Jump to content



Shogun 2 Total War


vic

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Με μια πρώτη ματιά οι παρατηρήσεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις στο demo είναι να παίξεις μία ιστορική μάχη. Ποτέ δεν ήμουν φαν αυτών... Έχουμε και λέμε όμως. Το σύστημα μάχης μοιάζει αρκετά στο Empire και δανείζεται πολλά στοιχεία με αυτά του Napoleon. Το interface συμπαθητικό, όχι πολύ διαφορετικό από αυτά που έχουμε συνηθίσει στα προηγούμενα Total War. Εγώ δε θα σταθώ εκεί όμως, καθώς δεν είναι εκεί το ατού του παιχνιδιού. Πολύ σωστά στο τέλος του Demo παρουσιάζουν ένα video με αποσπάσματα από το Campaign, τη μάχη, τη ναυμαχία (φάνηκε εξαιρετική) καθώς και από μία "ανάπτυξη χαρακτήρα" ενός από τους στρατηγούς, έτσι κατάλαβα τουλάχιστον. Όχι κάτι το συνταρακτικό το demo με λίγα λόγια. Τα καλύτερα είναι καλά φυλλαγμένα για το πλήρες παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το demo έχει και tutorial που παίζεις μάχες, δεν έχει μόνο histrorial battles.

Εμένα πολύ ωραίο μου φαίνεται, αλλά πολύ βαρή ρε παιδιά ακόμα και στο χάρτη, να πω στις μάχες οκ αλλά και στο χάρτη να πέφτουν τόσο πολύ τα fps? άντε να δούμε την τελική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Total War - SHOGUN 2

Έχει πέσει πολύ promotion από ότι βλέπω. Το είδα σε διαφήμιση ακόμα και στο contra.gr. Γι' αυτό το λόγο άλλωστε το ονόμασαν Total War: Shogun 2, για να μεγαλώσουν το Series Awarness και για τα επόμενα παιχνίδια που θα ακολουθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Επεσαν στα χερια μου τα περιεχομενα του Collector's αλλα προσωπικα πηρα το Limited Edition. Τσαμπα λεφτα η πλαστικουρα Takeda και το χαρτονενιο κουτι imho. Τι βλεπετε μεχρι τωρα, ειναι bugzilla σαν το Medieval 2; Total War και τα πολλα bug πανε παντα μαζι βεβαια αλλα ειναι φοβερα εθιστικο παραυτα...

Link to comment
Share on other sites

Σε καμιά ώρα θα καταφέρω να παίξω. Στην αρχή όταν το έβαλα δεν εγκαθίστατο από το DVD, αλλά το κατέβαζε από το Steam. :hang3: Εδώ λέει πως θα το αποφύγετε αυτό για να μην περιμένετε 20 ώρες μέχρι να κατέβουν τα 16GB. Εμένα τώρα κάνει ένα update μετά την εγκατάσταση (πιθανότατα τα Excusives), και μετά είμαι έτοιμος να γίνω Shogun. :p

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το έλεγα ότι μοιάζει με το Rome. Περισσότερο με το Empire μοιάζει στο Campaign. Η διπλωματία είναι αρκετά καλή. Έχει και κάποιοες ωραίες επιλογές. Εν γένει μου αρέσει αρκετά και το θεωρώ πολύ ανώτερο από Empire και Napoleon, ειδικά στις Siege Battles όπου εκείνα ήταν ανύπαρκτα (ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝ). Ευτυχώς δηλαδή γιατί αλλιώς θα πήγαιναν τζάμπα τα λεφτά. :p

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει κανένας στην clan του TheLab.gr; Να παίξουμε και κανα multi. :p

Edit: 27 turns με την Chosokabe Clan (τα οποία turns μιας και ξεκινάς με λίγες περιοχές είναι αρκετά σύντομα-κάτι το οποίο δεν είναι κακό). Μου αρέσει πάρα πολύ. Ίσως το αρτιότερο Total War μέχρι τώρα (λέω το αρτιότερο γιατί πολλοί θεωρουν το καλύτερο το Rome λόγω της πρωτοπορίας που έφερε στα strategy games). Δεν έχω δει bugs μέχρι στιγμής. Οι μάχες κλασσικά Total War. :dance3: Το ίδιο και οι πολιορκίες που είχαν λείψει. Το καλύτερο campaign map σε όλα τα Total War, από τεχνικής και εμφανισιακής άποψης αλλά και προσβασιμότητας. Σίγουρα ανώτερο των Empire και Napoleon, ενώ η προσθήκη ναυμαχιών και νέων στοιχείων το κάνουν ισάξιο τουλάχιστον με το Rome και το Medieval 2. Μπράβο Creative Assembly. :T:

ΥΓ. Ένα Rome 2 βασισμένο στη μηχανή του Shogun 2 και με τις απαραίτητες βελτιώσεις/μετατροπές για την εποχή είναι ότι καλύτερο μπορεί να υπάρξει. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.