Jump to content



Απίστευτα Περίεργο Πρόβλημα


SirGeorge

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, έχω εδώ ένα PCάκι που μου παρουσιάζει το εξης θέμα:

Μερικές φορές κατά την εκκίνηση παγώνει τελείως (αφού μπει στα Windows) και θέλει reset.

To απίστευτο δεν είναι αυτό αλλά σε μια από τις επανεκκινήσεις μου έβγαλε αυτή την απίστευτη εικόνα που

επισυνάπτω!!! Πρώτη φορά την βλέπω!!! Έχει κανείς καμία πρόταση τι μπορει να φταίει?

Προς το παρόν έκανα τα εξής:

Άλλαξα κάρτα γραφικών αλλά συνέχισε να κολλάει σε μερικές εκκινήσεις αμέσως αφού μπει στα Windows.

Έτρεξα διαγνωστικά για τον δίσκο και επίσης MemTest και Prime95 πάνω από 8 ώρες χωρίς πρόβλημα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

dsc00241q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο wallpaper.. :magic:

Εχεις κοιταξει καρτα γραφικων , μνημες , σκληρό αρα μενει οθόνη και τροφοδοτικό...Απο ρευμα πως πας? μπας και εχεις υποτάσεις - υπερτάσεις? Κανα ups εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι εντάξει 100%, προς το παρόν κάνω ακόμη δοκιμές δεν έχω καταλήξει κάπου, υπάρχει και ένα σενάριο να είναι ιός γιατί το PC δεν είχε προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα κουλά ASCII κλπ είναι ένδειξη προβληματικής VGA χρόνια τώρα. venom, αν διαβάσεις παραπάνω λέει ότι από την ώρα που άλλαξε VGA δεν το ξαναείδε έτσι. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.