Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

Καλο σαν Android αλλα το παντρεμα με κινητο λιγο μουφα το βλεπω.

Γιατι πρωτα σαν κινητο το αγοραζεις και μετα σαν συσκευη Android.

Παραδειγμα ακομα ψαχνω να βρω πως θα εχω αναφορα στα μηνυματα (αυτο το ψαχνω σημερα εχθες εψαχνα πως θα δω τα τηλεφωνα μου απο την καρτα sim) :tomato:

Στην λίστα επαφών εάν πατήσεις το πλήκτρο menu έχει επιλογή εισαγωγής επαφών απο την sim στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply
Καλο σαν Android αλλα το παντρεμα με κινητο λιγο μουφα το βλεπω.

Γιατι πρωτα σαν κινητο το αγοραζεις και μετα σαν συσκευη Android.

Παραδειγμα ακομα ψαχνω να βρω πως θα εχω αναφορα στα μηνυματα (αυτο το ψαχνω σημερα εχθες εψαχνα πως θα δω τα τηλεφωνα μου απο την καρτα sim) :tomato:

Μηνύματα=>ρυθμίσεις=>τικ στην αναφορά μηνυμάτων

Κοίτα λογικό είναι να μη το έχεις συνηθήσει, άμα δεν είχες smartphone πχ. πριν. Αλλά το android της wind/zte δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Ίσα, ίσα που δε το έχουν σχίσει στα custom UI/bloatware. Που να δεις στο xperia x10 που δεν είχε file manager τι τράβαγες.

Link to comment
Share on other sites

Asphalt5 HD on Blade (MoDaCo) Froyo A3: Λοιπον με αυτοματο γκαζι/φρενο παιζει πολυ καλύτερα. Οταν δεν υπάρχουν αλλα αυτοκίνητα στην πιστα ειναι μια χαρα smooth. Όταν όμως είναι 9 αυτοκίνητα τριγύρω σου έχει μικρο-σπασιματα. Ίσως βελτιώνεται και εκει με overclock από τα 600 στα 800. Συνεπώς αυτό που λέει ο Κωστάκης ισχύει εν μέρη

Το επόμενό μου κινητό θα είναι ΖΤΕ πάλι με 1Ghz CPU + GPU σε 1-2 χρόνια που θα έχει πάλι 150Ευρώ .-

Αυτό τώρα τα σπάει από άποψη τιμής/features ακόμα και στα 159Ε της Wind, ειδικά τώρα που μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει και τα 512RAM που έχει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

set cpu λεγεται το προγραμματακι.

Απλα νομιζω οτι το max που μπορεις να κλοκαρεις εξαρταται και απο το kernel που φορας.Εγω το παλιο kernel στο HTC HD2 με αφηνε να παω απο 1000@1240 max και το καινουργιο με αφηνει 1000@1500+...:dance3:

Link to comment
Share on other sites

set cpu λεγεται το προγραμματακι.

Απλα νομιζω οτι το max που μπορεις να κλοκαρεις εξαρταται και απο το kernel που φορας.Εγω το παλιο kernel στο HTC HD2 με αφηνε να παω απο 1000@1240 max και το καινουργιο με αφηνει 1000@1500+...:dance3:

this is ?

SetCPU for Root Users [2.1.0] It's over nine thousand 12/27/2010 - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

i want to be root !!!

how ???

Κατεβάζεις το UniversalAndroot, το εγκαθιστάς, το τρέχεις και πατας Root :D

Εδιτ δοκίμασε κανείς το set CPU με την 2.1 Rom? Μόνο ανάγνωση της συχνότητας κάνει και μάλλον περιορίζει το πρόγραμμα η Rom

Εδιτ 2 είδα και ο tifozif έφαγε άκυρο

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πανευτυχής! Η πατέντα για την έξτρα ram δουλεύει!!!! 415 τα marks. Άντε να έρθει και η 2.2 και είμαστε κομπλεντάν!

Πού είναι ο jpavlys να ψηθεί. :p

UP

Asphalt 5 ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

Δεν μου το επιτρέπει η ROM (2.2 Modaco A3) :(

Δεν αλλάζω τώρα rom. Από βδομάδα με την official 2.2

Kάποιο άλλο απαιτητικό game να δοκιμάσω ?

Πρίν τρέξεις το set cpu ξανακάνε ένα root me to Universal androot και μετά θα δουλέψει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πανευτυχής! Η πατέντα για την έξτρα ram δουλεύει!!!! 415 τα marks. Άντε να έρθει και η 2.2 και είμαστε κομπλεντάν!

Πού είναι ο jpavlys να ψηθεί. :p

UP

Asphalt 5 ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

Πρίν τρέξεις το set cpu ξανακάνε ένα root me to Universal androot και μετά θα δουλέψει λογικά.

Κοιτα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ δεν το λες. Playable, ναι το λές, αλλά κάνει ψιλοσπασίματα που και που και ο ήχος καμια φορά αποσυγχρονιζεται. Κανονικο gaming στο BLADE έχεις μόνο με http://goo.gl/9Zxmw .-

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το βλέπω να τρέχουμε pi/orthos στα κινητά μας στο μέλλον...στο πολύ κοντινό μέλλον..
Last year :p :p :p
BLADE with Froyo 2.2 Alpha3 :

Linpack : MFlops : 7.022 // Time 11.94 // NormRes: 5.68

BenchmarkPi : 3052 ms

από : http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/lg-optimus-one-p500-review-88535.html#post1062942936

και Quadrant

ZTE Blade με 2.2 Alpha3 score 871 :

42200d1293105658-android-kinita-kai-performance-img_0192.jpg

από http://www.thelab.gr/mobile-computing/zte-blade-87504-2.html#post1062942481
Link to comment
Share on other sites

Ζελατινούλες (έξι) φτηνές και Jet :T: εδώ : 6x Schutzfolie UltraClear ZTE Blade on eBay (end time 19-Jan-11 05:30:18 GMT) με 2ευρώ (και οι έξι)

Έβαλα την μια επάνω και σαν να είναι καλύτερα τα χρώματα :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε 2 ευρώ έχουν :p

Για θήκη ψάχνω αυτή : NILLKIN

t14rvvxx0qxxxse3mt01202.jpg

πουθενα στο ebay, ενημερώστε plz ΕBAY δεν την βρίσκω :(

Αλλά εχω παραγγείλει ήδη αυτή αλλά δεν έχει έρθει ακόμα : blk silicone skin case +screen protector for NOKIA E71 - eBay (item 110603542594 end time Jan-23-11 23:15:07 PST) δεν του πέφτει κουτί (είναι για Ε71) αλλά για 2Ευρώ και μέχρι να βρώ την αποπάνω μια χαρά ειναι. Θέλει λίγο άνοιγμα η τρύπα για την camera πίσω.

Και για το αυτοκίνητο αυτά :

- CAR HOLDER FIX FOR HOLDI...

- pc1

Αποφύγετε τους "ανώνυμους" φορτηστές από μαγαζιά/ebay.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια το μινι usb που εχουν πολλα κινητα της νοκια δεν εχει πχ X3.

Δηλαδη και φορτιστη Nokia να βαλουμε παλι θα φορτισει.

Αν και εγω το εχω βαλει πισω στο κουτι του και αγγελια γιατι δεν υπαρχει Destinator 7 για Android και μην μου πειτε για το 9 γιατι ειναι για φαπες.:magic:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.