Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply
Πέρα από το UniversalAndroot υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να γίνει root το blade? Προσπάθησα με το συγκεκριμένο, αλλά δεν λέει να δουλέψει στο κινητό μου:hm:

δοκίμασε για αρχή να ανοίξεις το usb debugging.. (settings->applications->development->usb debugging)

ίσως στρώσει..

εναλλακτικά μπορείς να περάσεις το z4root , το οποίο μπορείς να το βρεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε πιο προγραμμα να βαλω για να μην ανοιγουν ολες οι εφαρμογες και να με τρωει την καρτα οταν μπαινω στο νετ χωρις wifi?ειπα να μπω στο 0.facebook και εφαγε 1 ευρω γιατι ανοιξαν εφαρμογες χωρις να το θελω

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα,τα περισσότερα δουλεύουν καλά εκτός της μπαταρίας,υπάρχει μία λύση σε αυτό με το να αλλάξεις μία βιβλιοθήκη με μία παλιότερη(απο άλλο build),αλλά τώρα χρησιμοποιώ την ginger stir fry(2.3.4 beta) που είναι πιό σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες,έχει δοκιμάσει κανείς καμιά απο τις τελευταίες nightly 2.3.4? Λέω να κάνω το λεπίδι gen2 και να βάλω καμιά απο τις τελευταίες ρομ για καθημερινή χρήση οπότε θα προτιμούσα να δούλευαν όλα σωστά(gps,ήχος,τηλέφωνο).Έχετε να προτείνεται κάτι?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που εχει μεσα vodafone sim να μου πει τι settings εχει στις ρυθμισεις δικτυου(GSM,WCDMA or auto?) και αν ολα λειτουργουν οκ επιλεγοντας" 2G mode only" για εξοικονομηση μπαταριας?

οταν το βαζω σε 2G only, νομιζω χανω κλησεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote αλλά ξέρω περίπου τι εννοείς.Άμα βάλεις wcdma και 2g mode only όταν δεν έχεις σήμα 3g ή hspda τότε απλά δεν έχεις τηλέφωνο γιατί δεν γυρνάει σε gsm mode που πιάνει σίγουρα.Έτσι χάνεις κλήσεις.Θα σου πρότεινα να το βάλεις στο αυτόματο gsm/wcdma και μετά απο εκεί και πέρα του δίνεις τη ρυθμιση 2g only για οικονομία στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μιάς και χθές για άγνωστο λόγο τρεμόπαιζε η οθόνη κατα το κλείδωμα της συσκευής και μετά απο καμμία ώρα τα έφτυσε τελείως,ακουγόταν σαν να βραχυκύκλωσε από κάτι.:wassat: (και η βλακεία είναι ότι η συσκευή ήταν σαν καινούργια,μέσα στην γνωστή πλαστική θήκη και επιπλέον μία ξεχωριστή εξωτερική και screen protectors,καμμία σαβούρα δεν είχε υποστεί,η μοναδική συσκευή που την πρόσεχα λόγω της προέλευσης της)

Σε όσους έχουν επιστρέψει το κινητό λόγω εγγύησης παίζει να το ελέγχουν ως προς το τι φοράει απο rom,γιατί είχα custom rom πριν γίνει το παραπάνω και θα το παω για αλλαγή...;;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μιάς και χθές για άγνωστο λόγο τρεμόπαιζε η οθόνη κατα το κλείδωμα της συσκευής και μετά απο καμμία ώρα τα έφτυσε τελείως,ακουγόταν σαν να βραχυκύκλωσε από κάτι.:wassat: (και η βλακεία είναι ότι η συσκευή ήταν σαν καινούργια,μέσα στην γνωστή πλαστική θήκη και επιπλέον μία ξεχωριστή εξωτερική και screen protectors,καμμία σαβούρα δεν είχε υποστεί,η μοναδική συσκευή που την πρόσεχα λόγω της προέλευσης της)

Σε όσους έχουν επιστρέψει το κινητό λόγω εγγύησης παίζει να το ελέγχουν ως προς το τι φοράει απο rom,γιατί είχα custom rom πριν γίνει το παραπάνω και θα το παω για αλλαγή...;;

και γω flashαρισμένο το πήγα την 2ρη φορά και δε μου είπαν τίποτα. Καλά αμφιβάλω άμα κάτσουν να ελέγξουν τωρα τι rom φοράς...

Link to comment
Share on other sites

και γω flashαρισμένο το πήγα την 2ρη φορά και δε μου είπαν τίποτα. Καλά αμφιβάλω άμα κάτσουν να ελέγξουν τωρα τι rom φοράς...

Η αλλαγή γίνεται επιτόπου; Γιατί είμαι χωρίς κινητό δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή γίνεται επιτόπου; Γιατί είμαι χωρίς κινητό δυστυχώς.

Την πρώτη φορά που τα κλάταρε σε 3-4 μέρες, μου δώσανε καινούριο την ίδια στιγμή.

Την δεύτερη φορά, μετά από ~2μήνες, το κράτησαν και μετά από 4-5μέρες ήταν έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που τα κλάταρε σε 3-4 μέρες, μου δώσανε καινούριο την ίδια στιγμή.

Την δεύτερη φορά, μετά από ~2μήνες, το κράτησαν και μετά από 4-5μέρες ήταν έτοιμο.

Δεν βάζω like γιατί θα είμαι χωρίς κινητό(σοβαρό) αν με ταλαιπωρήσουν,και έχει γίνει ανάγκη το gadgetoτηλέφωνο. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν απάντησε κανείς στο ποια 2.3 να βάλω,έκανα την μετροπή σε gen2 και περασα την nightly 143.Πρώτη εντύπωση άσχημη.Λάγκαρε στο μενού και τα σχετικά.Συν ότι δεν είχε μέσα google apps και δεν το πρόσεξα και ψαχνόμουν μισή ώρα να βρω τι λύπει.Έβαλα τον adw launcher ex αντι για τον απλό adw launcher και είναι λες και πήρα άλλο κινητό.Γενικά σε εφαρμογές σφαίρα και μαρέσει αρκετά περισσότερο απο την RLS5 που είχα πριν.Έχει μια εφαρμογή που κάνει τον ήχο τούμπανο απο τα ακουστικά και ίσως αυτό είναι που με χαροποίησε πιο πολύ από όλα.Δίνει ένταση χωρίς να χάνει και καθαρό μπάσο επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.