Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

Ωραία η ss5.Έβαλα πάλι τον stock 2.3 launcher που πάει νερό.Η μόνη ξενέρα που έφαγα ήταν ότι ξέχασα να κάνω backup τις επαφές και πάπαλα στο τέλος.Επίσης με αυτή την ρομ έχω πιο δυνατό wifi.

Μα καλά δεν έχεις κάνει sync τις επαφές με το gmail;!

Ότι πιό βολικό έχει το android :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Το είχα κάνει.Έτσι νόμιζα τουλάχιστον :/

EDIT:Παίζει να μου μείνει στο χέρι άμα έχω τον cpu στα 710mhz?Έχω φτιάξει και 2 profiles στα 310mhz max.Ένα για όταν είναι η οθόνη κλειστή και ένα για όταν η μπαταρία είναι <20%

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες βάλε SS5.Δεν το κάνει.Τώρα για πως να το φτιάξεις σε αυτή που έχεις δεν ξέρω.:/

η Swed RLS5 εξακολουθεί να το κάνει σε μένα..

Παίδες υπάρχει καμιά νέα πατέντα για το wi-fi fix? Έχει καταντήσει τρομερά εκνευριστικό να αποσυνδέεται όταν σβήνει η οθόνη... :(

διορθώθηκε πάντως ..δια παντώς. .με το Advanced Wifi Lock

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει στο Ρυθμίσεις wifi->menu->σύνθετα->πολιτικη καταστασης αδρανειας wifi στο ποτέ??Γιατί στην ουσία αυτο κάνει το advanced wifi lock.Αλλάζει αυτή την τιμή

Ναι, από την πρώτη στιγμή που πέρασα την ROM, παρόλα αυτά ΔΕΝ δουλεύει*.-

* όταν κλείσεις την οθόνη με το κουμπί βάζοντας χειροκίνητα sleep mode, τότε στην επαναφορά έρχεται και το Wifi.., όταν κλείσει η οθόνη μόνη της (στα 30/60/.. δευτερόλεπτα) όμως, στην επαναφορά ΔΕΝ έρχεται (τουλάχιστον στο ΔΙΚΟ μου blade, για να μην είμαι τελείως απόλυτος.. και δεν βρίσκω λόγο να είναι διαφορετικά σε άλλα blade GEN1 με την Swe RLS5, μετά από factory/data wipe..)

edit: για την "κανονική" RLS5 αναφέρομαι, όχι για τις "παραφυάδες" (mod(mod(mod(mod(..)))))

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει αυτή [ROM] [froyo] Swedish Spring RLS5 [2011-04-19] [OLED+TFT] [Gen1][Gen2] - Android @ MoDaCo και έβαλα και τον adw launcher ex απο το θείο πριν λίγο και η λεπίδα πήρε άλλο αέρα.Πραγματικά πολύ καλός launcher και τέρμα παραμετροποιήσιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ε,η μπαταρία με την ss5 δεν παίζεται.20 ώρες εκτός μπρίζας με 3g ανοιχτό και κανά δυο εφαρμογές να δουλεύουν συνέχεια κάνοντας update κάθες 3 ώρες(καιρός,ειδήσεις) με κανά μισάωρο κλήσεις και καναδυο μηνύματα ακόμα στο 87%

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε πίσω το κινητό από το service της wind (πρόβλημα στην οθόνη δεν ανταποκρινόταν σε μερικά σημεία).

Πάλι καλά που δεν είδαν ότι είχα εγκαταστήσει το clockwork/512MB γιατί μετά εγγύηση πάπαλα. Τώρα βλέπω ότι έφεραν την 2.2, αλλά είναι λίγο μπέρδεμα να βαλω την official, άσε από ότι διαβάζω την κλειδώνει στα 256ΜΒ πάλι...μάλλον θα βάλω καμιά ss5

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα stereo BT με ράδιο από προσφορά στα 19 ευρώ : Motorola MotoROKR S605 (MOTOROKR S605 Bluetooth Stereo Headset (Black) - Overview - Motorola Mobility, Inc. Asia Pacific)

Τα σπάει και σε ποιότητα λήψης BT και απο θέμα ήχου ποιότητας και έντασης. Συνδέθηκε μια χαρά σε ZTE Blade και σε iPhone4 και έπαιξε τέλεια και τα κοντρολς μια χαρά και στις 2 συσκευές (επόμενο τραγούδι, προηγουμενο, στοπ, πλαυ). Μια χαρά !

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα stereo BT με ράδιο από προσφορά στα 19 ευρώ : Motorola MotoROKR S605 (MOTOROKR S605 Bluetooth Stereo Headset (Black) - Overview - Motorola Mobility, Inc. Asia Pacific)

Τα σπάει και σε ποιότητα λήψης BT και απο θέμα ήχου ποιότητας και έντασης. Συνδέθηκε μια χαρά σε ZTE Blade και σε iPhone4 και έπαιξε τέλεια και τα κοντρολς μια χαρά και στις 2 συσκευές (επόμενο τραγούδι, προηγουμενο, στοπ, πλαυ). Μια χαρά !

άλλο ένα θετικό feedback στο συγκεκριμένο. το έχω εδώ και πάνω από ένα χρόνο και έχει δουλέψει άψογα με δύο συσκευές (htc diamond και πλέον omnia pro).

Συστήνεται ανεπιφύλακτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.