Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

ηρακλειο κρητης!απλως τα παραγγειλα,τους εστειλα και μειλ τωρα να δουμε τι θα μου πουν..δεν τα εχω πληρωσει ακομα,εξαλλου δεν τα εχουν διαθεσιμα,οποτε απο την απαντηση τους βλεπω τι θα κανω..

Link to comment
Share on other sites

ZTE BLADE (WIND)

dsc006230.th.jpg 22020691.th.jpg dsc00609nt.th.jpg dsc00610uz.th.jpg dsc006110.th.jpg dsc00612y.th.jpg dsc00613we.th.jpg

CPU: ARMv6 - compatible processor rev5 (v6l)

Max freq.: 600Mhz

Min freq.: 122,88Mhz

Cores: 1

Architecture: 6TEJ

Bogo MIPS: 599,65

Display : 3,5 WVGA TFT

Resolution: 480x800

Refresh rate: 0,14Hz

GPU (Open GL)

Vendor: Qualcomm

Renderer: Adreno

OpenGL Ver.: ES-CM 1.1

Quadrant Benchmark Results

dsc00618bm.th.jpg

Φωτογραφίες από την 3,2MP Camera

20101202171103.th.jpg 20101202171255.th.jpg

Οι ίδιες με την 3,2MP ενός Κ800i για σύγκριση

dsc00045o0.th.jpg dsc00046xz.th.jpg

Θα τραβήξω και με φώς ημέρας και θα ανανεώσω.

Γενικές ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ απόψεις - Facts

Η οθόνη του εμένα με υπερκαλύπτει και σε θέμα χρωμάτων και σε θέμα αφής

Στο angry birds και στο Raging Thunder 2 που θεωρούνται βαριά παιχνίδια δεν παρουσιάζει κολλήματα.

Το GPS κλειδώνει αστραπιαία. (Υποστηρίζει A-GPS αλλά υπάρχει φυσικά και αυτόνομος δέκτης)

Το Ndrive που δοκίμασα επίσης δεν παρουσιάζει κολλήματα.

Η ποιότητα του ήχου με ακουστικά είναι πάρα πολύ καλή αλλά με μειονέκτημα ότι δεν έχει καθόλου ένταση ,τα τέρματά του είναι τα μισά του Ν95.

Το ίδιο ,περί εντάσεως ήχου, ισχύει και για το (1) ενσωματωμένο speaker.

Με την εμβέλεια του WiFi, όλα κομπλέ, έχει σήμα , σήμα καμπάνα από τους γείτονες…

Η camera όπως θα διαπιστώσατε είναι επιεικώς ΓΤΠΚ.

Το πακέτο περιλαμβάνει 2GB MicroSD.

Η συσκευή φορτίζει από την USB.

Έρχεται με εγκατεστημένο Ανδροειδές v2.1 (Έχει ανακοινωθεί ότι τέλη Δεκέμβρη - Αρχές Γενάρη θα διατεθεί και η v2.2 (Froyo)

H μπαταρία του (1250mAh) με ατελείωτο παιχνίδι - surfαρισμα κλπ κλπ διαρκεί 1 day.

Η ποιότητα των κλήσεων δεν έχω ιδέα σε τι επίπεδα βρίσκεται :p (δεν έχω βάλει sim εδώ και 2 μέρες :slap: )

Τα πλαστικά του μέρη είναι καλής ποιότητας (Το Ν95 που κόστιζε 500 και 600€ δεν είχε καλύτερα) και η εφαρμογή τους τέλεια.

Η ομορφιά και το Design imo έχουν πάει περίπατο.

Κοστίζει 159€ FFS

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άκρη στα 99.9λίρες Αγγλίας το λευκό (αυτό του play.com - Orange San Francisco, 512MB, AMOLED), όποιος είναι από Αθήνα και θέλει να μοιραστεί (μέχρι 2 άτομα, 3 σύνολο) τα 35pounds (~40E) της αποστολής, ας στείλει p.m.

Link to comment
Share on other sites

@BStath: Από που;

Κωστάκη ευχαριστούμε, βάλε και κανά videάκι αν έχεις τη δυνατότητα να δούμε performance σε κίνηση. Για την κάμερα, έχει προστατευτικό τζαμάκι στο πίσω καπάκι; Είχε και το Diamond έτσι και τις έβγαζε θαμπές, όταν έβγαζες χωρίς το κάλυμμα της μπαταρίας ήταν ανώτερες.

Το bench που δείχνεις είναι χαμηλό, το Diamond έβγαζε τόσο με XDAndroid, ψάξ'το λίγο ;)

Link to comment
Share on other sites

@BStath: Από που;

Κωστάκη ευχαριστούμε, βάλε και κανά videάκι αν έχεις τη δυνατότητα να δούμε performance σε κίνηση. Για την κάμερα, έχει προστατευτικό τζαμάκι στο πίσω καπάκι; Είχε και το Diamond έτσι και τις έβγαζε θαμπές, όταν έβγαζες χωρίς το κάλυμμα της μπαταρίας ήταν ανώτερες.

Το bench που δείχνεις είναι χαμηλό, το Diamond έβγαζε τόσο με XDAndroid, ψάξ'το λίγο ;)

Ναί έχι προστατευτικό τζαμάκι..

Φωτογραφία μέ..

23256083.th.jpg

και χωρίς αυτό

87928705.th.jpg

Όσο για το bench, ενεργοποίησα το hardware acceleration και στο βίντεο που παραθέτω έβγαλε 371. Κατατάσσεται δηλαδή κάτω από το x10i.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=u9wMHhEIRT4]YouTube - MOV00625[/ame]

Στην αναπαραγωγή του skrek όταν φορτώνει υπότιτλους κάνει κολλήματα, στην άλλη ταινία πάλι με υπότιτλους τρέχει κανονικότατα.(οι ταινίες αυτές είναι σε mp4. mpeg και avi αρνείται να ανοίξει παρ'όλο που υποστηρίζει ο player.αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι και το n95 μικρού μήκους βίντεο στα ίδια φορμά τα άνοιγε.θα το ψάξω λίγο.)

Ήθελα να ανοίξω και το Ndrive να το δεις αλλά μου τελείωσε η μπαταρία στην cam 

edit. θα δοκιμάσω και asphalt 5 απο games να δούμε τι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι θέλετε με 120 ευρώ να αγοράσετε ένα PSP που είναι και κινητό. Είναι ένα τιμιότατο smart phone που κάποιοι μπορούν να αγοράσουν στα 120Ε όσο δηλαδή έχει ένα μέτριο dump phone. Mια χαρά μου φαίνεται εμένα και η τιμή του super.

Για μένα είναι και μια ευκαιρία να παίξω λίγο και με το SDK του για αυτό και έχω ψιλοκολήσει.

3.5" ΑΜΟLED :dance3:, multitouch που παίζει καλά, "ανοικτό", κοινότητα και roms, SDKs, GPS κτλ ?? μακάρι να το είχα εχθες στα χέρια μου. Τα 2/3 του Samsung GalaxyS ή του IPhone στο 1/5 της τιμής τους.

BTW: thanx Κωστάκης

Link to comment
Share on other sites

Τα 2/3 του Samsung GalaxyS ή του IPhone στο 1/5 της τιμής τους.

Αυτό ισχύει :)

BStath, συμπάθα με, αλλά ακόμα δεν κατάλαβα από που το πήρες και πως. Το πήρες από Play.com μέσω γνωστού που μένει Αγγλία; Καλά κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πηρα ακομα. Το έχω παραγγείλει από play.com. ερχετε αυτήν την βδομάδα και όχι 16-Δεκ που λέει το play.

Απλά μέσω εταιρίας στην Αγγλια θα γίνει forward το δέμα από Play στο σπίτι μου. Τα ταχυδρομικά είναι 35-40 λιρες ςπιπλέον της τιμής του play. Απλά θέλω να μεοιραστώ τα ταχυδρομικά με άλλους 2 ώστε να στοιχίσει 100+36/3 = 112 λίρες ή ~ 134Ευρώ.

Μέσω της δικιάς μου πιστωτικής θα γίνουν ΟΛΕΣ οι χρεώσεις (play.com + forwarding) και συνεπώς θα πρέπει να δώσουν τα άτομα αυτά μια προκαταβολή σε μένα έτσι για το τυπικό, πχ 25-30 ευρώ. Θα έρθουν "σφραγισμένα" και θα τα ξεκλειδώσουμε από Orange εδω είτε τζάμπα ή στην χειρότερη με 1Ε εχτρα (ebay).

Ο ένας βρέθηκε. BTW: το λευκό λένε ότι δεν έχει AMOLED.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.