυ να κρατησεις το ηδη υπαρχον module του Stacker. Επρεπε να φαω και χαμηλα λιγο το πλαινο του κουτιου για να μπαινει και στην κατω κατω θηκη σκληρος ;)

14022010775.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω τωρα ευκαιρη.. η θηκη των σκληρων ειναι απο ενα Αrmor Jr, μπορεις εσυ να κρατησεις το ηδη υπαρχον module του Stacker. Επρεπε να φαω και χαμηλα λιγο το πλαινο του κουτιου για να μπαινει και στην κατω κατω θηκη σκληρος ;)

14022010775.jpg

Ωραία modda fantoma.Tο έχω σκεφτεί αυτό, αλλά θέλω να υπάρχει μπροστά και ο fan να τους δροσίζει.Δεν βλέπω στο δικό σου ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα εναν απο πανω (η φωτο ειναι ακομα στο δεσιμο του κουτιου) αλλα τωρα περιμενω τα fan brackets που μπαινουν στην προσοψη και θα φυσαει απο μπροστα οπως σε μαμα κατασταση.

χαιρομαι που σας αρεσει!! Ευχαριστω και για το Stackeroλινκ!! :)

edit: Nephilim στο φορουμ ομως δεν το βλεπω.. μπορω να παω σε αυτο το thread μονο απο το λινκ σου!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.