Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

DarkS: Φαντάζομαι ότι σκέφτεσαι το θέμα εγγύηση γιαυτό και δεν το έχεις πειράξει ακόμα. Αν είναι αυτό τότε μπορείς και να περάσεις την Official Wind 2.2 με το exe που δίνει η wind, άλλά ΚΑΙ να ξεκλειδώσεις τα υπολοιπα 256ΜΒ. Δεν φαίνεται το κινητό για πειραγμένο έτσι. Αν το κάνεις αυτό και επίσης βάλεις μια 2/4/8GB καρτούλα που να είναι γρήγορη θα έχεις ΑΛΛΟ κινητό από αυτό που έχεις τώρα !

Εγώ θα σου πρότεινα ότι και ο JP επάνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το κάνεις downgrade σε gen1 και να κάνεις το fix για τη μνήμη κανονικά απ'ότι εχω διαβάσει

gen1 to gen2 and gen2 to gen1, windows flashing only - Android @ MoDaCo

edit: τι γίνεται εδώ ωρέ; που πήγε το ποστ του stathid90 ;

Link to comment
Share on other sites

το έσβησα γιατί βρήκα λύση τελικά :p

http://zteblade.info/?p=38

από αυτό το blog είχα ξεκλειδώσει και εγώ το δικό μου, απλά δεν θυμόμουν το url με την καμία

ε με λίγο search στο thread εδώ το βρήκα τελικά :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω άργησα να κάνω αναβάθμιση, φοβόμουν εγγυήσεις κλπ. να σου πω προχώρα άφοβα.

Πλέον έχω official 2.2 & 512.

Αν θέλεις αυτό οδηγός εδω δοκιμασμένος

[ZTE] [Οδηγός] Blade: «Ξεκλείδωμα» 512ΜΒ (Froyo 2.2) - Επιστροφή 256ΜΒ :: myphone forum

Για να μη χάσεις τα δεδομένα σου κλπ πρώτα πρεπει να κάνεις root το κινητό (εύκολο με 1 κλικ με το z4root) μετά backup με το titanium backup (εμπορικό).

Kάνεις την αναβάθμιση το ξανακάνεις root με z4root & επαναφορά με titanium.:T:

Αντε και η επόμενη θα έιναι η custom 2.3 CyanogenMod 7 :)

Link to comment
Share on other sites

Σε GEN1 Blade εγκατέστησα την 106. Ράδιο δουλέυει.

Το navigon δεν δουλεύει (crashαρει). Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να το κάνω να δουλέψει ?

Πρώτες εντυπώσεις της CM7 106 καλές μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Σε GEN1 Blade εγκατέστησα την 106. Ράδιο δουλέυει.

Το navigon δεν δουλεύει (crashαρει). Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να το κάνω να δουλέψει ?

Πρώτες εντυπώσεις της CM7 106 καλές μέχρι στιγμής

μπορεί να ακουστεί λίγο χαζό .. αλλά γιατί είσαι ακόμα με gen1 blade ?

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορώ να γυρίσω με Clockwork Restore σε 3 λεπτά πίσω στην "στημένη" SS RSL5 (που είχα εχθές επάνω) που είναι και αυτή GEN1. Η ίδια version (SS RSL5) μπαίνει και σε GEN2 αλλά γι'αυτή χρειάζομαι πααααλλιι πέρασμα απο την αρχή των εφαρμογών ρυθμίσεων κ.ο.κ.

Έτσι μένω προς το παρόν σε GEN1 να δώ πως πάει η CM7 (gen1) nightly 106 και αν όλα πάνε καλά το κάνω GEN2 με κάποια stable CM7.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα με το Navigon λύθηκε. Χρειάζεται η version 3.6.0 και πάνω (ή η 3.5.4 αλλά αυτή δεν την βρήκα πουθενά να την δοκιμάσω) για gingerbread.

Στα games είναι αλλου η 2.3.χχχ σε σχέση με την 2.2.χχχ. Άλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4796]tifozif1[/MENTION] Επειδη μολις εβαλα και εγω 2.3.4 cm7 αντιμετώπισα το ίδιο θέμα με το GPS μηπως μπορεις να κανεις εναν κόπο (pm)

[MENTION=12934]Gregorypeg1000[/MENTION] Μεχρι τώρα όλα κομπλέ! Proximity sensor και ηχοι κλήσεις ολα λειτουργουν κανονικά.Προς το παρών δεν εχω δοκιμάσει κατι και να μην δουλέυει.

Αισθητήρα φωτός δεν τον έχω στο αυτόματο οποτε να σου πω δεν ξέρω αλλα φαντάζομαι θα λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4238]panosvlass[/MENTION] έχεις πμ

Η "κατανάλωση" δεν τα λέει καλά. Το φόρτισα το βράδυ στο 100% και έκανα shutdown και το ξαναάνοιξα (για να μην τρέχει τίποτα) και το άφησα έτσι όσο κοιμώμουν. Σε 6 ώρες είχε πέσει η μπαταρία στο 92%. Με την SS5 RSL5 μπορεί και να μην κουνιόταν καθόλου η μπαταρία.

Βέβαι μπορεί να θέλει να κάνει 2-3 κύκλους αποφόρτισης/φόρτισης για να "μαθει" και στρώσει.

Διαφορετικά πάω πίσω στην SS RLS5 (2.2) και περιμένω καμιά καλύτερη CM7.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χθες ο ξάδερφος μου αγόρασε το εν λόγω κινητό.

Σετάραμε λοιπόν σήμερα το account στο gmail, όλα οκ. Όταν όμως πάω να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή από το market(το προεγκατεστημένο) δεν εγκαθίσταται και μου δίνει μήνυμα "η λήψη δεν ήταν επιτυχής, προσπαθήστε ξανά". Το κάνει με όλες τις εφαρμογές (τις δωρεάν) και δεν τις εγκαθιστά όσες φορές και να προσπαθήσω. Τι μπορεί να φταίει και τι μπορούμε να κάνουμε?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες καμιά βοήθεια? Παιδευόμαστε και δεν βρίσκουμε τίποτα...:wall:

edit: Official update μέχρι ποια έκδοση υπάρχει και πως το περνάω?(δεν θα περαστεί custom rom)

edit 2: ΜΕΓΑΛΟ λαθος. Η συσκευη είναι το zte racer τελικα...:wall:

Αν δεν είναι πολυ offtopic και γνωρίζει καποιος κατι ας βοήθησει, εστω και με pm.:help:

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια εβαλα μια sim vodafone στο ZTE και οταν με καλουν μερικα τηλεφωνα δεν τους ακουω μολις απανταω,ενω αυτοι με ακουν..

αν τους καλεσω εγω,ολα οκ..το κανει σε ασχετα τηλ και μπορει αν με καλεσουν καπακι,να τους ακουω..

μεχρι τωρα ειχα την whats up με 5-6 επαφες και ολα δουλευαν ρολοι..βαζωντας την vodafone μου κανει κολπα...εκανα απλα εισαγωγη επαφων απο sim..

εχω την jj RLS9

any ideas?

παιζει να θελει αλλαγη η sim vodafone που ειναι απο το 1999?να υπαρχει καμια ασυμβατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

λειτουργια δικτυου :gsm only το εχω.

επιλογες gsm/umts : auto (εταιριες δικτυου) και εκει που λεει "χρηση μονο δικτυων 2G" το εχω checked/enabled

ενεργοποιηση δεδομενων κ περιαγωγη δεδομενων ειναι disabled(not checked)

πιο σταθερη rom μεχρι τωρα ποια ειναι?

λεω να το κανω το κυριο μου κινητο,οπότε καλο θα ειναι να δουλευουν ολα και να εχω και καλη διαχειρηση μπαταριας.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.