Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

@tifozi : , η ρομ που έχεις ανεβάσει, τι έχει επιλεγμένο απο την online "κουζίνα"? ή να το θέσω ανάποδα, επιλέγω απο το λινκ ΤΙ θέλω να περιλαμβάνει και μου το φτιάχνει?

εδιτ: τώρα είδα ότι θέλει να είσαι premium member (έχει σχέση με τον αριθμό των πόστς εκει? η θέλει donate?) just subscribed :innocent:

Link to comment
Share on other sites

@giannakis Δεν ξέρω :tomato: εγω το δουλεύω σαν ολα-τα-αλλα-εκτος-κινητου, σαν micro-PAD

@papatsonis: Εχει το default του bake συν το HTC_IME και με εκτος : Twitter, facebook, WaveSecure

(ειμαι MoDaCo AddFree member)

Link to comment
Share on other sites

R10 -> καταπληκτική παίζει το asphalt χωρίς κανένα σπασιμο, ότι πιο γρήγορο εχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και όλα αυτα στα 600 mhz:dance3:

Δοκίμασε και το GT Racing HD είναι πιο ζόρικο.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω

Πως κανουμε o/c τις rom του Paul ? Ξέρει κανείς ?

Edit: είναι playable και αυτό το παιχνιδάκι αλλα με 10 cars στην πίστα δείχνει ότι θέλει ανέβασμα το CPU. Η καλύτερη για games σίγουρα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω, ότι το Α2SD+ δουλεύει και με ext4 partition στην SD (υποθέτω αντίστοιχα και το A2SD) ας λέει στην περιγραφή ext2/ext3

edit: μόνη μου απορία (κάποιος λαιναξ-άς ας μας διαφωτίσει) αν το ext4 επιβαρύνει με επιπρόσθετες εγγραφές την sd (κάπου είδα να αποτρέπουν τη χρήση ext3 και να προτιμούν ext2 για αυτό το λόγο)

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω, ότι το Α2SD+ δουλεύει και με ext4 partition στην SD (υποθέτω αντίστοιχα και το A2SD) ας λέει στην περιγραφή ext2/ext3

edit: μόνη μου απορία (κάποιος λαιναξ-άς ας μας διαφωτίσει) αν το ext4 επιβαρύνει με επιπρόσθετες εγγραφές την sd (κάπου είδα να αποτρέπουν τη χρήση ext3 και να προτιμούν ext2 για αυτό το λόγο)

Ναι βέβαια, το ext4 όπως και το ext3 είναι journaling filesystems. To ext2 από την άλλη όχι, συνεπώς προτιμάται για τέτοια χρήση. Από την άλλη, αν την υπόλοιπη μνήμη την έχεις σε ntfs, το journaling του ext3/4 θα σε πειράξει;:baby:

Link to comment
Share on other sites

Narta ένα μεγάλο ευχαριστώ για το protector !

JPavly: Σε ευχαριστώ επίσης !

Κωστάκης: και σε 'σένα το ευχαριστώ μιας και μέσου αυτού του thread, έμαθα για το ZTE Blade και λόγω αυτού έγινα κάτοχος !

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια, το ext4 όπως και το ext3 είναι journaling filesystems. To ext2 από την άλλη όχι, συνεπώς προτιμάται για τέτοια χρήση. Από την άλλη, αν την υπόλοιπη μνήμη την έχεις σε ntfs, το journaling του ext3/4 θα σε πειράξει;:baby:

FAT32 είναι το άλλο partition, οπότε δεν είναι πρόβλημα υποθέτω ;/, back to ext2 δηλαδή.. και να σκεφτείς ότι έβαλα ext4 επειδή είχα ακούσει από φίλο ότι έχει σημαντική διαφορά από πλευράς ταχύτητας (και λόγω A2SD+ που περνάνε όλα αυτόματα στην SD) οπότε θα βελτίωνε την απόκριση

εδιτ : με αυτή την rom έχω πρόβλημα με το ΗTC IME, δε το συμπεριέλαβα στην ROM για να μη τρώει χώρο :p, αλλά το εγκατέστησα μετά, (όπως και στην jellyfish rls7) και δεν παίζει, ενώ το έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις, τπτ...

Link to comment
Share on other sites

FAT32 είναι το άλλο partition, οπότε δεν είναι πρόβλημα υποθέτω ;/, back to ext2 δηλαδή.. και να σκεφτείς ότι έβαλα ext4 επειδή είχα ακούσει από φίλο ότι έχει σημαντική διαφορά από πλευράς ταχύτητας (και λόγω A2SD+ που περνάνε όλα αυτόματα στην SD) οπότε θα βελτίωνε την απόκριση

εδιτ : με αυτή την rom έχω πρόβλημα με το ΗTC IME, δε το συμπεριέλαβα στην ROM για να μη τρώει χώρο :p, αλλά το εγκατέστησα μετά, (όπως και στην jellyfish rls7) και δεν παίζει, ενώ το έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις, τπτ...

Για το ext4 δεν πιστεύω ότι έχει διαφορά. Σε γενικές γραμμές, τα κυκλώματα ανάγνωσης καρτών μνήμης καθώς και ο ρυθμός επεξεργασίας των σημάτων που έρχονται από αυτούς είναι απογοητευτικά. Σε συγκριτικό που είχα δει, παρατήρησα ότι από class 4 και πάνω δεν αξιοποιείται η ταχύτητα. Συνεπώς πόση διαφορά να κάνει το fs αν καλά καλά δεν αξιοποιείται ούτε το transfer rate?

Σχετικά με το πληκτρολόγιο, η εγκατάσταση από μόνη της δεν είναι επαρκής. Πρέπει και να το ενεργοποιήσεις. Για να το κάνεις αυτό, πήγαινε σε ένα σημείο που γράφεις, και κράτα πατημένο το δάχτυλο. Θα σου βγάλει ένα μενού για να επιλέξεις το πληκτρολόγιο που θες να χρησιμοποιήσεις. Διαλέγεις το HTC και είσαι έτοιμος. Και εγώ το έψαχνα αρκετά μέχρι να το βρω.

Εναλλακτικά, μπορείς απλά να μπεις σε έναν task manager και να κανεις kill τα άλλα πληκτρολόγια, αλλά ο απλός τρόπος είναι αυτός που ανέφερα από πάνω.

Περιμένω να βγει η RLS 8, έχω παρει ήδη θήκη, SD 8GB και ελπίζω να βγάλουν καμία μεγαλύτερη μπαταρία γιατί αλλιώς με βλέπω να φτιάχνω κάνα portable usb charger με κανένα cell λιθίου από λάπτοπ...:tomato:

Το χρησιμοποιήσα και πρόσφατα σε ποδηλατική εξόρμιση στο βουνό, χαρτογράφησα έναν αγροτικό και μετά χάζευα με τις τηλεμετρίες. Δεν συγκρίνεται με garmin βέβαια, αλλά δεν έχω παράπονο για τα λεφτά του απλά είναι αλλού...:shout:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε εμένα που η μνήμη sd είναι φορμαρισμένη σε fat32 και έχω βάλει το a2sd και τα έχω μεταφέρει τα περισσότερα στην κάρτα μνήμης δεν έχει γίνει τίποτα?τρύπα στο νερό?

Όταν πάω στην συλλογη(φωτογραφίες) αργεί απελπιστικά πολύ να τις φορτώσει.Και σε εσάς το ίδιο γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

με JJ7 και το HW fix μόνο στα 748 και quadrant 597....ούτε 600 :getlost::getlost::wall::p

τώρα σκέφτομαι να βάλω την JJ8 και να δοκιμάσω...η R10 από modaco εμένα προσωπικά μου τις διάλυσε τις επαφές...είχε κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

..Για να το κάνεις αυτό, πήγαινε σε ένα σημείο που γράφεις, και κράτα πατημένο το δάχτυλο. Θα σου βγάλει ένα μενού για να επιλέξεις το πληκτρολόγιο που θες να χρησιμοποιήσεις. Διαλέγεις το HTC και είσαι έτοιμος. ..

δε βγάζει , μόνο android keyboard βγάζει, και φοβάμαι ότι είναι πρόβλημα του a2sd+ που περνάει "διάφανα" απο το χρήστη τις εφαρμογές στο ext partition της sd, μήπως προκαλεί αυτό το συγκεκριμένο πρόβλημα

edit: δεν έχω καταλάβει τι μαμακία έκανα.. και δεν τον εμφάνιζε.. θα με βγάλει τρελό :p.. αφου το εχω βγάλει βάλει άλλες 2 φορες,ξαναδοκιμάζω και στην μέθοδο εισόδου έιχε και το HTC...:rubik:

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε σε Android 2.2, αν χρησιμοποιείται το 3g για data?

ΠΧ ανοίγω maps και που ξέρω αν παίρνει από το wifi ή το 3g? To ιδιο και το a-gps

Μπορεις να το ρυθμίσεις στα settings αλλά στα notifications δεν νομίζω ότι ξεχωρίζει. Εγώ έχω μόνιμα κλειστά τα aGPS και 3G που τραβάνε και μπαταρία και τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι.

@papatsonis: αφού δουλεύει είσαι μια χαρά. Εγώ πάντως με JJ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τις εφαρμογές στην SD. Βέβαια έχω κάνει repartition και έχω περάσει μόνο τις μεγάλες εφαρμογές στην κάρτα, αλλά γενικώς μια χαρά πάει, χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.