Jump to content



Gran Turismo 5 (PS3)


racer

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Σωστά τα λες απλά δυσκολεύτηκα να το πιστέψω. Καλά πόσες ώρες έχεις παίξει; Δεν έχω μπει ακόμα online γιατί καθυστερεί λόγο προβληματική ιντερνετοσύνδεσης.

Ακόμα διπλώματα παίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που μπαίνεις στο παιχνίδι χάνεις λίγο την μπάλα με τα μενού, αλλά είμαι καταπληκτικό κατα την γνώμη μου, και όντως τα special events δίνουν τρελά φράγκα:dance3:

Link to comment
Share on other sites

τελικα το παιχνιδι τι λεει ρε παιδες μετα απο 200 αιωνες ετοιμασιας?αξιζει τοσο αυτη την αναμονη?δεν μιλαω για γραφικα φυσικα.

Αυτή δεν είναι μια ερώτηση που μπορεί να απαντηθεί ακόμα. Κατά τη γνώμη μου ακόμα δεν έχω δει σχεδόν τίποτα από το παιχνίδι. Υπάρχουν κλασικά τα διπλώματα και οι αγώνες, δηλαδή όχι ουσιαστική διαφορά από το 4.

Κάποιοι περίμεναν να έχει πρωτάθλημα WRC και Touring Cars. Δεν έχει, για αυτούς που το περίμεναν είναι έλλειψη, για μένα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις γενικά δεν με εντυπωσίασε...

- Γραφικά καλά για κονσόλα, οχι όπως φαίνονται στα βιντεακια του σκηνοθέτη Yamautsi, μερικές πίστες φαίνονται gt4 hd όπως και τα non premium cars... όπου τα non premium cars ειναι σαν οι φτωχοί συγγενείς του παιχνιδιού.

- Ήχος αρκετά καλός...

- Το Α.Ι είναι αδιάφορο, κλασικό Gran turismo...

- Τα καιρικά φαινόμενα δεν με πείθουν μονο απο την μέσα κάμερα φαίνονται καλά, όταν είσαι απεξω ειναι κλάμα.... (καμία σχέση με την βροχή του f1 2010)

- Για το gameplay δεν θα μιλησω γιατι ειναι και θεμα γουστου....γενικα δεν πείθομαι με την αισθηση ταχυτητας που μου δινει...

Γενικά ένα 8αρακι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει ένα δικτυακό lounge με όνομα TheLab.gr - Επειδή τα μεγάλα παιδιά δε σταματούν να παίζουν ποτέ όσοι θέλετε μπείτε να αγωνιστούμε, μέχρι τις 18:00 θα το έχω ανοικτό. Για πίστα έχω βάλει την Grand valley και οδηγώ ένα mazda miata.

Link to comment
Share on other sites

Να δείτε τι έχουν κάνει στο παιχνίδι, οι άνθρωποι ειναι για γέλια...

Λοιπον οπως ειπα λενε για 1000 αμάξια απο τα οποία τα 200 είναι PREMIUM και τα 800 είναι ΜΟΥΦΑ

Εικόνες από το ίδιο αμάξι Mitsubishi Lancer Evο premium car

GT5 PREMIUM PS3 -> (200 αμάξια)

forza3lancer.jpg

Uploaded with ImageShack.us

gt5lancertire.jpg

Uploaded with ImageShack.us

gt5lancerhoodpin.jpg

Uploaded with ImageShack.us

FORZA 3 (XBOX 360)

gt5lancer.jpg

Uploaded with ImageShack.us

forza3lancertire.jpg

Uploaded with ImageShack.us

forza3lancerhoodpin.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Oπως βλεπουμε το Forza 3 του ριχνει ανετα....(μονο στο glossy style που εχει η ζαντα στο GT αλλα ειναι πολυγωνικη ενω στο forza κανονικη)

NORMAL CARS GT (800 είναι συνολικά) -> EINAI AΣΤΕΙΟ!!!!

phpr4h9esam.jpg

Uploaded with ImageShack.us

phpdv8labam.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Το αστείο συνεχίζεται και στις πίστες όπου αρκετές είναι περασμένες από το GT4 και PS2 (Laguna Seca)

GT5

gt5mazdasign.jpg

Uploaded with ImageShack.us

gt5protectivetires.jpg

Uploaded with ImageShack.us

lagunasecagt5firstturn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

FORZA 3

forza3mazdasign.jpg

Uploaded with ImageShack.us

forza3protectivetires.jpg

Uploaded with ImageShack.us

lagunasecaforza3firsttu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Δίνω το ιδιο σημείο και στις 2 κονσόλες (ps3, xbox 360)

Ποσα χρονια κανανε να το ετοιμασουν? 5 χρονια !!!!!! Πρεπει να ειναι πολυ noobades...

Για παμε GT5 VS FORZA 3

granturismo5forza3vergl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

granturismo5forza3vergl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yamauchi κόλλα καλά τα χαρτονοtextures σου να μην πέσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστιανέ, τα μοντέλα στο Forza 3 είναι όντως λίγο πιο προσεγμένα και είναι εμφανές ότι έχουνε περισσότερα πολύγωνα από το GT5.

Έχοντας πει όμως αυτό η φυσική, ο φωτισμός, οι σκιές και οι ανακλάσεις είναι πολύ ανώτερες στο GT5. Και αυτό δε φαίνεται σε στατικά καρέ.

Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bxH6ZJ_PqeQ]YouTube - V2.fi grafiikkavertailu: Forza Motorsport 3 vs. Gran Turismo 5[/ame]

Πρόσεξε τον φωτισμό της καμπίνας. Και τις λεπτομέρειες στα ταμπλώ. Επίσης δες διαφορά στο 1.28 όταν βγαίνει και εκτός καμπίνας η κάμερα.

Επίσης

[ame]

[/ame]

Η διαφορά είναι χαώδης.

Και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, του Forza αν και ίσως λίγο πιο προσεγμένα ως μοντέλα, να φαίνονται σαν παιχνιδάκια, γιατί δεν φωτίζονται καλά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.