Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

καλησπερα ξεθαβω το θεμα γιατι εχω κατι αποριες μηπως μπορει καποιος να βοηθησει.εχω ενα zte blade gen 2 με λιγοτερο απο 256 ραμ.περασα χθες μια custom cm10.1 αλλα πολλα κολληματα.υπαρχει καποια stable να βαλω και να μπορω να ξεκλειδωσω και τα 512 ραμ?

ευχαριστω

υγ.ως χρηστης χρονων iphone δεν εχω ιδεα απο android

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Πήγαινε στο πρώτο post, έχει κάποια θέματα μαζεμένα, θα βρεις και για το extend της μνήμης.

Το Android 4+ είναι overkill για το πρώτο Blade κατ'εμέ, μείνε σε κάποια έκδοση με 2.3+ και θα πετάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ υπάρχει μία λίστα απο custom roms

Διαθέσιμες Custom Roms για το ZTE Blade :: myphone forum

. Εγώ συγκεκριμένα έχω κατεβάσει την Swedish Spring RLS 5 και δουλέυει μια χαρά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και όσο για την εγκατάσταση μην σε ανησυχεί, έχει οδηγίες μετά πως θα την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τωρα και εβαλα μια cm 7.1 με 2.3.7 κομπλε φαινεται απλως τωρα τι πρεπει να κανω για την ραμ?

Αναλυτικά είναι, αλλά μάλλον δεν έκανες καν τον κόπο να κοιτάξεις το πρώτο post. :)

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζει κάτι ουσιαστικό κάποιος πηγαίνοντας από το 2.2 που φοράει το Blade στο 2.3 ή απλά κερδίσεις ένα δεκαδικό ψηφίο στην έκδοση του Android? Δεν με απασχολούν τα themes, ή η μπαταρία, ή το ότι θα τρέχει περισσότερες εφαρμογές. Αν όμως το κινητό κερδίζει σε επιδόσεις τρελά π.χ. επειδή το 2.2 είναι κακογραμμένο σε αντίθεση με το 2.3, να το σκεφτώ :D

Overclock λογικά γίνεται και στο 2.2 οπότε ούτε αυτό με απασχολεί (βασικά για κινητό μιλάμε, δεν με απασχολεί γενικότερα).

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζει κάτι ουσιαστικό κάποιος πηγαίνοντας από το 2.2 που φοράει το Blade στο 2.3 ή απλά κερδίσεις ένα δεκαδικό ψηφίο στην έκδοση του Android? Δεν με απασχολούν τα themes, ή η μπαταρία, ή το ότι θα τρέχει περισσότερες εφαρμογές. Αν όμως το κινητό κερδίζει σε επιδόσεις τρελά π.χ. επειδή το 2.2 είναι κακογραμμένο σε αντίθεση με το 2.3, να το σκεφτώ :D

Overclock λογικά γίνεται και στο 2.2 οπότε ούτε αυτό με απασχολεί (βασικά για κινητό μιλάμε, δεν με απασχολεί γενικότερα).

Δεν κερδίζεις πολλά. Αν πας όμως σε 4.1 τότε θα νομίσεις ότι πήρες άλλο κινητό.

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

2.2 ME 2.3 είναι νύχτα με μέρα. Γίνεται πολύ καλύτερο με 2.3. Δες στο xda ποιες 2.3 προτείνουν και βάλε.

Ελπίζω να έχεις ξεκλειδώσει την ram στα 512ΜΒ και να μην είσαι με τα 256ΜΒ τις Wind

Σε nooba χρήστη (1.5χρόνο use + 1 χρόνο από μένα) δεν έχει κολλήσει ποτέ να χρειαστεί βγάλσιμο μπαταρίας ή άλλα ματζούνια. Σταθερότατο, overall τα έχει βγάλει και με το παραπάνω τα 120Ε που έδωσα

Link to comment
Share on other sites

Με 512MB είμαι εξ αρχής. 80€ πρόσφατη αγορά-καινούριο, αλλά με ένα βασικό μειονέκτημα. Fashion TV model(Gen2) και μάλιστα χρυσαφένιο. Δεν αφήνω πλέον το κινητό πάνω στο τραπέζι όταν είμαι σε καφετέρια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.