Jump to content



Διλημμα για αλλαγη συνδεσης


greekfragma

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Ελπιζω να περασατε καλα το 3ημερο και οχι σαν και μενα που διαβαζα καθως δινω αυριο μαθημα:'(

Παμε στο ζουμι της υποθεσης...........

αυτη τη στιγμη μπαινω ιντερνετ με πΟΤΕ 56αρα Dial-up Dynamic αοριστου χρονου

και πληρωνω τα εξης:

Οι παρακατω τιμες αφορουν χρεωση 2μηνου και ΟΧΙ 1μηνα

1) 30ευρω παγια isdn γραμμης για να εχω ταυτοχρονα και τηλεφωνο και να ειμαι online.

2) 40ευρω χρονοχρεωση της pstn(κατα μεσο ορο)

3) 30ευρω συνδρομη pstn σε πιστωτικη καρτα

συνολο εχουμε 100ευρω 2μηνο για να εχω 56αρα και ταυτοχρονα τηλεφωνο.....

θελω να μου πειτε γνωμες εαν με συμφερει να παω σε adsl αοριστου χρονου και στο προγραμμα με τα λιγοτερα kbps.εαν παω σε adsl θα εχω δικαιωμα να μιλαω ταυτοχρονα και στο τηλεφωνο?αν ναι με την ιδια χρεωση ή με χαμηλοτερη?

για να ξεκαθαρισω τα πραγματα να μην μπλεκομαστε.

αυτα που πληρωνω αυτη τη στιγμη για ιντερνετ μονο ειναι 70ευρω το 2μηνο(αστε εκτος τα 30ευρω της παροχης isdn)

εαν παω σε adsl αοριστου χρονου τι τιμες θα μου βγουνε?

εχω υπολογισει περπου 80ευρω(συνδρομη γραμμης + εξοδα provider)

εαν κανω λαθος διορθωστε με παρακαλω...

εαν ισχυει ο παραπανω υπολογισμος μου τοτε σιγουρα θα αλλαξω.μιλαμε για διαφορα 10ευρω το 2μηνο και θα ειμαι μεσα ολη την ωρα και με 5πλασια ταχυτητα.......

περιμενω γνωμες........

ευχαριστω πολυ παιδες.....

περιμενω γνωμες.............................................:shifty: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

........................................πωπω μπερδεμα..............................

κοιτα φιλε μου για να μην μπερδευομαστε με πολλες λεπτομερειες.το 2μηνο πληρωνω 70ευρω την pstn.ολα καλα μεχρι εδω.υπαρχει adsl αοριστου χρονου με 80ευρω?μπηκα στο site της forthnet και otenet αλλα δεν βγαζω ακρη εαν εχουνε συμπεριλαβει μεσα στις τιμες τους(δηλαδη τη χρεωση του provider) και το παγιο του οτε.διαφωτισε με plz!!!!!!!

εαν γνωριζεις καλυτερα τις σελιδες κανε τον κοπο και υπολογισε ποσο θα πληρωνω το 2μηνο για adsl αοριστου χρονου σε απλο προγραμμα(δεν με ενδιαφερουν τα πολλα Κbps).οχι σε προγραμμα ογκοχρεωσης(π.χ. 1-2-3GB) ή σε προγραμμα μεγιστου χρονου ανα μηνα(π.χ. 15ωρες κλπ κλπ).ελπιζω να μην σε κουραζω....

Link to comment
Share on other sites

στις τιμες που θα βλεπεις, να προσθετεις και το παγιο της ADSL γραμμης.

οταν ο οτε λεει "Συνδρομή Αορίστου χρόνου Πάγιο 34,95 / μήνα" (HOME 384) βαλε κι αλλα 30 που εχει το παγιο της γραμμης

http://www.ondsl.gr/ho_cost.htm

http://www1.forthnet.gr/fastinternetadsl/static.html

Link to comment
Share on other sites

να διορθωσω προσθετωντας κατι.............

FORTHnet ADSL Lines αοριστου

FORTHnet ADSL Line 256 24,99 /μηνα

αυτο το παγιο ειναι της γραμμης εαν την παρω απο forthnet?

αρα εαν ειναι ετσι τοτε προσθετω τα 2 παγια +18% φπα και εχω το τελικο ποσο?

δηλαδη......................108ευρω το 2μηνο?

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου...................με εβγαλες απο μια ζαλαδα μακρααααααααααας διαρκειας:confused:

πλεον μπορω να ηρεμησω............

οι κ@λοεταιριες με ειχαν μπερδεψει τοσο πολυ με τα αναλυτικοτατα και απολυτως ξεκαθαρα(εδω γελαμε) προγραμματα και τιμοκαταλογους των ιστοσελιδων τους.........................

:tomato: :tomato: :tomato:

τα λεμε αυριο βραδυ ξανα παιδες......

με περιμενει πολυ διαβασμα τωρα για το αυριανο κ@λομαθημα................:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με 24.90 ( χωρίς ΦΠΑ ) & άλλα 24.90 ( χωρίς ΦΠΑ ) έχεις ADSL.

Τα πρώτα πάνε στον πΟΤΕ ( ADSL Access ) & τα άλλα στον ISP ( συγκ. τιμή της Forthnet ).

Νομίζω υπάρχει και φθηνότερη ( η ACN ) , αλλά δεν ξέρω για την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών.

Πάντως γενικά με 58,76 ( τον μήνα ) έχεις ADSL.’λλα 22 κάτι το πάγιο του...πΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Billpeppa εαν μπορουσες να μου βγαλεις μια σουμα απο τα παραπανω θα ημουν ευγνωμων.

εμενα με ενδιαφερει να εχω μαξιμουμ 45ευρω το μηνα........εαν βρεις καμια καλυτερη προσφορα ενημερωσε με.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas [Χθες, στις 23:28]

Να το πω???

Αρχές / μέσα καλοκαιριού ( 2004 πάντα ) , η 256/128 φουλ πακέτο στα 25-35 ευρώ τον μήνα.

( Κομπλέ )

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.............................:p:D:cool::jump: :jump: :jump:

θα βαλω και γω Adsl το καλοκαιρακι........στην ακρογιαλιααα.................με adsl-ακι και το laptop αγκαλια........εγω και συ.....εσυ και γω.......μονοι πανω στη γηηηηηη.....ωωωωωωω ωωωωωω μονοι στη γη!:D :D :D :D

ευχαριστω φιλε billpeppa για τα πολυυυυυυυ καλα σου νεα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.