Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply
χαρούμενος κάτοχος.έκανα το 512mb fix και πέρασα και την modaco 2.2 a7 αλλά τώρα δεν έχει ελληνικό πληκτρολογίο.υπάρχει λύση σε αυτό ή συμβιβάζομαι?

Δες εδώ:

ZTE Blade / Orange San Francisco : Σελίδα 165 :: myPhone Forum

κατεβάζεις το keyboard on demand el, ακολουθείς τις οδηγίες και έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο.

Εγώ το έχω μια χαρά.

BTW στα 748 είναι rock stable το δικό μου, το είχα και έπαιζα angry birds χθες, απλά ρουφάει ελεεινά την μπαταρία!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μερικά πραματάκια, γιατι αλλιώς θα φάω τα νιάτα μου στο ψάξιμο...

1) Ποια ρομ να βάλω για ταχύτητα και σταθερότητα?

2) Παιζει ρολο που ειναι Orange το δικό μου?

3) Backup κανουμε με το clockwork? Τι σωζει ακριβώς?

4) Ολα τα συνθηματικά: jellyfish, kitchen κτλ τι ακριβώς εννοούν?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μερικά πραματάκια, γιατι αλλιώς θα φάω τα νιάτα μου στο ψάξιμο...

1) Ποια ρομ να βάλω για ταχύτητα και σταθερότητα?

2) Παιζει ρολο που ειναι Orange το δικό μου?

3) Backup κανουμε με το clockwork? Τι σωζει ακριβώς?

4) Ολα τα συνθηματικά: jellyfish, kitchen κτλ τι ακριβώς εννοούν?

1) Έβαλα jellyfish rls7 προχθές γιατί δέν κρατιόμουν (είναι πολύ καλή) εάν εσύ κρατιέσαι περίμενε την official

2) Όχι δέν νομίζω , το hardware είναι ίδιο

3) Backup εφαρμογών ρυθμίσεων επαφών κλπ κλπ κάνεις με το Titanium backup (για καλό και για κακό κάνε ένα συγχρονισμό των επαφών σου πρώτα με το gmail)

3.1 Με το clockwork κάνεις backup όλη την rom όπως είναι εκείνη την στιγμή (και apps και ρυθμίσεις...)

4)Δέν ξέρω :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο, σαν του iPhone είναι αυτό. Για κάποιο λόγο το ρημάδι με τραβάει να ασχοληθώ μαζί του εκτενέστερα, πρέπει να κρατηθώ όμως γιατί είναι της γυναίκας :p

Link to comment
Share on other sites

Κανά νέο πότε το ξαναφέρνει η Wind? Μάλλον θα πάρω ένα για τη γυναίκα..
Αν το θες για την γυναικα ΜΗΝ παίξεις μαζί του. Δεν θα της το δώσεις και θα ψάχνεις στα WIND-μάγαζα για 2ο στο τέλος για εκείνη. :rolleyes:

:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το 512ΜΒ fix και πέρασα και το πληκτρολόγιο της HTC, το οποίο είναι πολύ πιο άνετο από το stock

Είναι πολύ. καλύτερο το HTC IME και παίζει πολύ καλά τα ελληνικά.

Ουδείς προφήτης στον τόπο του.:p

Link to comment
Share on other sites

ίσως είναι πολύ "prime school" η ερώτηση, αλλά θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι

1) για να μεταφερω εφαρμογές στην SD, χρειάζομαι το App2SD?

2) απο όσο κατάλαβα το παραπάνω πρόγραμμα χρειάζεται να βρεί κάποιο partition ext2/3/4 στην SD, (δεν μεταφέρει τις εφαρμογές στο fat/fat32 κομμάτι) ?

3) μέσα απο το clockworkmod 2.5.18 "εφτιαξα" ενα partition 2gb, ουτε είδος file system με ρωτησε, ουτε να κανει φορματ , ουτε τπτ.. , πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον μάλλον? ( αν όχι πως το βλεπω απο το κινητο αυτο το παρτιτιον?), τον υπολοιπο χωρο της sd παντως τον εκανε μονο του fat32

X) υπάρχει κάποιος εύκολος σχετικά τρόπος να εξάγω τις επαφές απο win mobile 6.1 και να τις κάνω εισαγωγη στο android? (καπου διάβασα για εξαγωγη σε vcards, και εισαγωγη μετα στο android, αλλα όλες τις επαφές που τις είχα εξάγει παλιότερα, μου τις εβγαζε με αλαμπουρνέζικα στην θέση των ελληνικών :/)

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι, αλλά δεν μεταφέρονται όλες, και ούτε μεταφέρονται τελειώς. Στο 2.2 μπορεί να αλλάζει αυτό.

2,3) Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με partitions.

X) Κάνε sync το wm6,1 με το pc (οutlook ή mail των windows live essentials), κάνε export σε .csv, φτιάξε ένα google mail account άμα δεν έχεις ήδη, κάνε import το .csv, κάνε τις μικροδιορθώσεις από το gmail. Κάνε sign up το gmail acc στο android, κάνε sync contacts, περίμενε κανα 2λεπτο, και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να γράψω στο προηγούμενο ποστ, ότι πέρασα jellyfish rls7 χθες, χωρίς πρόβλημα (λές και έχω πολύδουλέψει το κινητό για να το καταλάβω αν υπάρξει:tomato:..)

το app2sd το έβαλα και όντως δεν μεταφέρει όλες τις εφαρμογές (αυτές που μετέφερε βεβαια -titanium backup και app2sd free, δε τις βρισκω πουθενα στο φατ32 κομματι της καρτας, οποτε -υποθετω- το cwm έκανε καλά τη δουλειά του..)

θα δοκιμάσω αργότερα αυτό με τις επαφές :)

edit: "μπανανα" το δικό μου σε cpu:p , μέχρι 710 ειναι rockstable, στα 729 αραια και που θα κολλησει κάποια στιγμή, και στα 748 δε, κολλάει σε δεπτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Σαν κινητό τι λέει ?

Άκουσε φίλος οτι η WIND με τις εκπτώσεις θα το πουλά 143, δεν το ενδιαφέρει τόσο πολύ όσο εμένα το "PAD" κομμάτι του κινητού (όχι οτι δεν το θέλει βέβαια) αλλά πιο πολυ τον ενδιαφέρει σαν κινητό καθαρά γιατί θέλει να αντικαταστήσει ένα HTC με WM6.5

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.