Jump to content



Gran Turismo 5 (PS3)


racer

Recommended Posts

H Trophy List.. πάμε για Platinum;:hang3:

Gran Turismo Platinum Trophy

Earn every single Gran Turismo 5 trophy.

Gold Standard

Get a gold trophy in every race event, license test and special event.

Excellent Driver

Reach A-Spec Level 40.

Excellent Manager

Reach B-Spec Level 40.

Finale

Reach the ending movie.

X Hidden Trophy

???

X Hidden Trophy

???

Extreme Series Complete

Complete the Extreme series of Race Events.

Expert Series Complete

Complete the Expert series of Race Events.

Professional Series Complete

Complete the Professional series of Race Events.

Amateur Series Complete

Complete the Amateur series of Race Events.

Beginner Series Complete

Complete the Beginner series of Race Events.

Super License

Complete the S License.

International A License

Complete the International A License.

International B License

Complete the International B License.

International C License

Complete the International C License.

National A License

Complete the A License.

National B License

Complete the B License.

X Hidden Trophy

???

Sébastien Loeb Rally Challenge

Complete the "Sébastien Loeb Rally Challenge" Special Event.

Grand Tour

Complete the "Grand Tour" Special Event.

Gran Turismo Rally

Complete the "Gran Turismo Rally" Special Event.

AMG Driving Academy

Complete the "AMG Driving Academy" Special Event.

Top Gear Test Track

Complete the "Top Gear Test Track" Special Event.

Jeff Gordon NASCAR School

Complete the "Jeff Gordon NASCAR School" Special Event.

Gran Turismo Karting Experience

Complete the "Gran Turismo Karting Experience" Special Event.

Win Number One

Win your first A-Spec event race.

The Right Direction

Win your first B-Spec event race.

Proud Owner

Take and share a photo.

Course Designer

Create and share a track.

Loony Tune

Spend an insane amount of money on tuning a car.

Race Ready

Perform Racing Modifications on one of your cars.

Dream Drifter

Get 10,000 points or more in a Sector Mode Drift Trial.

Data Analyst

Analyze your performance using the Data Logger.

Driving Music

Use the Personal BGM function, and go for a drive while listening to your favorite songs.

Beyond the Autobahn

Drive 12,718km in total - the length of all Germany's Autobahns combined.

Car Collector

Fill your Garage with 1,000 cars.

Multi-Millionaire

Possess an insane amount of money.

Old-Timer

Acquire a car manufacturer in 1959 or earlier.

Half a Century of Cars

Own at least one car each from the '60s, '70s, '80s, '90s and '00s.

Maximum Mileage

Buy a used car with 300,000km or more travel distance.

High Roller

Bought a seriously expensive car.

Sky-Higher Roller

Bought an insanely expensive car.

Speed Demon

Achieve a speed of 300km/h.

111 Meters a Second

Achieve a speed of 400km/h.

Within One Hundreth

Win a race by a margin of 0.01 seconds or less.

Arch Rivals

Achieve a one-two finish in a Mitsubishi Lancer Evolution X and a Subaru IMPREZA WRX STI.

Dream Race

Win the ultimate three-way showdown between a Ford Mark IV Race Car, a Ferrari 330 P4 Race Car and a Jaguar XJ13 Race Car.

GT-R Official Record

Achieve a time of 7'29.03 on the Nürburgring Nordschleife in a Nissan GT-R '07.

Human Stopwatch

Complete three consecutive laps with times within 0.2 seconds of the Best Lap Time.

A Star is Born

Train a B-Spec driver up to Class 30 or above.

The Air of Experience

Raise a B-Spec driver to the peak of his career.

Colorful

Collect 256 paint colors.

Penniless

Spend every last Credit you have.

X Hidden Trophy

???

X Hidden Trophy

???

X Hidden Trophy

???

X Hidden Trophy

???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

^^ Κάτι τέτοια videάκια δε λένε και πολλά, μπορεί οι γύροι να φαίνονται παραπλήσιοι αλλά το ίδιο είχαν κάνει και με το F1 2010, του οποίου η αίσθηση και η ρεαλιστικότητα καμία σχέση δεν έχουν με αυτή του Nkpro πχ.

Ελπίζω να υπάρχει άριστη υποστήριξη για τις G25/27, και δεν εννοώ απλά να τη στρίβεις και να στρίβει, αλλά να λειτουργεί το FFB, τα Shift Lights, ο συμπλέκτης και τα κουμπιά του κιβωτίου. Απ' ό,τι διάβασα, δεν υπήρχε τέλεια υποστήριξη στο Prologue. Έχουν περάσει βέβαια και 2+ χρόνια από τότε.. αλλά υπάρχει η DF GT :/

Προπαρήγγειλα το Collector's από Multi :dance3::man_in_love::clap::shout::smoke::magic::rubik::innocent:

(πιστεύω να εκφράζουν τα αποπάνω το πως αισθάνομαι..)

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω αξιζει η αγορα PS3 μονο και μονο γι αυτο το παιχνιδι. Απο τα GranTurismo1&2 στο PS1 δεν εχω παιξει καλυτερο παιχνιδι στον υπολογιστη με αυτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα GranTurismo1&2 στο PS1 δεν εχω παιξει καλυτερο παιχνιδι στον υπολογιστη με αυτοκινητα.

Τι μας θυμησες ρε φιλε τωρα...μιλαμε για τρελο καψιμο και τα δυο gran turismo..:p

Τωρα το gt5 θα ειναι κορυφη τι να λεμε τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα και ομορφα αλλα εμενα με ξενερωσε το οτι μας πιπιλαγαν το μυαλο με 1000+ αυτοκινητα τοσο καιρο και τελικα εχουν καμοια 20 αρια s2000 15 viper 7-8 nsx...με λιγα λογια το ιδιο αυτοκινητο απο διαφορετικες ομαδες αγωνων...στην ουσια πραγματικα πρεπει να ειναι καπου 600 αυτοκινητα διαφορετικα...τωρα θα μου πειτε και καλα ρε Νταλαρα 600 δε σου φτανουν;;; :p Και εξηγουμαι...δεν εχουνε κανει σωστη επιλογη αυτοκινητων οσον αφορα τα mini gti...Απο εναν τετοιο τιτλο περιμενεις πολλα...ειδικα αμα σου λενε 3 χρονια τωρα 1000 αυτοκινητα περιμενεις να δεις μεγαλη ποικιλια...και μου πειτε οσοι ειστε λατρεις του αυτοκινητου οτι δεν περιμενατε να δειτε ενα saxo vts ενα swift gti και αλλα καλα πριονια της ενδοξης δεκαετιας του 90.Aν δεν κανω λαθος ουτε corsa opc ουτε colt czt ... αφου βαλανε και ενα seataki καλα να λεμε...γενικα αυτο που θελω να πω ειναι οτι παραμεληθηκε η mini gti κατηγορια...τωρα να αγορασω μια ferrari η μια gallardo 600hp να την φτασω 1000hp προσωπικα δε μου λεει τιποτα...Οπως και να εχει ομωσ θα το λιωσω και εγω σαν παιδακι :shout:

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το από πάνω βίντεο η ζωή τελειώνει εδώ και ξεκινάει το GT5 ...

A !! , μου φαίνεται ότι μέσα θα έχει την πίστα από το topgear οπότε να διαλέξουμε ένα σαράβαλο να κάνουμε γύρους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα και ομορφα αλλα εμενα με ξενερωσε το οτι μας πιπιλαγαν το μυαλο με 1000+ αυτοκινητα τοσο καιρο και τελικα εχουν καμοια 20 αρια s2000 15 viper 7-8 nsx...με λιγα λογια το ιδιο αυτοκινητο απο διαφορετικες ομαδες αγωνων...στην ουσια πραγματικα πρεπει να ειναι καπου 600 αυτοκινητα διαφορετικα...τωρα θα μου πειτε και καλα ρε Νταλαρα 600 δε σου φτανουν;;; :p Και εξηγουμαι...δεν εχουνε κανει σωστη επιλογη αυτοκινητων οσον αφορα τα mini gti...Απο εναν τετοιο τιτλο περιμενεις πολλα...ειδικα αμα σου λενε 3 χρονια τωρα 1000 αυτοκινητα περιμενεις να δεις μεγαλη ποικιλια...και μου πειτε οσοι ειστε λατρεις του αυτοκινητου οτι δεν περιμενατε να δειτε ενα saxo vts ενα swift gti και αλλα καλα πριονια της ενδοξης δεκαετιας του 90.Aν δεν κανω λαθος ουτε corsa opc ουτε colt czt ... αφου βαλανε και ενα seataki καλα να λεμε...γενικα αυτο που θελω να πω ειναι οτι παραμεληθηκε η mini gti κατηγορια...τωρα να αγορασω μια ferrari η μια gallardo 600hp να την φτασω 1000hp προσωπικα δε μου λεει τιποτα...Οπως και να εχει ομωσ θα το λιωσω και εγω σαν παιδακι :shout:

Ενταξει το game γενικα τα σπαει..Παιζει ν το παρω δωρο στον κολλητο π εχει ps3 για να καουμε..

Δν εχει CZT??:fie:Οχιιιι

Ψηνομουν να βαζαμε κοντριτσες σε πιστα με το Swift Sport εγω κ με το CZT αυτος..Μιας κ εχουμε τα αντιστοιχα πραγματικα..

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος με δαυτο

το gran turismo 5 prologue τι ειναι ;

αλλο ειναι απο το gran turismo 5 σκετο ;

To gran turismo 5 prologue είναι ότι λέει ο τίτλος του. Ένα πρόλογος για το τι θα επακολουθούσε, δηλαδή το gran turismo 5. Ήταν κάτι σαν demo δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε κουμάντα σιγά-σιγά.

Να κανονίσουμε, δεν ξέρω πώς, δεν ξέρω αν είναι εφικτό, να έχουμε κάποια private online συνάντηση, μέλη του Λάμπη μόνο, να αγωνιστούμε μεταξύ μας.

Επίσης καλό θα είναι όσοι δεν έχουν τιμόνι, να πάρουν. Επίσης καλό είναι να πάρουν τιμόνι με συμπλέκτη, μιας και υποστηρίζεται κανονικά.

Εκτός από Logitech έχει πάρει το μάτι μου και μια άλλη μάρκα (Fanatec Porsche 911 Turbo S wheel [ame=http://www.youtube.com/watch?v=-8GYmb5XiHg]Fanatec Porsche 911 Turbo S wheel[/ame] ή κάτι τέτοιο), πρέπει να "λέει".

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι έχεις PS3. Για το private λίγο δύσκολο το κόβω, μακάρι να είναι εφικτό.

Γμτ έβγαλα και εγώ video αλλά δεν έχει ήχο, έχει χαλάσει το μικρόφωνο της Kodak :(. Πάντως ΟΚ τα σπάει το Prologue με G27.. Καμία σχέση με το pad. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δε δουλεύουν τα paddles.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει τα λεφτα της η G27?Ποιο ακριβη κ απ το PS3 ειναι....

Σε Logitech, οι μόνες σου επιλογές είναι η DF GT και η G27. Η G25 έχει καταργηθεί και μόνο μεταχειρισμένη μπορείς να τη βρεις. (ή ξεχασμένη σε κάποιο μαγαζί :p)

Μπορείς να δεις και τις Fanatech, απ' ό,τι διαβάζω είναι εξίσου καλές αλλά δεν τις έχω χρησιμοποιήσει και δεν έχω άποψη.

Τώρα για το αν αξίζει η G27 δε μπορώ να σου πω. Είχα 50% έκπτωση από Logi, η DF GT θα μου έβγαινε 65€ και η G27 175€. Μιας και μια φορά παίρνω τιμόνι, είπα να σκάσω το 100άρι παραπάνω και να πάρω τη G27.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο έχω PS3 εδώ και 2 και βάλε χρόνια, αλλά στο "Gran Turismo 5 acdemy time trail demo with the Nissan 370 Z stock on Indianapolis" [ame=http://www.youtube.com/watch?v=Y6kD9tYDJLo]YouTube - Gran Turismo 5 Time Trial demo (Stock Nissan 370Z, 22nd place when filmed)[/ame]

(δεν είναι δικό μου το βίντεο), είχα καταφέρει να κάνω από τους καλύτερους χρόνους από Έλληνες (μέσα στη 10άδα αν θυμάμαι καλά), 99η θέση ή κάτι τέτοιο παγκόσμια. Ήταν όμως αγγούρι η οδήγηση.

Αλήθεια υπάρχει κάπου η λίστα με τους χρόνους;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.