Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

Ελα μωρε 2 ευρώ έχουν :p

Για θήκη ψάχνω αυτή : NILLKIN

t14rvvxx0qxxxse3mt01202.jpg

πουθενα στο ebay, ενημερώστε plz ΕBAY δεν την βρίσκω :(

Αλλά εχω παραγγείλει ήδη αυτή αλλά δεν έχει έρθει ακόμα : blk silicone skin case +screen protector for NOKIA E71 - eBay (item 110603542594 end time Jan-23-11 23:15:07 PST) δεν του πέφτει κουτί (είναι για Ε71) αλλά για 2Ευρώ και μέχρι να βρώ την αποπάνω μια χαρά ειναι. Θέλει λίγο άνοιγμα η τρύπα για την camera πίσω.

Και για το αυτοκίνητο αυτά :

- CAR HOLDER FIX FOR HOLDI...

- pc1

Αποφύγετε τους "ανώνυμους" φορτηστές από μαγαζιά/ebay.

Δέν είναι το 2ευρο βρε, δέν έχω paypal :)

@ LLLEFTERIS

Και εγώ γουστάρω πολύ το destinator αλλα και το Ndrive που έχω είναι πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Αν και πλεον εχουτν μονο lcd οθονες βαζοντας αυτον τον κωδικο βλεπουμε στην τριτη σειρα αν εχουμε oled η lcd οθονη.

*983*0#

Εγω ακομα δεν τον εχω βαλει κατεβαζω το ndrive αλλα σιγουρα lcd εχω μιας κια ειναι 20 ημερων το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε εύκολα και γρήγορα τι είδους οθόνη εχουμε, γράφουμε *983*0# και στο μενού που θα μας ανοίξει, στην τρίτη σειρά θα λέει τι είδους οθόνη έχουμε (OLED/LCD)!

Σε μένα λέει lcd

Link to comment
Share on other sites

Και ομως κατι δεν παει καλα γιατι φιλος που το πηρε απ΄εξω και ειναι με την 512 μνημη το san πως το λενε και σε αυτον lcd γραφει και αν καταλαβα καλα αυτο ειναι ενα γενικο hardware test του κινητου

Ρε κωστη δεν το ειχα δει που να προλαβω να διαβασω με μωρο παιδι και με εγκυο γυναικα! :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Θα με βγάλετε από τα ρούχα μου. Δηλ μπορώ να βρω μτχ το ελληνικό και να πηγαίνει όσο το 512 από έξω? Δε θυμάμαι (συγχωρείστε τον ταλαίπωρω WM6.5 χρήστη) αν έχει άλλες διαφορές (πχ cpu)

Link to comment
Share on other sites

<==Άλλος ένας με 512 στο ελληνικό εδώ και 5mins. Πολύ εύκολο, 10 λεπτά δουλειά, δε χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου (ούτε εφαρμογές, ούτε μηνύματα ούτε επάφες nada, όλα οκ).

Να'ναι καλά τα παιδιά που ασχολήθηκαν με την ιστορία!!:dance3:

τώρα το κλασσικό πρόβλημα: να βρω μια θήκη εδώ στο ελλάντα

Link to comment
Share on other sites

Θα με βγάλετε από τα ρούχα μου. Δηλ μπορώ να βρω μτχ το ελληνικό και να πηγαίνει όσο το 512 από έξω? Δε θυμάμαι (συγχωρείστε τον ταλαίπωρω WM6.5 χρήστη) αν έχει άλλες διαφορές (πχ cpu)
Και καινουργιο μπορείς να το αγοράσεις από WIND. Μετα το 512-fix δεν έχει καμία διαφορά από τα ξένα (π.χ. Orange SanFrancisco). Παλιότερα (πριν γίνει χαμός σε όλη την ευρώπη με το τηλέφωνο αυτό) μπορούσες να βρείς Orange SanFrancisco με OLED οθόνη αλλά πλέον ΜΟΝΟ TFT βρίσκεις.

@Chroma : Αυτό το screen είναι από overclocked έκδοση. Με stock ρολόγια βγάζει 870-940 score, ανάλογα με το τι τρέχει από πίσω. Ακομα και έτσι το κινητάκι λέει ειδικά αν μπορείς να το πάρεις από UK με 120Ευρώ !

Teaser (ZTE Blade, Modacom Custom 2.2 Alpha3 GingerBread Theme, stock clocks) :

42429d1293786071-zte-blade-snap20101231_105449.jpg

post-4796-1416074851,7835_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει custom rom 2.2 και δεν έχετε ραδιο τότε κατεβάστε το FMRadio.apk από εδώ http://andorko.hu/android/ . Νήμα εδώ : FM Radio for ZTE Blade/SF - Android @ MoDaCo

post-806452-1293764796_thumb.png

Το δοκίμασα και παίζει jet ! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς είναι το AHB OC MOD? δέν βρίσκω κάτι...

edit Βρήκα αλλα δέν παίζει να ανεβάσεις μόνο το bus σε υπάρχουσα rom απο ότι κατάλαβα, πρέπει να βάλεις αυτή Japanese_Jellyfish_RLS2_ahb_overclocked.zip

ή να κάνεις αυτό ''with a boot.img kitchen/toolkit you could extract the kernel and create an overclocked boot.img''

Link to comment
Share on other sites

Bγηκε η Alpha5 από MoDaCo : [OLED+TFT] 30/Dec alpha5: MoDaCo Custom Froyo ROM download + Online Kitchen (very heavily fixed Chinese leak) - Android @ MoDaCo

Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ, Alpha5 από MoDaCo : http://www.manasakis.gr/zte/alpha5-update-modacocustomrom-blade-kitchen-signed-MD5-049e01d914164ac4f19e47c40756ead8.zip

ΠΕΤΑΕΙ !!! :magic:

Αντε να βγει και η Official 2.2 από MoDaCo !!! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αποδείχθηκε ότι οι μετρήσεις αυτές είναι λανθασμένες και οφείλονται στους σπασμένους stagefright. Το κανονικό σκορ του κινητού είναι αρκετά χαμηλότερα, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι είναι χειρότερο κινητό! Αλλά δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις να χτυπάει καλύτερα και από Galaxy S κλπ...

Link to comment
Share on other sites

κάτι διάβασα στο ebay ότι το καινούριο θα έχει άλλη TFT, πολύ καλύτερης ποιότητας από την προηγούμενη.

Πάντως στο ebay πέφτει πολύ αισχροκέρδια. 60-70 ευρώ παραπάνω από ότι τα αγοράσαν τα πουλάνε και μάλιστα μτχ!! Για κοίτα που ξύπνησαν και οι Άγγλοι..

Link to comment
Share on other sites

Κανά νέο πότε το ξαναφέρνει η Wind? Μάλλον θα πάρω ένα για τη γυναίκα..

Πήρα τηλέφωνο σε 2-3 καταστήματα γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο και μου είπαν στο ένα κατάστημα Μενιδίου (αυτό που είναι ψηλά στη πάρνηθος γιατί στο άλλο μου είπαν μέσα στο μήνα, άγνωστο πότε:ph34r: ) ότι αύριο θα έχουν παραλαβή και στο mall στο μαρούσι στης 6 του μήνα, αλλά μετά που το ξανασκέφτηκα θυμήθηκα οτι στης 6 του μήνα είναι των Φώτων οπότε μάλλον πατάτα είπε ο υπάλληλος γιατί το μαγαζιά είναι κλειστά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Κανά νέο πότε το ξαναφέρνει η Wind? Μάλλον θα πάρω ένα για τη γυναίκα..
Αν το θες για την γυναικα ΜΗΝ παίξεις μαζί του. Δεν θα της το δώσεις και θα ψάχνεις στα WIND-μάγαζα για 2ο στο τέλος για εκείνη. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.