Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

Browsers υπάρχουν διάφοροι στο market, απο τους καλύτερους θεωρείται ο dolphin HD αλλα εγώ προσωπικά έχω βολευτεί τον Opera.

Όσο για την πλοήγηση μια χαρά φορτώνει δέν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα και η οθόνη με το λίγο browsing που έχω κάνει δέν με έχει προδώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply
Speedhunters

Εδω ας πούμε το δείχνει κανονικα?

βάστα 5mins και θα σου δείξω

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=jOj6lL4kxAI[/ame]

έχε υποψιν σου ότι το site είναι βαρύ, και δε το άφησα να φορτώσει τελείως, για αυτό βλέπεις ανα διαστήματα και αργεί

Link to comment
Share on other sites

Με DolphinHD & MoDaCo A3 έχει πολυ καλύτερη απόκριση (zoom, scroll) από το video που δίνει ο Volrath.

Volrath έχεις κάνει το 256->512 fix ? Ti rom έχεις επάνω ? Είναι ΠΟΛΥ μεγάλη η διαφορά από το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Με DolphinHD & MoDaCo A3 έχει πολυ καλύτερη απόκριση (zoom, scroll) από το video που δίνει ο Volrath.

Volrath έχεις κάνει το 256->512 fix ? Ti rom έχεις επάνω ? Είναι ΠΟΛΥ μεγάλη η διαφορά από το δικό μου.

Είναι ο default web browser στο 2.1, (με 512 fix), και έδειξα το "χειρότερο" browsing που μπορείς να κάνεις. Στην αρχή το έχω αφήσει να φορτωσει και πάει κανονικά. Μετά που βλέπεις ότι δεν αποκρίνεται στο ζοομ στο ένα racing car δεν έχει φορτώσει τελείως η σελίδα. Έχω και ελεϊνή σύνδεση btw.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο όμορφο το λευκό κατ'εμέ. Ετσι και αλλιώς θα του πάρεις μια όμορφη θηκούλα (like : αυτή NILLKIN

t14rvvxx0qxxxse3mt01202.jpg ) με 3-4 ευρώ από ebay (οταν τις φέρουν και στο ebay οι κινέζοι) και δεν θα έχεις ανησυχίες για ξέβαμα.

Εγώ ακόμα την ψάχνω την θηκούλα αυτή κάθε μέρα ebay. Φέρανε κάποιες λίγες, δεν έστελναν Ελλάδα, αλλά με τέτοια ζήτηση θα φέρουν χιλιάδες στο παζαρι (ebay).

Η θήκη επιβάλεται αφού τα πλαστικά του κινητού είναι gtpk.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα χθες το βράδυ, είχε ένα τελευταίο η wind υμηττού.

Στην Αχαρνών που είχα πάει το Σάββατο μου είχαν πει ότι θα φέρουν αυτή τη βδομάδα.

Έκανα το fix για τα 512 και έβαλα και το jellyfish 6 και έβαλα και τα updates για hwui και overclock . . . αλλά δεν βρίσκω πώς να κάνω overclock + έχω και κάτι άλλες αποριούλες:

1) Το android market δεν μου δείχνει τις πληρωμένες εφαρμογές. Πώς το φτιάχνω?

2) Ποια εφαρμογή βάζουμε για apt / πακέτα εκτός android market?

3) Τι εφαρμογούλες φορτώνουμε? Με τη jellyfish πάντως γύρω στα 500-550 βγάζει το quadrant, τίποτα ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα κι εγώ από Wind για τη γυναίκα, τρομερό κινητάκι :)

Από Wind στο Δαχτυλίδι, έχει κι άλλα.

Εντός των ημερών θα ασχοληθώ. Το fix των 512MB και γενικά η αλλαγή ROM ξέρουμε αν επηρεάζει την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα κι εγώ από Wind για τη γυναίκα, τρομερό κινητάκι :)

Από Wind στο Δαχτυλίδι, έχει κι άλλα.

Εντός των ημερών θα ασχοληθώ. Το fix των 512MB και γενικά η αλλαγή ROM ξέρουμε αν επηρεάζει την εγγύηση;

Εμένα έγιναν όλα πολύ smooth.

Δηλαδή ακολούθησα τις οδηγίες και όλα καλά.

Σαν διαδικασία μου φάνηκε αρκετά πιο εύκολη και λιγότερο επώδυνη από το jailbreak σε iphone.

Θα σου έλεγα να μην έχεις άγχος, αλλά προφανώς έχεις ένα ρίσκο.

Btw:

Η συσκευή έχει και πυξίδα :p

Με τα 512 πάει πιο γρήγορα, με το hw accel στο 2.2 δεν έχω εντυπωσιαστεί.

Περιμένω την official.

Σε σχέση με iphone 3g μου αρέσει περισσότερο, είναι σαφώς γρηγορότερο σε αντίστοιχες εφαρμογές, ιδιαίτερα με ios 4.x.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έγιναν όλα πολύ smooth.

Δηλαδή ακολούθησα τις οδηγίες και όλα καλά.

Σαν διαδικασία μου φάνηκε αρκετά πιο εύκολη και λιγότερο επώδυνη από το jailbreak σε iphone.

Θα σου έλεγα να μην έχεις άγχος, αλλά προφανώς έχεις ένα ρίσκο.

Αρχικά μεγειά το τηλ!!

Τώρα σε αυτό που λές... Πως δηλαδή σου φάνηκε ποιο smooth? Εγώ χθές που έκανα το unlock στα 512 ακολουθώντας τον οδηγό ZTE-BLADE: ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ, ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ 512MB RAM!!!! πιο μανούρα μου φάνηκε απο το jb σε ios 4.1 όσο για το επώδυνη wtf τι σε τρόμαξε τόσο στο jb;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.