Jump to content




stetsan

Recommended Posts

εχω το συστημα της υπογραφης μου και θελω να το αναβαθμισω. διαθετο μεχρι 370euro. εχω κανει καποιες επιλογες και θα ηθελα τη γνωμη σας..

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Corsair-Value-Select-4GB-Kit-DDR3-1333-2-x-2GB-PC3-10666-CMV4GX3M2A1333C9.htm

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/Intel-Core-i3-540-1156-3-06GHz-Cache-4MB-Box-BX80616I3540.htm

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Gigabyte-GA-P55-USB3-s1156-P55-DDR3-GAP55USB3-00-G.htm

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιας και μιλάμε για αλλαγή πλατφόρμας μπορεις να περιμένεις λίγο να κάνεις οικονομίες παραπάνω ώστε και να δεις διαφορές και να πάρεις κάτι να σου μείνει αρκετά πιο πολύ:hm:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιας και μιλάμε για αλλαγή πλατφόρμας μπορεις να περιμένεις λίγο να κάνεις οικονομίες παραπάνω ώστε και να δεις διαφορές και να πάρεις κάτι να σου μείνει αρκετά πιο πολύ:hm:

ναι τα χρειαζομαι τωρα ομωσ εσυ τι προτεινεισ φιλε?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ο επεξεργαστησ ειναι χαμηλα και δεν σηκωνει overclock λογο μητρικης.οποτε σκεφτομαι ddr3.το pc το εχω για download και gaming.

Αν είσαι Αθήνα και αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς πήγαινε μια βόλτα από το στοκ του Πλαισίου, βούτα μια καλή για overclocking μητρική και ίσως να την βγάλεις καθαρή με λιγότερα από 50€. Εντάξει δεν έχω επαφή με Intel συστήματα αλλά Intel cpu @ default είναι κρίμα. Έχεις και 4GB RAM και αυτή κρίμα είναι να την σκοτώσεις σε κάποια πώληση.

Για internet πάντως δεν χρειάζεσαι ΤΙΠΟΤΑ περισσότερο. Για gaming η 8600GT είναι απλά για τα μπάζα και μάλλον αυτή είναι η αιτία που ψάχνεσαι για αναβάθμιση. Και εκεί μπορεί να σε βοηθήσει το στοκ.

Τώρα αν δεν θέλεις ούτε στοκ ούτε overclocking αλλά σε ενδιαφέρει το gaming πας αποκλειστικά για κάρτα γραφικών. DDR3 και ποιο γρήγορος διπύρινος δεν θα σε βοηθήσουν με την 8600GT.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα και αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς πήγαινε μια βόλτα από το στοκ του Πλαισίου, βούτα μια καλή για overclocking μητρική και ίσως να την βγάλεις καθαρή με λιγότερα από 50€. Εντάξει δεν έχω επαφή με Intel συστήματα αλλά Intel cpu @ default είναι κρίμα. Έχεις και 4GB RAM και αυτή κρίμα είναι να την σκοτώσεις σε κάποια πώληση.

Για internet πάντως δεν χρειάζεσαι ΤΙΠΟΤΑ περισσότερο. Για gaming η 8600GT είναι απλά για τα μπάζα και μάλλον αυτή είναι η αιτία που ψάχνεσαι για αναβάθμιση. Και εκεί μπορεί να σε βοηθήσει το στοκ.

Τώρα αν δεν θέλεις ούτε στοκ ούτε overclocking αλλά σε ενδιαφέρει το gaming πας αποκλειστικά για κάρτα γραφικών. DDR3 και ποιο γρήγορος διπύρινος δεν θα

οηθήσουν με την 8600G

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα και αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς πήγαινε μια βόλτα από το στοκ του Πλαισίου, βούτα μια καλή για overclocking μητρική και ίσως να την βγάλεις καθαρή με λιγότερα από 50€. Εντάξει δεν έχω επαφή με Intel συστήματα αλλά Intel cpu @ default είναι κρίμα. Έχεις και 4GB RAM και αυτή κρίμα είναι να την σκοτώσεις σε κάποια πώληση.

Για internet πάντως δεν χρειάζεσαι ΤΙΠΟΤΑ περισσότερο. Για gaming η 8600GT είναι απλά για τα μπάζα και μάλλον αυτή είναι η αιτία που ψάχνεσαι για αναβάθμιση. Και εκεί μπορεί να σε βοηθήσει το στοκ.

Τώρα αν δεν θέλεις ούτε στοκ ούτε overclocking αλλά σε ενδιαφέρει το gaming πας αποκλειστικά για κάρτα γραφικών. DDR3 και ποιο γρήγορος διπύρινος δεν θα σε βοηθήσουν με την 8600GT.

φιλε εχω παρει αρκετες φορες απο το στοκ του πλαισιου και πραγματικα δεν αξιζει για mobo και gpu, ειναι επισκευασμενες,βεβαια τις αλλαζεις ομως δεζμευεις τα λεφτα σου.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΚ.

Βασικά κοίτα για κάρτα γραφικών διότι εκεί έχεις το πρόβλημα. Μητρική μόνο αν θέλεις να δοκιμάσεις για overclocking εφόσον όπως λες η δική σου δεν σου επιτρέπει.

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ 370 ΕΥΡΟ ΘΑ ΜΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕ

Σε αυτή την περίπτωση κοίτα για καινούρια κάρτα γραφικών. Βούτα ΓΡΗΓΟΡΑ αυτήν πριν σε προλάβουν

TwinTech 9800 GT SVGA (PCI-Experss, HDMI, 512MB)

(παραλίγο να πατήσω "αγόρασέ το" - λολ - πολύ καλή προσφορά για καινούρια)

Αχά έχει και στα 60€ TwinTech 9800 GT SVGA (PCI-Express, DDR3, 512MB) not bad....

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κοίτα για κάρτα γραφικών διότι εκεί έχεις το πρόβλημα. Μητρική μόνο αν θέλεις να δοκιμάσεις για overclocking εφόσον όπως λες η δική σου δεν σου επιτρέπει.

Σε αυτή την περίπτωση κοίτα για καινούρια κάρτα γραφικών. Βούτα ΓΡΗΓΟΡΑ αυτήν πριν σε προλάβουν

TwinTech 9800 GT SVGA (PCI-Experss, HDMI, 512MB)

(παραλίγο να πατήσω "αγόρασέ το" - λολ - πολύ καλή προσφορά για καινούρια)

Αχά έχει και στα 60€ TwinTech 9800 GT SVGA (PCI-Express, DDR3, 512MB) not bad....

LOL ΦΙΛΕ ΑΥΡΙΟ ΛΕΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την 9800 οπωσδήποτε !!!

Χτύπα και αυτή που κλοκάρει καλά, o 4500 ειδικά το stepping m0 κλοκάρει για πλάκα στα 3.2 με 3.5...

Προυποθεση 1 καλή ψύκτρα: http://www.eworld.com.gr/front/details/670.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την 9800 οπωσδήποτε !!!

Χτύπα και αυτή που κλοκάρει καλά, o 4500 ειδικά το stepping m0 κλοκάρει για πλάκα στα 3.2 με 3.5...

Προυποθεση 1 καλή ψύκτρα: http://www.eworld.com.gr/front/details/670.

ευχαριστω φιλε θα το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

@stetsan

Και γράφε με μικρά(διαβάζουμε και κανά κανόνα αφού τουλάχιστον κάνουμε membership!).Είναι σαν να φωνάζεις όταν γράφεις με κεφαλαία.Κανόνες φόρουμ!

γραψε λαθοσ για τα κεφαλαια ειμαι καινουργιοσ και δεν το ειχα διαβασει.δεν ειναι και κατι τρομερο ομωσ.τεσπα .

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα (όπως είπαν και πιο πάνω)πρέπει να αρχίσεις με τη κάρτα γραφικών .

Θα δεις μεγάλη διάφορα με την 9800 που σου λένε τα παιδιά .

Ρίξε και μια μάτια σε κάτι καλύτερο όπως gtx 450-460(γιατί έχεις μεγάλη οθόνη) ,θα καλύπτεσαι απόλυτα σε όλα τα παιχνίδια και στο μέλλον αν νομίζεις ότι κάτι δε σε καλύπτει κάνεις και τα υπόλοιπα..

Πάντως η αλλαγή κάρτας είναι μονόδρομος.

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/Sparkle-GTS-450-PCI-Express-GDDR5-1GB-SXS4501024D5SNM.htm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.