Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Στο blade μου που είναι καινούριο (1 μήνα) γίνεται να αυξήσω την ram στα 512?

Γιατί κάτι πήρε εδώ γύρω το μάτι μου ότι στα καινούρια κομμάτια δεν γίνεται

ή άλλαξε ο τρόπος...

Έχω την original rom και προς το παρόν δεν ενδιαφέρομαι να περάσω custom

Link to comment
Share on other sites

battery recalibration μην κανετε γιατι χαλατε την μπαταρια.ενδυκνειται μονο για αυτους που αλλαζουν μπαταρια η τηλεφωνα συχνα.προσεχτε μη κλαιτε μετα.30ε εχει στη wind

wipe bat stats αν κανω πειραζει?δεν εκανα καμια φορα πριν

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση που πωλείται τώρα στα μαγαζιά είναι αισθητά χειρότερη από την πρώτη που αναφέρατε παλαιότερα?

αξίζει ακόμα η αγορά του ?

Αν εννοείς την πρώτη έκδοση με την LED οθόνη δεν νομίζω να την είδαν πάνω από 1-2 άτομα εδώ μέσα. Εκτός αν άλλαξε κάτι τον τελευταίο μήνα που δεν έχω ασχοληθεί. Εγώ πήρα της γυναίκας την κλασική έκδοση που έχει η Wind, δηλαδή TFT οθόνη και τα δήθεν 256ΜΒ μνήμης που έγιναν μετά 512.

Link to comment
Share on other sites

battery recalibration μην κανετε γιατι χαλατε την μπαταρια.ενδυκνειται μονο για αυτους που αλλαζουν μπαταρια η τηλεφωνα συχνα.προσεχτε μη κλαιτε μετα.30ε εχει στη wind

wipe bat stats αν κανω πειραζει?δεν εκανα καμια φορα πριν

Δεν χρειάζεται συνέχεια,η μπαταρία δεν παθαίνει τίποτα,εκτός και αν έχεις βρεί κάτι που να λέει για προβλήματα.

Γενικότερα ο λόγος του calibration,είναι γιατί το blade εμφανίζει την ένδειξη charged στο 90%,και αυτό "χαλάει" ενολίγης την μνήμη της μπαταρίας με του λειτουργικού(είναι δηλαδή ασύγχρονα).Απλά δεν πρέπει να γίνεται συνέχεια,αν και κάποιοι λένε ότι πρέπει να γίνεται με κάθε αλλαγή rom.

Link to comment
Share on other sites

:)αν διαβασεις στους xda θα δεις ειναι στην 7 σελιδα απο το modaco.εγω ενημερωσα παντως.....

Δώσε μάς το link,γιατί στο modaco κάτι τραγικό δεν αναφέρεται και το xda δεν το παρακολουθώ.Να ξέρουμε τους κινδύνους αν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την πρώτη έκδοση με την LED οθόνη δεν νομίζω να την είδαν πάνω από 1-2 άτομα εδώ μέσα. Εκτός αν άλλαξε κάτι τον τελευταίο μήνα που δεν έχω ασχοληθεί. Εγώ πήρα της γυναίκας την κλασική έκδοση που έχει η Wind, δηλαδή TFT οθόνη και τα δήθεν 256ΜΒ μνήμης που έγιναν μετά 512.

αυτό εννοώ ;)

Link to comment
Share on other sites

FYI κυκλοφόρησε η final Cyanogen Mod7 (2.3) - (10 April 2011)

Δεν ειναι κάποια beta, ειναι η κομπλέ. Την έβαλα απο προχθές και ειναι μακράν η καλύτερη CFW που εχω δοκιμάσει.

Δεν θα χάσετε. Επίσης, σε συνδυασμό με MoboPlayer (μακράν ο καλύτερος player), παίζω πλέον χωρίς σπασίματα mkv...

Link to comment
Share on other sites

FYI κυκλοφόρησε η final Cyanogen Mod7 (2.3) - (10 April 2011)

Δεν ειναι κάποια beta, ειναι η κομπλέ. Την έβαλα απο προχθές και ειναι μακράν η καλύτερη CFW που εχω δοκιμάσει.

Δεν θα χάσετε. Επίσης, σε συνδυασμό με MoboPlayer (μακράν ο καλύτερος player), παίζω πλέον χωρίς σπασίματα mkv...

Έχει ελληνικά?Ο proximity sensor έφτιαξε?? Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.