Jump to content



Καθαρισμα Toshiba L300D-10B


Dant3

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα

εχω ενα λαπτοπ toshiba l300d 10b εδω και 2 χρονια.δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα και ειναι σκυλι παρα τα οτι εχει περασει.ανεβαζει ομως θερμοκρασιες στον επεξεργαστη(απο 59-65 βλεπω) χωρις ευτυχως κολληματα κτλ.παρολα αυτα θελω να το ανοιξω να κανω ενα καθαρισμο και να αλλαξω παστα για αν βελτιωθει λιγο η κατασταση.εριξα ενα googlαρισμα αλλα δεν βρηκα κατι για το συγκεκριμενο.μιας και δεν εχω ξανανοιξει λαπτοπ μπορειτε να δωσετε καποιες συμβουλες και τι να προσεξω για να μην τα φτυσει απο καμια βλακεια μου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι στανταρ κουμπωτο.

απλα προσεχε τις καλωδιοταινιες μην τραβηχτει πολυ/κοπει καμια αν εμπλεκεται στο ανοιγμα καμια.

θα μπορουσες να δοκιμασεις και χωρις να το ανοιξεις με ενα blower απο το πρακτικερ με 12 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καθαρισει την ψυκτρα απο σκονη και δεν ειδα τρελη διαφορα οποτε νομιζω οτι ενα καλο εσωτερικο καθαρισμα θα βοηθησει,μαζι με λιγη arctic silver γιατι φανταζομαι η παστα που θα εχει πανω θα ειναι ξερη...

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα ολες τις βιδες και το ανοιξα αλλα το κατω καλυμα βγαινει μαζι με την μητρικη οποτε το παρατησα γιατι θα εμπλεκα με καλωδιοταινες και θα επρεπε να το βγαλω και το καλυμα και πανω απο την μητρικη οποτε πολυ κοπος για να αλλαξω παστα.αρκεστηκα στο να κανω αλλη μια με το πιστολακι την ψυκτρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.