Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply
εβαλα την r11 χτες αλλα μου έκανε κόλπα..

στις επαφες που εχω φωτο δεν τις εβγαζε καθόλου :(

εφαγε κ 1-2 κοληματα που με την r10 δεν μου τα έχει κανει ποτε...

αυτο με τις επαφες μπορεις να το επιβαιβεωσεις?

λεω να περιμενω την r12 παντως...

πριν λίγο με κάλεσε επαφή με φωτό, και την έδειξε κανονικα (R11)

Link to comment
Share on other sites

εχει και torrents...:p

μtorrent

Torrents and Google Android – Android and Me

bartor

BarTor 1.0. First Android Torrent Application Hits The Market – Android and Me

transdroid

Download Free Torrent Manager for Android

και αυτα ειναι καποια παραδειγματα.εχει και αλλες εφαρμογες:hehe:

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς προβλήματα αναπαραγωγής βίντεο με την R11?

το είχα αφήσει για το τέλος αυτό και με έχει κουφάνει τώρα..

youtube, παίζει κανονικά, αν σώσω το αρχείο στο pc και το περάσω στην SD, παπαλα..

έκανα δοκιμές τόσο με τον meridian player, όσο και με τον rockplayer, τιποτις..

1) 800χ480 mp4 αρχείο (Η.264 High@L4.0), τόσο με hardware decode όσο και με software, συμπεριφέρεται λες και το ανοιγει και το κλεινει στιγμιαία.

2) 800χ480 avi (Xvid, Advanced Simple@L5.0), με hardware decode -> the file canot be played with system player, με software ->(cannot open.. κλπ.)

3) 800χ480 mkv (h2.64, baseline@L3.0), με hardware decode -> the file canot be played with system player, με software ->(cannot open.. κλπ.)

καμιά ιδέα? κάποιος που να το είχε το πρόβλημα με την R11 και να το έλυσε (ή με ποια rom το "ελυσε" ? :D)

edit: μετά από υπόδειξη άλλου modaco-ίτη, με την 1.55 έκδοση του rockplayer, υπάρχει αποτέλεσμα (αλλα και απογοήτευση...)

τα πιο πάνω βίντεο αντίστοιχα

1) hardware -> το ιδιο φαινόμενο (λες και ανοιγει και κλεινει αμεσως), software -> παίζει με 3-5 fps..

2) hardware -> the file canot be played with system player, software-> παίζει με 12-18 fps

3) hardware -> the file canot be played with system player, software-> παίζει με 4-5 fps

Link to comment
Share on other sites

Το ΙPhone 4 έχει καλό WiFi ? Ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι παίζει με το WiFi του IP4.

.

Δεν εχω προσεξει κατι ιδιαιτερο μεχρι τωρα.

Ειχα λιγο καιρο πριν μερες στα χερια μου iPhone 4(4.2.1), Samsung Galaxy S (με android 2.2) και iPhone 3GS φιλων

Σε σημεια που το σημα ηταν πολυ χαμηλο το iPhone 4 το εβρισκε και εμπαινε το Galaxy S οχι.

(και οι 2 συσκευες ηταν ταυτοχρονα στο ιδιο σημειο)

Στο streaming στο Υοutube εχει ενα θεμα το 4 γιατι μαλλον κατεβαζει default ΗD (οταν αυτο ειναι δυνατον) και το Galaxy S και το 3GS οχι. Αλλα υπαρχουν ρυθμισεις και ανφορες στο net για αυτο. Δεν ειχα χρονο να ασχοληθω ακομα.

Διαλεξα το iPhone 4 λογο οθονης (και καμερας) και αλλων παντως ειδικα στα κειμενα ειτε στο net /menu ειτε απο φωτογραφια δεν εχει αντιπαλο. Τρομερη ευκρινεια που νομιζεις οτι ειναι θολα τα αλλα επισης πολυ γρηγορο χωρις κολληματα,μεγαλη ακριβεια στο gps χωρις wi fi , (υπαρχουν και αλλα σημεια βεβαια που μπορουμε να κανουμε αναφορες οπως το πλεονεκτημα 2ης μπαταριας που μπορεις να εχεις μαζι σου στο Samsung αλλα θα βγω πολυ offtopic στο παρων)

ενα αλλο σημαντικο για μενα

το Blade μπορεις να το εχεις σε καθημερινη χρηση πανω σου και να το χαρεις.

Το iPhone 4 των κοντα 700Ε εγω τλχ δεν μπορω.

(εχει θηκη ζελατινα φυσικα αλλα και παλι ειμαι και ψειρας, οποτε περιορισμενες χρησεις :p)

Sent from my friend's laptop using keyboard

Link to comment
Share on other sites

Για sd έχουμε κάτι να προτείνουμε?

Η 8αρα πού είχα στο GT505 δεν έπαιξε...ζήτησε format, είπα οκ και έβγαλε error για την κάρτα.

Ταχύτητα δεν με νοιάζει και τόσο...αρκεί να είναι 8αρα (και πάνω) και σχετικά γρήγορη...

Link to comment
Share on other sites

οι χρήστες Jellyfish, όσο και Modaco custom R10/R11 αν έχουν την καλοσύνη να κατεβάσουν αυτό το βίντεο και να πουν με ποιο player το δοκίμασαν, και τι απόδοση έχει στην αναπαραγωγή. Σε μένα (R11) με rockplayer 1.55, με software decode, σερνόταν πάλι (4-8 fps) , αλλά πρώτη φορά που έπαιξε σχεδόν smooth με hardware decode

Για sd έχουμε κάτι να προτείνουμε?

Η 8αρα πού είχα στο GT505 δεν έπαιξε...ζήτησε format, είπα οκ και έβγαλε error για την κάρτα.

Ταχύτητα δεν με νοιάζει και τόσο...αρκεί να είναι 8αρα (και πάνω) και σχετικά γρήγορη...

να είμαι ειλικρινής δε το έψαξα καθόλου , και αγόρασα την 1η που βρήκα στο πλαίσιο, αν και αλμυρούτσικη. Δοκίμασες να την σβήσεις και να της ξαναφτιάξεις τα/το partition από linux? σε περίπτωση που είτε το κινητό, είτε τα win(?) έκαναν κάποια μαμακία στην μετάβαση?

Link to comment
Share on other sites

fps , βλέπω μόνο όταν το τρέξω με software decode mode, με hardware decode δεν μου δείχνει, αλλά είναι αρκετά smooth σαν αισθηση (καμία σχέση π.χ. με τα 12-18 που έβλεπα στο προηγούμενο xvid)

Link to comment
Share on other sites

Για την κάρτα μνήμης, βρήκα λύση...

Εκανα unmount την παλιά από τις ρυθμίσεις, έκανα mount την νέα και μετά format και την δέχτηκε κανονικά:dance3:

Εγώ έκανα απλά copy paste τα αρχεία της 2άρας στην 4άρα που είχα στο GT505 και έπαιξε με τη μία. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε ψαγμένα παιδάκια. Είμαι ακόμα με την stock wind ROM και θέλω να βάλω 2.2 Ποια έκδοση προτείνετε να βάλω, θέλω να είναι rock stable χωρίς restart κτλ.

Επίσης αυτές οι εκδόσεις είναι ακόμα beta,δεν έχει γίνει compile o kernel που έδωσε η ZTE?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πραγματάκια διαβάζω ... κι ας νόμιζα ( όπως και πολύς κόσμος ακόμα ) οτι το κινητό δεν αξιζει τοσο ...

Η αναβάθμιση στη wind έρχεται τον άλλον μήνα , οπότε βλέπω να το :triniti: ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο αισθητήρα για το φως, σας δουλεύει?

Στο test (*983*0#) μου λέει fail, αλλά δεν έχω ιδέα αν είναι από την flashed rom (modaco r7) ή έχω πραγματικό πρόβλημα...

Αν κάποιος έχει την r7 (αλλά και γενικά όποιος θέλει), ας δοκιμάσει να μου πει...

Link to comment
Share on other sites

Είπα δεν δουλεύει...

Το θέμα είναι γιατί, χαλασμένος ή θέμα rom?

Εχεις βάλει καμιά ζελατίνα ? Ο σενσορας είναι επάνω αριστερά, στο πλαίσιο της οθόνης.

Και me GalaxyS το τεστακι με τα WiFi : Blade vs GalaxyS σημειώσατε 1. Άρα σίγουρα ο λόγος που πέφτει έτσι η μπαταρία με το WiFi ON είναι τα πολλά W που δίνει στην WiFi αντέννα του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.