Jump to content



Soundbar


Recommended Posts

animated-surround.gif

Αυτή η εικόνα είναι αστεία. Soundbar που βάζει και φάλτσα στα ηχητικά κύματα. Καλά και χρυσά τα soundbars αλλά αυτό που δείχνει η razer δεν γίνεται. Σίγουρα δεν θα εμπιστευόμουν την razer για ηχεία αν ήθελα να ακούσω μουσική/ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι προφανώς είναι μούφα αυτό που δείχνουν, αλλά θέλω να ελπίζω ότι εννοούν ότι κάνει bounceback το σήμα στους τοίχους κι όχι ότι βγάζουν φαλτσαριστό ήχο :hehe: Πάντως στα 200ευρώ που ζητάει παίζουν και μεγάλοι audiophile αντίπαλοι.

Link to comment
Share on other sites

animated-surround.gif

Αυτή η εικόνα είναι αστεία. Soundbar που βάζει και φάλτσα στα ηχητικά κύματα. Καλά και χρυσά τα soundbars αλλά αυτό που δείχνει η razer δεν γίνεται. Σίγουρα δεν θα εμπιστευόμουν την razer για ηχεία αν ήθελα να ακούσω μουσική/ταινία.

δυστυχώς υπάρχουν πολλά προβατάκια εκεί έξω που έχουν πιστέψει/εντυπωσιαστει από αυτήν την εικόνα!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά για το pc, λίγο gaming και κυρίως μουσική. Στο δωμάτιο δεν υπάρχει χώρος για ηχεία, ούτε και θέλω τίποτα δυνατό, στην tv παίζει κανονικό 5.1.

Παράγγειλα το Asus Cine5 τελικά κυρίως λόγω μεγέθους, οι κανονικές soundbars παίζουν μεταξύ 80-90cm που πάλι ήταν πολύ μεγάλες για εκεί που την ήθελα. Δε περιμένω θαύματα, αλλά όπως και να χει καλύτερα από τα ηχεία του monitor θα παίζει :hehe:

Όταν με το καλό τα πάρεις πες μας εντυπώσεις γιατι ψήνομαι και εγώ για κάτι τέτοιο...:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα Cine5, το έχω εδώ και κανά μήνα (ξέχασα να γράψω :whistling ).

Στα θετικά του: μικρό μέγεθος, ποιοτική κατασκευή κι είναι εντυπωσιακό πώς καταφέρνει και σου δίνει την ψευδαίσθηση ότι ο ήχος έρχεται από αλλού. Βέβαια το δωμάτιο είναι αρκετά μικρό οπότε είναι ότι πρέπει για αυτή τη δουλειά.

Στα αρνητικά: μηδέν μπάσο και σχετικά χαμηλή ένταση. Αλλά ευτυχώς και τα δύο ψίλο-λύθηκαν όταν το σύνδεσα στην SB ZX. Και λέω ψιλό γιατί η έλλειψη woofer είναι αισθητή, ειδικά στις ταινίες (που βλέπω πολύ σπάνια στο pc). Για gaming που το ήθελα μου κάνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.