Jump to content



Παράξενο πρόβλημα με Windows Explorer


JOHNOLE

Recommended Posts

Γειά σας φίλοι μου,

ξαφνικά εκεί που δούλευα εμφανίστηκε το ακόλουθο πρόβλημα. ’νοιξα το windows explorer να βρώ κάποια αρχεία και ξαφνικά ο explorer έκλεισε. Τον ξανάνοιξα, έκανα διπλό κλίκ σε κάποιο άλλο αρχείο και ο explorer ξαναέκλεισε.Αυτό γίνεται στα περισσότερα αρχεία αλλά οχι σε όλα. Σε μερικά μπαίνεις μέσα αλλά μόλις επιλέξεις κάποιο αρχείο, ο explorer κλείνει.

Έχει καμιά ιδέα κανείς τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένο το SP1, δουλεύω στις default συχνότητες και δεν μου πετάει μπλε οθόνη.

Το θέμα είναι οτι δούλευα στον υπολογιστή, είχα ήδη χρησιμοποιήσει νωρίτερα τον explorer χωρίς πρόβλημα. Και κάτι ακόμα, πήγα να κάνω restore point σε ενα σημείο που είχα στο τέλος Φεβρουαρίου αλλά δεν γυρνάει πίσω, μου δείχνει στο ημερολόγιο μόνο τον Μάρτιο.

Περιμένω νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον Norton δεν τον εμπιστεύομαι , κάνε ένα online scan με την Panda Software ( Panda Active Scan ) [ www.pandasoftware.com ]

Αν δεν βρεί ιό , δοκίμασε να βάλεις το Service Pack 1a.

Αν και αυτό δεν δουλέψει , προτείνεται format.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις "repair" από το cd εγκατάστασης των XP...

Έχεις κάποιο πρόγραμμα που να καθαρίζει και να επιδιορθώνει τη registry των windows, όπως τα εργαλεία του Norton Systemworks ή το Ontrack (Vcom) Systemsuite;;

- υπάρχουν κι άλλα, όπως το system mechanic, το registry first aid...ή κάπως έτσι...αλλά δεν τα πολυεμπιστεύομαι, επιδή μου έχουν δημιουργήσει προβλήματα στο παρελθόν -

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, το πρόβλημα λύθηκε, εκανα System Restore και τώρα είναι όλα εντάξει!!!

Πάλι καλά γιατί είχα αρχίσει τα ξεματιάσματα και τα βουντού.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.