Jump to content



Gran Turismo 5 (PS3)


racer

Recommended Posts

Δεν διάβασα όλο το thread γιατι έπεσα με τα μούτρα στο παιχνίδι. Οι μεταφράσεις στα Ελληνικά είναι πραγματικά πολύ καλές. Ακόμα και ο Ιαβέρης θα αισθανόταν στο σπίτι του. (Βλ. "εσάκι", "μεσα-εξω-μεσα", "μυτι-τακούνι" κλπ.) Ειναι το πρώτο παιχνίδι που παίζω που έχει δωθεί τόση λεπτομέρεια στα Ελληνικά. Ακόμα και οι περιγραφές στα αυτοκίνητα, δεν είναι βγαλμένες στο πόδι απο translate, αλλα ειναι προσεκτικά γραμμένες και ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ λεπτομερείς και σωστές!! (Δεν κοιτάμε μόνο το gameplay, αλλα την όλη προσέγγιση του παιχνιδιού στο θέμα racing).

Τώρα, απο gameplay είναι σαφώς ανώτερο απο τα προηγούμενα. Κορυφαία σκηνή: Civic Type-R EK, μολις το τουρμπισα και πήγε 330 άλογα. Επάνω σε στροφή, πάτημα γκαζιού = φευγει με τα μούτρα, γράφει και καπνίζει. (= οσο πιο κοντά στην πραγματικότητα γινεται). Αυτο εμένα αρκεί.

Τώρα, οσον αφορά το Forza, αν θέλετε να το συζητήσετε, ανοίξτε άλλο κατάλληλο θέμα. Για κάποιον λόγο, (ονοματα δεν λέμε) μερικοί, ωσάν μεγαλομέτοχοι εταιρειών, δεν χάνετε ευκαιρία να ... υπερασπιστείτε ή να θάψετε. Κόφτε το όσο είναι νωρίς.

Just my nickel.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Έφτασα στο Ending Movie και είμαι μόνο level 18. Άντε να πάω 20 να δω τι γίνεται με τους Extreme αγώνες.. Λογικά θα έχει και 24ωρο :hang3:

ΥΓ. Έριξα περίπου 200Κ για να φτιάξω την SV.. ΚΟΛΑΣΗ στη Nordschleife, σε αγώνα που έτρεξα έκανα 6.37, χωρίς τους άλλους άμπαλους, με rolling start και λίγη προσοχή σε 1-2 σημεία που έκανα λαθάκια πέφτει άνετα κάτω από 6.30 :shout:

Link to comment
Share on other sites

plz στείλε μου pm που μένεις racer να έρθω ... ή να ανεβάσεις ένα βιντεάκι για την SV κλπ... πλζ

έχει γεμίσει το youtube με άσχετους (ήμαρτον τα βίντεο έξω από το αμάξι)

edit

μόλις βρήκα έναν που ξέρει

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

outlaw εχεις μεγαλο λαθος.μιας και εχω την g25 παιζω παντα με καλτσες.τα πεταλια ειναι κοντα το ενα με το αλλο και παπουτσι δεν βολευει καθολου.ειδικα οταν θες να κανεις μυτη τακουνι.οκ αυτος στο video δεν εχει την g25 παρα μονο το shifter της.το μονο παπουτσι που μπορεις να παιξεις ειναι τα αγωνιστικα που ειναι πολυ λεπτα η κατι παρομοια puma.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή φάση όποιος έχει G25/27 να κάνει τη μοντίφα των ανάποδων πεταλιών, ώστε να μοιάζουν σαν πραγματικά. Και αν δεν κάνω λάθος και ο τύπος με τις κάλτσες το ίδιο έχει κάνει.

BTW και εγώ με τις κάλτσες οδηγώ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σα καμμενος στα τιμονια μονο με καλτσα την παλευω...εχεις και καλυτερη αισθηση του ποσο πατας τα πεταλια...μπιχλας τηα ηταν εαν δε φοραγε καθολου καλτσα :bad:

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι είναι καλύτερη αλλά ξεφεύγει. 320€ το τιμόνι σκέτο, 200€ τα Clubsport πετάλια (έχουν FFB στο φρένο !!!!! ), άλλο ένα 50άρι το κιβώτιο, με τόσα δηλαδή παίρνεις μια G27 και ένα κάθισμα playseats

Link to comment
Share on other sites

320€ κοστίζουν όλα μαζί. Το τσέκαρε πριν καμια εβδομάδα ο αδελφός μου. Επίσης είδε reviews που λένε ότι είναι λίγο πιο κάτω από G27. Αν υπάρχει αντιπρόσωπος Ελλάδα θα ήθελα να τη δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι πωλήσεις έκανε το GT5 τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του; Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν βρίσκω κάποιο συγκεκριμένο νούμερο. Το μόνο που λέει είναι πως είχαν πρόβλημα με το online mode γιατί πέσανε πολλοί μαζί. Σίγουρα θα έχει ξεσκιστεί να πουλάει αλλά θα ήταν ωραίο να ξέραμε και πόσο.

Το μόνο κείμενο που βρήκα ήταν αυτό

Έπεσαν οι server με το Gran Turismo 5 (+video) | Highoctane.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.