Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Παιδιά αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τα μηνύματα; Γιατί στην αρχή που έστειλα καμια δεκαριά μηνύματα όλα καλά. Αλλά μετά πάω να στειλώ μήνυμα και μου λέει μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα οτι δεν παραδόθηκε και μου το πάει στα πρόχειρα. Μετά απο εκεί πατάω να το ξαναστείλω και μερικές φορές το στέλνει άλλες όχι . Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

δεν (ΘΕΛΩ να) πιστεύω ότι ισχύει, γιατι με 160κάτι mb rom που είδα ότι έχει , ->QQ.. :/, εχθές το τσίμπησα και εγώ, και έπαθα ενα μικρό "πολυτισμικό σοκ" :), το άφησα για την ώρα στην άκρη όμως, μέχρι να βρώ χρόνο να περάσω καμια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τα μηνύματα; Γιατί στην αρχή που έστειλα καμια δεκαριά μηνύματα όλα καλά. Αλλά μετά πάω να στειλώ μήνυμα και μου λέει μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα οτι δεν παραδόθηκε και μου το πάει στα πρόχειρα. Μετά απο εκεί πατάω να το ξαναστείλω και μερικές φορές το στέλνει άλλες όχι . Τι γίνεται;

μήπως εχει θέμα το δίκτυο σου και όχι το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Papatsonis : εδώ είσαι -> ZTE-BLADE: ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ, ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ 512MB RAM!!!! από 160ΜΒ στα 414ΜΒ. Τα 90τόσα που λοίπουν εινια δεσμευμένα από το λειτουργικο.

Με custom rom (2.2 android) μπορείτε να εγκαταστήσετε εφαρμογές ΚΑΙ στην memorycard.

Κάντε μια βόλτα από εδώ : 12/Jan [GUIDE] Installing the MoDaCo Custom ROM from scratch (and other ROMS) - Android @ MoDaCo & ZTE Blade / Orange San Francisco :: myPhone Forum

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όταν βγει η 2.2 της Wind να την βρούμε γιατί αν περιμένουμε από τα μαγαζιά μέχρι να εξυπηρετήσουν τόσο κόσμο σωθήκαμε.

Btw, οι custom ROMs έχουν Ελληνικό GUI? Είναι της γυναίκας και δεν θέλω να το καγκουρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο. Θέλω να προσθέσω κάτι. Αν δεν στείλει απ'ευθείας το μήνυμα μου βγάζει οτι δεν στάλθηκε. Δηλαδή αν δεν έρθει η παράδοση οτι στάλθηκε το μήνυμα και αργήσει 2-3 δευτερόλεπτα μου λέει οτι δεν στάλθηκε. Μήπως έχει καμιά επιλογή όπως στα sony ericsson που έλεγε "Αναμονή αποστολή μηνύματος"(έτσι νομίζω το έλεγε) και του έβαζες εσύ πόσο, εγώ έβαζα "Μέγιστο δικτύου".

Link to comment
Share on other sites

Papatsonis : εδώ είσαι -> ZTE-BLADE: ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ, ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ 512MB RAM!!!! από 160ΜΒ στα 414ΜΒ. Τα 90τόσα που λοίπουν εινια δεσμευμένα από το λειτουργικο.

Με custom rom (2.2 android) μπορείτε να εγκαταστήσετε εφαρμογές ΚΑΙ στην memorycard.

Κάντε μια βόλτα από εδώ : 12/Jan [GUIDE] Installing the MoDaCo Custom ROM from scratch (and other ROMS) - Android @ MoDaCo & ZTE Blade / Orange San Francisco :: myPhone Forum

το 1ο πράγμα που έκανα :D χθες (άλλα έμεινα εκει... :p) , smooth as butter που λενε., για την 2.2 ίσως να περιμένω (λίγο..) μέχρι να βγεί official. αλλιώς το ΣΚ που έρχεται επιχείρηση "codename" ->Nothing Default :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλές έχουν Greek νομίζω, η δικιά μου σίγουρα

Papatsonis: Αν έχεις βάλει το ClockWork κάνεις ένα backup την "στοκ" rom, και μετά περνάς ότι θές επάνω από roms, και όποτε θες την ξαναφέρνεις.

post-4796-1416074911,3597_thumb.png

post-4796-1416074911,401_thumb.png

post-4796-1416074913,8972_thumb.png

post-4796-1416074914,1646_thumb.png

post-4796-1416074914,2123_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Στην 2.1 δεν γίνεται.

Στην 2.2 γίνεται, αλλα και πάλι όχι για όλες τις εφαρμογές.

Το καλο είναι ότι "γινετια" move από το τηλέφωνο στην sd με ειδικό application που το βρίσκεις στο market οποτε (ΑΡ 2 SD FREE) το οποιο είναι και τζαμπέ.

Το κακό είναι ότι by default οι εφαρμογές μπαίνουν στο τηλέφωνο

Αυτό που γίνεται είναι να πειράξεις το root partition κάνοντας το resize (έχει μια διαδικασία), χάνοντας όμως από ram. (απότι έχω καταλάβει τι μοιράζονται, σαν τα παλιά windows mobile).

Αυτό δεν το έχω κάνει γιατί το φοβάμαι μην πάει tpt στραβά με το filesystem.

Περισσότερα εδώ: http://android.modaco.com/content/zt...1-13-oled-tft/

Στη συζήτηση του myphone γίνεται λίγο χάος, αλλα έχει κι εκεί χρήσιμες πληροφορίες.

Για backup όσων έχουν "δουλέψει" με μια rom (έχουν εφαρμογές κλπ. για να μην τις ξαναβάζουν 1-1), νομίζω πήρε ο ματίς μου το titanium backup.

Εδώ: http://zte-blade.blogspot.com αναφέρει πως γίνεται η διαδικασία για να περάσεις την ουγγρική και μετά να κανεις restore την ελληνική, ξεκλειδώνοντας έτσι τα 512 ram.

BTW-> Στο 2.2 έχει ελληνικά κανονικά στο περιβάλλον, αλλα δεν έχω βρει κάποιο πληκτρολόγιο ακόμη.

Από παιχνιδάκια έβαλα μερικά και τα παίζει πολύ καλά από άποψη frames, δεν χάνει τίποτα. P.x. raging thunder 2.

Από άποψη overclock το πήγα με τι μια στα 670 από 600 (από ότι είχα διαβάσει σε φορα στα 670 ήταν το κατώτατο που πιάσανε όσοι προσπάθησαν overclock οποτε το βάλλα εκεί για να μην ασχολούμαι με κολλήματα κλπ.). Έχει λίγη διαφορα στην απόδοση είναι η αλήθεια, αλλα τίποτα το τρελό. 550 βγάζει στο quadrant με το cpu plan στο performance και 530 στο ondemand (φυσικά το έχω στο ondemand να κάνει scaling, όπου δουλεύει στα 245, 480 και 672, αν αυτά που δείχνει το setcpu αληθεύουν!).

Link to comment
Share on other sites

πήγα και εγώ να το πάρω (για τη γυναίκα) αλλά εδώ Μυτιλήνη θα το φέρουν κατά τη δευτέρα παρουσία. Όχι τίποτα αλλά δε θέλω να μου πιάσουν και τον κ@λο τα αγγλάκια με τις εξωφρενικές τιμές που τα πουλάν στο ebay :wall:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να τους το παραγγείλεις?

Παίδες τι θα κάνουμε με θηκούλες?

Έχετε βρει τίποτα καλό?

Η wind 3ης Σεπτεμβρίου πέρασα σήμερα και είχαν θήκες για iphone (παρ'όλο που δεν το εισάγουν :p) αλλά για blade μου είπαν να κοιτάξω στο internet ( επί λέξει :hehe: )

Προστατευτικά οθόνης έχω παραγγείλει παραπάνω οπότε όταν με το καλό έρθουν και θέλει κανείς από εδώ του δίνω.

Προς το παρόν έκοψα πρόχειρα ένα για iphone γιατί η ζελατίνα που είχε η οθόνη άρχισε να βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.