Jump to content



Reset password for w7 administrator


Koutport

Recommended Posts

Καλημερα

Εχω το παρακατω προβλημα με τα w 7

Για να κανω log in μου ζηταει να πληκτρολογησω ctl-alt-del μετα μου εμφανιζει user kai password που εγω δεν εχω ορισει. Επισης η εικονα του avatar που εμφανιζει δεν εχει καμια σχεση με τη δικια μου και συγκεκριμενα ειναι μια εικονα κενη (σαν κορνιζα καθρεπτη).

Εχω χρησιμοποιησει τα παρακατω προγραμματα reset administator code( Spotmau,Passware.Windows.Key.Enterprise.Edition,Hirens.BootCD.11,Active.@.Boot.Disk.Suite.(LiveCD).Win.&.DOS,Windows Password Reset LiveCD) αλλα επειδη τα W7 ειναι σε RAID 0 μορφη τα συγκεκριμενα προγραμματα δεν το αναγνωριζουν.

Εαν γνωριζει κανεις καποιο αλλο προγραμμα? Η εχει καμια ιδεα για το προβλημα?

Thanx

Koutport:lock:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ,

και σε μένα το ίδιο έκανε . Δεν είχα ορίσει password και τώρα μου ζητάει password για να μπω. Τι διάολο επιδημία έπεσε ? Μάλλον μυρίζομαι bug , που θα λυθεί με κανα patch.

Πάντως τα δουλεύω τώρα κανά μήνα (64bit home premium) καλά είναι δεν μπορώ να πω , αλλά όλο και κάτι προβληματάκια βγάζουν .Μια χάνουν το δίσκο, μια ζητάνε password που δεν υπάρχει , μια είναι αδύνατη η επανεκίνηση του υπολογιστή . Θα αρχίσουν να μου λείπουν τα ΧΡ τελικά .

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε ένα XP ή Vista bootable recovery CD (πχ Bart-PE) που να έχει τους raid drivers της Intel για να μπορέσεις καταρχήν να δείς το raid. Μετά δοκίμασε τα εργαλεία που σου λένε.

Με free-dos based ή linux-based boot CD δεν θα κάνεις δουλειά αφου δεν βλέπουν τέτοια raid.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο net για το πως θα φτιάξεις ένα bootable Win-PE ή Bart-PE. Είναι ένα λειτουργικό μαζί με τους drivers που χρειάζεσαι για τους δίσκους σου ώστε να δεί το raid. Αφου κάνεις boot ααπό τέτοιο CD τρέξε τα προγράμματα που σου λένε παραπάνω για να κάνεις reset το password.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω ενα προβλημα και παρακαλω οποιος εχει την γνωση να με κατατοπισει γιατι μονος δεν εβγαλα ακρη μεχρι τωρα. εχω ενα netbook και θελω να κανω reset τον κωδικο administrator και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...δεν εχω cd player. προσπαθω να βρω εναν τροπο να κανω reset τον κωδικο κανοντας boot απο ενα στικακι που εχω, κατι πηγα να βρω αλλα...τζιφος! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα και παρακαλω οποιος εχει την γνωση να με κατατοπισει γιατι μονος δεν εβγαλα ακρη μεχρι τωρα. εχω ενα netbook και θελω να κανω reset τον κωδικο administrator και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...δεν εχω cd player. προσπαθω να βρω εναν τροπο να κανω reset τον κωδικο κανοντας boot απο ενα στικακι που εχω, κατι πηγα να βρω αλλα...τζιφος! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Διαβασε τι εχω κανει εγω για να κανω reset τον κωδικο υπαρχουν πολλα πργραμμ. το θεμα ειναι οτι δε το εχω δοκιμασει με stickaki .... μπορεις λογικα με ενα cd usb na kaneis boot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.