Jump to content



Shogun 2 Total War


vic

Recommended Posts

Εγώ το έχω ψιλολιώσει τις τελευταίες μέρες. Αλλά δεν βλέπω κανέναν να μιλάει εδώ μέσα. Ή παίζουν μανιωδώς ή δεν το έχουν πάρει στα χέρια τους οι περισσότεροι. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Εγώ κάνω υπομονή να τελειώσω τις εξετάσεις μου μέχρι τον Ιούνιο και μετά προβλέπω να ασχοληθώ με αυτό όπως τα υπόλοιπα της σειράς (για 1+ έτος). Γενικότερα το βάθος και το gameplay που έχουν τα παιχνίδια Total War αξίζουν για μακροχρόνιο παίξιμο. Άνετα ξαναπαίζω και σήμερα το Rome ή το Medievil 2 ή το Empire. Μέχρι τότε διαβάζω από εσάς για τις εντυπώσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι με το πλήκτρα WASD. Αυτό συμβαίνει έτσι ώστε εάν φύγει καταλάθως ο κέρσορας στη γωνία να μην αρχίσει να φεύγει από το "σημείο ενδιαφέροντος". Ενώ με τα πλήκτρα το πας όπου θες.

Εντυπώσεις; :)

Link to comment
Share on other sites

μουφα το παιχνιδι...χαλια γραφικα και σερνεται ακομα και σε ισχυρα συστηματα..ασχετα που δεν μπορω να επιλεξω shader ανω 3.0...εγγυηση...μετα το crysis 2 dx9, αυτο...μοδα:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω τώρα e-mail στην Creative Assembly μην αυτοκτονήσει κανένας Product Manager από την ανελέητη κριτική σου.

http://forums.totalwar.com/showthread.php/8795-Total-War-Shogun-2-Some-news-from-the-graphics-team

Edit: Λες οτι σου σέρνεται με 2x 5850 και 8GB RAM....Κια σε μένα παίζει νεράκι με μία 5870 και 2GB Ram σε Windows 7 Ultimate. ΘΑΥΜΑ! Praise Lord Jesus.

Link to comment
Share on other sites

The Creative Assembly this morning said that Total War: Shogun 2 won’t have DirectX 11 support out of the box. The feature is being held back for testing while the development team works to improve performance on DirectX 11 cards. The plan is to patch DirectX 11 support back into the game two to four weeks after release.

δεν ειπα, κι εγω αν βγαλω 1-2 επιλογες παιζει νερακι, ομως, τωρα τελευταια μερικες εταιριες, αφηνουν το τελειωμα για τα Patch...δηλαδη περιμενει καποιος πως και πως νεας γενιας γραφικα, και θα περιμενω 1 μηνα απο την κυκλοφορια, για να χω dx11...κατ'αλλα κανω ανελεητη κριτικη, ή εκεινοι ειναι ανελεητα βιαστικοι να βγαζουν μη-ετοιμο παιχνιδι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλα καμία επιλογή. Εσύ αντιθέτως βγαίνεις και λες μούφα παιχνίδι και όλα τα σχετικά. Άμα δε σου αρέσουν τα γραφικά μην το παίζεις. Δε σε πίεσε κανένας. Κατά τα άλλα οι υπόλοιποι θα το παίξουμε γιατί ίσως είναι το καλύτερο strategy game που κυκλοφορεί.

Edit: Επειδή το έχω απορία. Πού σε χαλάνε τα γραφικά και δε σου φτάνουν; Περίμενες 30,000 στρατιώτιες με γραφικά Crysis;

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το gameplay, δεν ειπα κατι αρνητικο για το παιχνιδι μου αρεσει, και επειδη δεν εχω ξαναπαιξει παρομοιο, με εντυπωσιασε κιολας, τα γραφικα σχολιασα...απλα σκεφτομαι το να το ξεκινησω τωρα, ειναι χασιμο χρονου, και αν μετα βουν τα patch για τα γραφικα.? κατα την γνωμη μου, επρεπε να καθυστερησουν 1 μηνα την κυκλοφορια και να ειναι complete...

για παραδειγμα σε ενα tutorial που εκανα ναυμαχια, το νερο ισα που φαινοταν πανω, λες και ημουν σε αερα ηταν...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά φαίνονται τα γραφικά σε μένα,οπότε μάλλον κάτι παίζει με τα κουβαδάκια σου. Από έκει και πέρα το να λες μούφα το παιχνίδι επειδή δεν έχει dx11 ενώ δεν έχεις ξαναπαίξει κιόλας τη σειρά total war θα σου έλεγα τι σκέψεις μου προκαλεί αλλα θα βγούμε off topic :tomato:

Link to comment
Share on other sites

@victor : προφανως καποια ατομα δεν βλεπουν καλα οταν πορωνονται με το παιχνιδι...δυστυχως και καποιοι εχουν ματια που κοιτανε την λεπτομερεια...μια χαρα ειναι το pcακι μου...το παινχιδι ειναι κακογραμμενο και περιμενει ο κοσμος ολος patch...εσεις κυριοι μπορει να το εχετε τερματισει ηδη...δεν πειραζει...αλλο αυτος που απολαμβανει και αλλο αυτος που εθιζεται...και δεν μπορει κανεις να το φουλαρει στα γραφικα χωρις drops...εγω δεν την βρισκω με λιγοτερα απο 60 fps, τι να κανουμε...

@Malibu : 2011, σου λενε το παιχνιδι στατηγικης με τα πιο ρεαλιστικα γραφικα ever, και μονο που δεν επεσα κατω απο τα γελια... και μια χαρα ειναι τα κουβαδακια μου, δεν φταιω αν προσαρμοζεσαι σε πιο χαμηλες απαιτησεις gaming...:T:

Link to comment
Share on other sites

@victor : προφανως καποια ατομα δεν βλεπουν καλα οταν πορωνονται με το παιχνιδι...δυστυχως και καποιοι εχουν ματια που κοιτανε την λεπτομερεια...μια χαρα ειναι το pcακι μου...το παινχιδι ειναι κακογραμμενο και περιμενει ο κοσμος ολος patch...εσεις κυριοι μπορει να το εχετε τερματισει ηδη...δεν πειραζει...αλλο αυτος που απολαμβανει και αλλο αυτος που εθιζεται...και δεν μπορει κανεις να το φουλαρει στα γραφικα χωρις drops...εγω δεν την βρισκω με λιγοτερα απο 60 fps, τι να κανουμε...

@Malibu : 2011, σου λενε το παιχνιδι στατηγικης με τα πιο ρεαλιστικα γραφικα ever, και μονο που δεν επεσα κατω απο τα γελια... και μια χαρα ειναι τα κουβαδακια μου, δεν φταιω αν προσαρμοζεσαι σε πιο χαμηλες απαιτησεις gaming...:T:

Το να αποκαλείς μούφα το καλύτερο strategy game για φέτος,επειδή στο launch δεν έχει dx11,είναι να σου χαρίζουν γάιδαρο και να τον κοιτάς στα δόντια. Και φυσικά το απολαμβάνουμε,παρά τα ελατώματα του ενώ εσύ την βγάζεις εδώ να μυξοκλαίγεσαι επειδή έχεις frame drops. Σε φάση δεν μ'αρέσει η jessica alba επειδή έχει μια ελιά στο δεξί κωλομέρι.αλήθεια ε?:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω στο σύστημά μου παίζει όλα full, όλα τέλεια. Και μου λες ότι στο δικό σου έχεις προβλήματα. Συγγνώμη αλλά αδυνατώ. Επίσης βγαίνεις και λες μούφα, αίσχος και όλα τα σχετικά. Περιμένεις να σε ράνουμε με τριαντάφυλλα; Αυτή μόνο εποικοδομητική κριτική δεν είναι. Και για να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκράφη σκράφη δεν είναι και το πρώτο thread που αρχίζεις και εκτοξεύεις κριτικές χωρίς δικαιολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.