Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

Rofl, λες; Anyway, με ανησυχεί η έλλειψη του σε συνδυασμό με την Huawei πατάτα που παίζει στα 166€. Αν, λέμε αν, το φέρει, πως θα πουλήσει ξανά το Huawei?

Αν ήμουν η Wind δεν θα το έφερνα μέχρι να εξαντληθεί το Huawei πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Να ρωτήσω ρε παίδες...

Είμαι Αγγλία για ταξίδι, αν το πάρω από την Orange, νομίζω στα 99 λιριά, στην Ελλάδα θα παίξει έτσι απλά?

Και κάτι ακόμα, πως ξέρω αν θα έχε την καλή οθόνη και την μεγάλη ram (αν και από ότι κατάλαβα μόνο το της Wind ήταν με 256).

Link to comment
Share on other sites

AMOLED λένε ότι έχει εξαντληθεί πια. Ότι και να πάρεις θα λέει specs, δεν πας για χύμα πορτοκάλια ;)

Και ξεκλείδωμα να θέλει, ένας κωδικός είναι, αν δεν τον βρεις online, τους "πουλάνε" με 1€ στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

AMOLED λένε ότι έχει εξαντληθεί πια. Ότι και να πάρεις θα λέει specs, δεν πας για χύμα πορτοκάλια ;)

Και ξεκλείδωμα να θέλει, ένας κωδικός είναι, αν δεν τον βρεις online, τους "πουλάνε" με 1€ στο ebay.

Κοιτα, εδω ετσι οπως τα εχουν, δεν λεει και πολλά για τα specs...

Θα πρεπει να ψάχνω τα κουτιά:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εδω ετσι οπως τα εχουν, δεν λεει και πολλά για τα specs...

Θα πρεπει να ψάχνω τα κουτιά:hehe:

Αγόρασε το, θα πάρεις μοντέλο με TFT και 512 ram, θα είναι κλειδωμένο στην orange αλλά ξεκλειδώνει τσάμπα εδώ

Δεν παίζει να το μετανιώσεις! Και για εφαρμογές, roms κλπ εδώ είμαστε. Ξέρεις (περίπου) που να με βρεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταίο...(το συζητήσατε πιο πριν αλλά θέλω κάτι συγκεκριμένο)

Το gps του τι λέει? Είναι σχετικά δυντατό? Ας πούμε σε σχέση με το iphone, πως συγκρίνεται? Πίανει σήμα εύκολά? Σε συννεφιά?

Ημουν με φίλο στο TGV με iphone4 και με το που ανοιξε επιασε σήμα με την μία και μας είπε οτι πάμε και με 180χλμ...

Το LG GT505 που εχω κάνα 6μηνο, δεν λέω, δεν συγκρίνεται με τα adroid κινητά, αλλά πιο πολύ θέλω να το αλλάξω για το απάλευτο GPS του...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κάνει καμιά 20-25sec να βρει τον δορυφόρο όταν πρωτοτρέχω το ndrive, και έτσι όπως το είδα έχει ακρίβεια καμια 15ρια μέτρα. Νορμαλ μου φάνηκε η ένδειξη km/h αλλά δε του έχω δώσει και ιδιαίτερη βάση. Άμα δε σου έχουν λύσει την απορία τα παιδιά μέχρι αύριο, θα το κάνω ένα test drive με το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Το gps του τι λέει?

Τι να λέει; Ότι σε όλα τα κινητά, είναι άχρηστο μόλις σε πάρει κάποιος τηλέφωνο :p

99 λίρες έχει, τσίμπα το και δώσε 50€ και πάρε ένα κανονικό PNA.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέει; Ότι σε όλα τα κινητά, είναι άχρηστο μόλις σε πάρει κάποιος τηλέφωνο :p

Τι εννοείς;Δεν παίζει multitasking;:o(το σκέφτομαι για το επόμενο κινητο μου το blade)

Εδώ με το nokia 5800 δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;Δεν παίζει multitasking;:o(το σκέφτομαι για το επόμενο κινητο μου το blade)

Εδώ με το nokia 5800 δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Multitasking υπάρχει, αλλά επί της ουσίας δεν λύνει τίποτα..

Κοινώς:

Έχεις το τηλέφωνο πάνω στη βάση

Το φορτίζεις, άρα είναι και περιορισμένο το μήκος του καλωδίου.

Άρα θες και hands free, οπότε κάθε φορά που λες "θέλω GPS" πρέπει να αρματωθείς σαν το Robocop με καλώδια, φορτιστές, handsfree-το οποίο πρέπει επίσης να είναι φορτισμένο.

Βάζεις το GPS και πας

Πρώτον, το κινητό ζεσταίνεται, γιατί φορτίζει, παίζει gps, φορτώνει χάρτες, έχει bluetooth, το τρώει και ο ήλιος.

Τέλος και κυριότερο, έχεις όλα τα παραπάνω, είσαι 50 μέτρα πριν το σημείο που 100% θα χαθείς χωρίς το GPS, χτυπάει το κινητό και χάνεις τη στροφή, ψυχραιμία και προσοχή στο δρόμο και όλα τα παραπάνω ακυρώνονται, τι να το κάνεις το multitasking?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο παιδια ειναι πολυ τιμιο για τα 160 που ζηταει. ναι θα κολησει ενιοτε ,ναι τα πλαστικα του ειναι ψευτικα , ναι φοραει μονο 2.1(eclair)αλλα πιστεψτε με οταν κολλαει το Nexus s μου που κοστιζει τα 3-4πλασια ποναει περισσοτερο.... Σβηνει τον ανταγωνισμο απο τα 100 εως 300 €(android και μη κινητα)

Link to comment
Share on other sites

Multitasking υπάρχει, αλλά επί της ουσίας δεν λύνει τίποτα..

Κοινώς:

Έχεις το τηλέφωνο πάνω στη βάση

Το φορτίζεις, άρα είναι και περιορισμένο το μήκος του καλωδίου.

Άρα θες και hands free, οπότε κάθε φορά που λες "θέλω GPS" πρέπει να αρματωθείς σαν το Robocop με καλώδια, φορτιστές, handsfree-το οποίο πρέπει επίσης να είναι φορτισμένο.

Βάζεις το GPS και πας

Πρώτον, το κινητό ζεσταίνεται, γιατί φορτίζει, παίζει gps, φορτώνει χάρτες, έχει bluetooth, το τρώει και ο ήλιος.

Τέλος και κυριότερο, έχεις όλα τα παραπάνω, είσαι 50 μέτρα πριν το σημείο που 100% θα χαθείς χωρίς το GPS, χτυπάει το κινητό και χάνεις τη στροφή, ψυχραιμία και προσοχή στο δρόμο και όλα τα παραπάνω ακυρώνονται, τι να το κάνεις το multitasking?

Άρα δεν έχεις multitasking(ως jpavlys)...:p

Είναι όντως επικίνδυνο,απλά έχει τύχει να χρησιμοποιηθεί και σε περίπτωση που οδηγά άλλος/η βοηθητικά και απλά δίνεις οδηγίες ώς συνοδηγός(wrc ένα πράγμα :tomato:).

Νομίζα ότι δεν είχε multitasking και το φοβήθηκα.Πισωγύρισμα συγκριτικά με το 5800.

Αν και συμφωνώ απόλυτα ότι ένα εξωτερικό gps είναι κλάσης καλύτερο απο το κινητό(είμαι υπέρ του διαχωρισμού κινητού με gadget,πχ δεν παίρνω ποτέ κινητό λόγω κάμερας,όσα px και να είναι)απλά δεν έχουν όλοι μέσα στο αυτοκίνητο τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δεν λέω για το αμάξι...

Πάω συχνά ταξίδια λόγο δουλείας στην Ευρωπη...

Να ψάχνεις το ξενοδοχείο με το που βγαίνεις από αεροδρόμειο/σταθμό τραίνου/ λεοφωρίων δεν είναι και το πιο ευχάριστω.

Επίσης βολεύει αν εχει και καλό browser να ψάχνω στο net πιο τραινο πρέπει να πάρω και που να αλλάξω και τα σχετικά...

Αρα για πείτε και για τον browser και την προηγηση πως τα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.