Jump to content



[Πρόβλημα] Netmod BSODs.....


Κοπρίτης

Recommended Posts

δεν μου εφτανε η γενικοτερη σταθεια του netmod και τωρα ηρθαν να προστεθουν και BSODs!!!!!

To συνδεω αναγκαστικα με usb μιας και η MAX3 ΔΕΝ εχει σειριακη και οποτε του καπνισει πεταει μια ξεγυρισμενη μπλε οθοναρα και το εξης μηνυμα:

nMUSB.sys Adress AA428EB5 baseat AA427000 Datestamp 40279044

χρησιμοποιω Netmod V.20

δοκιμασα επανεγκατασταση...

δοκιμασα αναβαθμιση firmwire netmod (3.80)

δοκιμασα Format

δοκιμασα default συχνοτητες cpu/ram

the problem remains......

εχει συναντησει κανεις κατι αναλογο ή εστω εαν ξερει καποιο πιθανο αιτιο και λυση????

Η κατασταση δεν παει αλλο και δεν μπορω να μεινω ανευ net μεχρι να φιλοτιμηθει ο πΟΤΕ να μου βαλει DSL....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Enduracell [Σήμερα, στις 18:29]

πέταξε το (αφού το βάψεις μπλε) και πάρε ένα modem της προκοπής...

Got something newer than this to tell me m8?

To θεμα ειναι να την βγαλω μαυτο μεχρι να εγκριθει το γ@μωdsl στο Π.Φαληρο.....

Η λυση της αντικαταστασης απο πΟΤΕ λογω λαβης με την νεοτερη εκδοση V.50 usb τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια αυτα τα Netmod.Κατι ηξερα και εβριζα τον Κοκκαλη(ειμαι και βαζελος βεβαια).

ΠαλιοIntracom.μακρια απο Netmod!!!!!

Πολλοι γνωστοι μου ειχαν Netmod και παρουσιαζε προβλημα και το αλλαξαν και αυτοι παιρνοντας τον πΟΤΕ τηλεφωνο για βλαβη.Συμφωνω επομενως με τους προλαλησαντες.

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να εχεις το 100% της αποδοσης απο ISDN και να μη δωσεις πανω απο 25 (23 +ΦΠΑ εχει για την ακριβεια νομιζω) , τοτε εισαι για Tornado Tipa-P. Ειναι το κορυφαιο ISDN modem (ISDN Terminal adapter to be precise) και εκτος οτι ερχεται πακετο με πολυ χρησιμα applications, ειναι και εξισου φτηνο με ενα PSTN modem ;)

Link to comment
Share on other sites

Το Τornado μοιαζει καλη λυση και πολυ φθηνη....

and will surely be taken under serious consideration

ΕΑΝ δεν γινει η τραμπα απο τον πΟΤΕ...

επειδη ομως δεν εχω ιδεα .. πρεπει οντως να σαμποταρω το NetKολοκυθι

ή αρκει να ζητησω αντικατασταση λογω προβληματικης λειτουργειας??

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα παλιοτερα προβλήματα με το netmod.το netmod version 5 που χρησιμοποιω τωρα δουλευει αψογα.(στο device manager μου λεει netmod usb version 3.2).πες να σου το αλλαξουν,μην ξοδευτεις ασκοπα

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα ηδη με Intracom και μετα απο 30 λεπτα εξηγησεων, 3 διαφορετικους φωστηρες και στιχομυθιες του στυλ

-Αααα εχετε κολλησει ιο!!!

-Μα δεν εχει καμια σχεση αυτο και εκανα και full format εξαλλου ....

-Eεεε, μισο λεπτο να σας δωσω τον Κο Ταδε που ειδικευεται στο θεμα...

Εν τελει μου συνεστησαν να επικοινωνησω με ΟΤΕ και να ζητησω αντικατασταση...

Ετσι και εγινε...

και εντος δυο ημερων (πλακα κανουν!) θα ερθει το τεχνικο team να ελεγξει την κατασταση λεει και ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ να προχωρησει σε αντικατασταση του Netmod (ξαναλεει)....

Αυτο το "εαν χρειαστει" ομως δεν με καλυπτει καθολου μιας και φανταζομαι ηδη τον τεχνικο να μου λεει με υφος 1000 καρδιναλιων οτι το Κολοκυθι της ΙNTRACOM λειτουργει αψογα και τι σοι ητρικη ειναι αυτη χωρις σειριακη θυρα και οτι στην τελικη ειναι δικο μου το προβλημα...

Μηπως πρεπει να φροντισω να χρειαστει αντικατασταση με καποιον υπουλο τροπο?

εαν ναι ποιος θα μπορουσε να ειναι αυτος ο τροπος ωστε να μην εντοπιστει το σαμποταζ και να γινει η αλλαγη χωρις χρεωση.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.