Jump to content




Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply
Εχεις βάλει καμιά ζελατίνα ? Ο σενσορας είναι επάνω αριστερά, στο πλαίσιο της οθόνης.

Και me GalaxyS το τεστακι με τα WiFi : Blade vs GalaxyS σημειώσατε 1. Άρα σίγουρα ο λόγος που πέφτει έτσι η μπαταρία με το WiFi ON είναι τα πολλά W που δίνει στην WiFi αντέννα του.

Οχι δεν έχω κάτι ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα φαίνεται ότι δουλεύει ο sensor για το φως. Στο "quickmenu" ή πως λέγεται (μια εικόνα δεξιά από την αρχική, εκεί που έχει τα on/off για wifi/gps/sync κτλ) έχει 3 ρυθμίσεις λογικά για την ένταση του φωτισμού. Η μία είναι off, η τελευταία είναι full on, και η ενδιάμεση υποθέτω ότι είναι ανάλογα με το sensor. Αλλά δε βλέπω να αλλάζει την ένταση καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νόμιζα μέχρι που έβαλα το κινητό κάτω από λάμπα... αλλάζει η φωτεινότητα αλλά σε τόσο μικρο βαθμό που είναι ανεπαίσθητη η διαφορά.

νομίζω ότι full φωτεινότητα δεν θα δεις ποτέ στο auto

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα φαίνεται ότι δουλεύει ο sensor για το φως. Στο "quickmenu" ή πως λέγεται (μια εικόνα δεξιά από την αρχική, εκεί που έχει τα on/off για wifi/gps/sync κτλ) έχει 3 ρυθμίσεις λογικά για την ένταση του φωτισμού. Η μία είναι off, η τελευταία είναι full on, και η ενδιάμεση υποθέτω ότι είναι ανάλογα με το sensor. Αλλά δε βλέπω να αλλάζει την ένταση καθόλου.

Πάτα *983*0# και πήγαινε στο τελευταίο τεστ.

Τώρα μου λέει και μένα οτι δουλεύει...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Πάτα *983*0# και πήγαινε στο τελευταίο τεστ.

Τώρα μου λέει και μένα οτι δουλεύει...:wall:

Δουλεύει, απλά πρέπει να πατήσεις στο "test light" να πάει στο "test proximity" και μετά πάλι πίσω στο light. Εγώ διαφορά δε βλέπω ;). BTW το proximity τι είναι (γιατί κάνει fail)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει ένα προγραμματάκι από το market που κάνει ακριβώς αυτό, δείχνει την ένδειξη του αισθητήρα.

Light Sensor λέγεται.

Εμένα πάντως την αλλάζει τη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει ένα προγραμματάκι από το market που κάνει ακριβώς αυτό, δείχνει την ένδειξη του αισθητήρα.

Light Sensor λέγεται.

Εμένα πάντως την αλλάζει τη φωτεινότητα.

Και μένα, αυτό το προγραμματάκι/widget που ανέφερα παραπάνω. Έχει ρυθμίσεις 0%, 25%, 50%, 75%, 100% και ΑUΤΟ όπου εκεί δουλέυει με τον σένσορα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Ti backup και πήρα μια κόπια τα χρήσιμα (ta saves του angry birds:p).

Να βάλω rls9 ή r11?

Δεν είδα κανέναν να τα συγκρίνει εκ του αποτελέσματος.

Στα θεωρητικά specs rls9>r11 λόγω overclock και νεότερου build, αλλά πρακτικά?

Link to comment
Share on other sites

Bάλε την JJ RLS9. Δεν έχει νόημα να βάλεις τώρα την MCR R11 μιας και πολύ σύντομα έρχετε η MCR R12. Παντως O/C εγώ δεν ξανακάνω. Στα παιχνίδια που υποτίθεται οτι βοηθά δεν βλέπω και καμιά διαφορά και τρώει και την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα.

Έκανα το O/C μου στα 729 (με JJ RLS7) είδα πως είναι και οκ... για μένα δεν υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, πηρα και εγω το zte blade επιτελους και ειναι αψογο, το μονο που δεν μπορω να βρω ειναι η Custom 2.2 Modaco rom r11, το link του φιλου tifozi δεν λειτουργει πλεον, μπορει καποιος να την ανεβασει καπου? Θα βοηθουσε πολυ! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αν σου "κάνουν" αυτές οι επιλογές που φαίνονται στην φωτόr11t.png

κατέβασε την εδώ

εδιτ : και αν δεν σου κάνουν βέβαια.. νομίζω από το titanium backup με την επιλογή "chuck norris" μπορείς να τα απεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

απο εχτές που την έχω περάσει το πρωί δεν έχω κάποιο πρόβλημα...ούτε με την RLS8 είχα βέβαια....μια διαφορά στην ταχύτητα την έχω δεί αλλά δεν ξέρω αν είναι αντικειμενικό...γιατί το έχω αρκετά πιο ελαφρωμένο από εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

αν έχουν παραπάνω δυνατότητες ίσως...αλλιώς δεν βρίσκω λόγο να βάλουμε κάποια ανεπίσημη...ίσως αν όταν βγεί η 2.2. επίσημα και έχουν ανεπίσημα την 2.3 να το έχω σαν σκέψη :magic::magic::magic:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.