Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

Όχι δεν ρώτησα εσένα koukoubetses, τους άλλους που το έχουν ρώτησα αν σαν τηλεφωνική συσκευή αξίζει. Εγώ του έβαλα για λίγο μια κάρτα που πλέον έχει φραγή (δεν δουλεύει)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Δέν σε πολυπιάνω να πώ την αλήθεια... παίρνει τηλ και στέλνει και μηνύματα... τι άλλο θές? :p

Reception καλό έχει...

Η πατάτα που έδειχνε όλες τις επαφές με Ελληνικούς χαρακτήρες στο Ζ διορθώθηκε με την 2.2

160 Χαρακτήρες στα μυνήματα με handcent SMS...

Αυτά σε γενικές γραμμές, εάν θές κάτι πιο συγκεκριμένο πές ;)

Link to comment
Share on other sites

Δέν σε πολυπιάνω να πώ την αλήθεια... παίρνει τηλ και στέλνει και μηνύματα... τι άλλο θές? :p

Reception καλό έχει...

Η πατάτα που έδειχνε όλες τις επαφές με Ελληνικούς χαρακτήρες στο Ζ διορθώθηκε με την 2.2

160 Χαρακτήρες στα μυνήματα με handcent SMS...

Αυτά σε γενικές γραμμές, εάν θές κάτι πιο συγκεκριμένο πές ;)

σαν μαρκα εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι σαν τηλεφωνάκι, το ηχείο του που παίζει ο ήχος κλήσης δεν είναι πολύ δυνατό, είναι περίπου σαν του iphone 3g, καμία σχέση όμως με τα nokia.

Οι κλήσεις μια χαρά.

Ο proximity sensor δουλεύει κανονικότατα.

Ο κατάλογος iphone like.

Στο 2.2 έχει και το τηλέφωνο μπροστά μπροστά (στο εργοστασιακό νομίζω δεν τό'χε) στο μενού.

SMS δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, είναι iphone like όλα.

Το μόνο σπαστικό είναι οι διαφορές του android σε σχέση με το ios, κυρίως το ότι μένουν ανοικτές εφαρμογές, και το μούφα μενού.

Πολύ χρήσιμο στο 2.2 το ότι μπορείς να κλειδώσεις την 3G/GPRS λειτουργία για τα data.

Προβληματάκια έχει το jellyfish, δεν έχει τη σταθερότητα του ios σε καμία περίπτωση, ένα reboot τη μέρα το χρειάζεται. Έχει τα κολληματάκια του δηλαδή.

Σαν μάρκα δεν είναι κάτι το ποιοτικό τύπου Nokia, Apple, αλλά συγκρίσιμο με τα HTC (λίγο υποδεέστερο κατά τη γνώμη μου - τουλάχιστον συγκρίνοντας με QTEK 8310, S710, S100 V2410 που είχα - έχω).

Το καπάκι π.χ. είναι μπούρδα, τα πλαστικά είναι μετριότατα (χωρίς όμως να ενοχλούν), η οθόνη δεν έχει το τζάμι του iphone και δεν είναι τόσο σταθερή στο touch, αλλά μιλάμε για 159 ευρώ καινούριο έναντι 659 του iphone που κυκλοφορεί, δηλαδή 500 ευρώ διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχετε αγοράσει ακόμα ZTE Blade και ενδιαφέρεστε να σας πω να μην βιαστείτε μιας και έρχετε αυτό :

Huawei IDEOS X5 hands-on (video) -- Engadget

Huawei U8800 IDEOS X5 - Full phone specifications

Eksklusiivinen: Huawei U8800 Ideos / Titan pikavilkaisu ja Quadrant testi | Androidsuomi.fi

Review: Huawei U8800 Android smartphone - Overclockers Australia Forums

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kgqV4Y4HRso]YouTube - Huawei U8800 unboxing video[/ame]

γύρω στα 250Ευρώ

*&^^*&*&^ κινέζοι :p

Θα βουλιάξουμε στα φτηνά smartphones/tablets

Link to comment
Share on other sites

Σάν κάτοχος του blade δέν νομίζω οτι έχει κάτι να ζηλεψει απο το huawei παραμόνο την ποιότητα των πλαστικών που φαίνεται κατα πολύ ανώτερη αλλα μιλάμε και για 100€ διαφορά στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολλά λεφτά για συσκευή τέτοιου επιπέδου δεν θά'δινα.

Που ακούστηκε να μην μπαίνουν όλα στην sd!

Εγώ δεν θα αγόραζα/δούλευα συσκευή που τα τρέχει όλα από SD card όταν αυτές έχουν 15ΜΒ read / write sequential και 500ΚΒ random read write. Και αυτα τα νούμερα τα παίρνω με σχετικά ακριβή κάρτα Sandisk MicroSDHC 4GB class6.

Link to comment
Share on other sites

JapaneseJellyfish R7 σταθερος 2 μέρες στα 729.

Αλλά παίζω τώρα με MoDaCo Custom Froyo R10 [OLED+TFT] 17/Jan r10: MoDaCo Custom Froyo ROM download + Online Kitchen - Android @ MoDaCo , είναι πολύ καλή

Που και πως ανεβάζω zip ~100MB ?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχετε αγοράσει ακόμα ZTE Blade και ενδιαφέρεστε να σας πω να μην βιαστείτε μιας και έρχετε αυτό :

Huawei IDEOS X5 hands-on (video) -- Engadget

Huawei U8800 IDEOS X5 - Full phone specifications

Eksklusiivinen: Huawei U8800 Ideos / Titan pikavilkaisu ja Quadrant testi | Androidsuomi.fi

Review: Huawei U8800 Android smartphone - Overclockers Australia Forums

YouTube - Huawei U8800 unboxing video

γύρω στα 250Ευρώ

*&^^*&*&^ κινέζοι :p

Θα βουλιάξουμε στα φτηνά smartphones/tablets

ενδιαφέρον, γιατί παρά τα "λίγα" 800mhzm είναι ARM7 ;D και πολύ πιθανό να έχει το 1ghz ψωμοτύρι σαν τον snapdragon

Link to comment
Share on other sites

JapaneseJellyfish R7 σταθερος 2 μέρες στα 729.

Αλλά παίζω τώρα με MoDaCo Custom Froyo R10 [OLED+TFT] 17/Jan r10: MoDaCo Custom Froyo ROM download + Online Kitchen - Android @ MoDaCo , είναι πολύ καλή

Που και πως ανεβάζω zip ~100MB ?

Σε σχέση με την jellyfish πώς την βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

MoDaCo CustomFroYo 2.2 R10 (paul's) https://cid-7419ab4fde571e23.photos.live.com/browse.aspx/%ce%b6%cf%84%ce%b5%20%ce%b2%ce%bb%ce%b1%ce%b4%ce%b5 : Είναι το default του bake συν το HTC_IME και με εκτος τα : Twitter, facebook, WaveSecure

Πιο polished και κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

ενδιαφέρον, γιατί παρά τα "λίγα" 800mhzm είναι ARM7 ;D και πολύ πιθανό να έχει το 1ghz ψωμοτύρι σαν τον snapdragon
Αλλά πλησιάζει σε τιμή το Motorola Defy !!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.