Jump to content



Recommended Posts

Πολύ καλός ο mx player, δεν έχεις λόγο να τον αλλάξεις.

Μη χρησιμοποιείς task manager, δεν θα καταφέρεις τίποτα (εκτός από το να φας τη μπαταρία). Το android διαχειρίζεται μόνο του τι ξεκινά και τι σταματά.

Για file manager δες τον es file manager, έχει λειτουργία για lan (αν και ποτέ δεν κατάφερα να τη κάνω :rant:).

Ότι θες, εδώ είμαστε!

γτ τι προβλημα σου παρουσιαζει;

μια χαρα τα εχω βρει ολα

και το NAS ακομα..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω τι βοηθεια σας!!! μετα απο χρονια με iphone ειπα να δοκιμασω το android. ολα καλα μεχρι στιγμης αλλα υπαρχει κατι που με χαλαει πολυ(ενας λογος που δεν πηγενα σε droid :p,ισως κατι μου διαφευγει..) λοιπον!! οταν ειχα το iphone κατεβαζα ενα παιχνιδι το εκανα εγκατασταση με το itunes. οταν το βαριομουν το εσβηνα και οταν το ηθελα παλι απλα το εκανα install με itunes και καθαριζα!! τωρα με το android κατεβαζω το .apk κανω install,το ανοιγο κατεβαζει 1.7gb μεσω wifi(nova 3 Πχ) . οταν το σβηνω και θελω παλι να το βαλω πρεπει ξανα να κατεβασω τα 1.7gb γιατι το εχουν κανει ετσι??το βρισκω πολυ χρονοβωρο μιας και αλλαζω συνεχια apps....υπαρχει καποιος τροπος να μπορω να αποθηκευσω αυτα τα 1.7 gb στο δισκο και οποτε θελω να το βαλω ξανα απλα να κανω ενα copy paste? ειμαι rooted διαβαζω για titanium backup οτι κανει backup οτι θες στο κινητο .αλλα κανοντας ενα τεστ σε ενα game. ειδα οτι δεν μπορεις να κανεις ολο το data του backup..κανω κατι λαθος? υπαρχει καποιο tip?θελω να μπορω να βαζω εφαρμογες καπακι χωρις να πρεπει να κατεβαζω ολο το data μεσω net..

ενα αλλο προβλημα τωρα που παλευω εδω και 3 μερες να βρω λυση..μιας και εχω παραγηλει μια 8gb sd που αποτι φενεται δε θα βοηθησει...το κινητο μου ειναι 8gb

/data 1.33 /mnt/sd(αποθηκευση usb,sd το γραφει) 4,79gb kai συστημα 443.. δηλαδη εχω 4-5 gb ελευθερα.... βαζωντας εφαρμογες 1-2gb fullarei αμεσως και μετα δε μπορω να κατεβασω αλλη γιατι λεει οτι ειναι full..εχω διαβασει απειρες ωρες σε forums guides. εκανα root εβαλα το link2sd που λενε εκανα και το ext2 1gb σε μια 2gb sd που εχω.. κατεβαζω εφαρμογη την κανει link to >>sd αλλα τα 5gb του κινητου παλι γεμισαν μετα απο 4-5 μεγαλα games gameloft...τελικα δε γινεται ολα τα δεδομενα των game (1,7gb στη περιπτωση του nova 3) να πηγενουν στην εξωτερικη sd?? οταν θα βαλω πανω την 8ara και της κανω 1gb ext2 αρα θα εχω ελευθερα 7gb περιπου δε γινεται να μπενουν τα games εκει?? επισης γιατι το δευτερο διαμερισμα της sd το βαζουν μονο 1-2gb? μου φενονται λιγα για να μπουν εκει τα games..κατι δεν εχω καταλαβει νομιζω η απλα ζηταω πολλα.. θελω αν γινεται ολα τα game να μπενουν στο external sd(τα data τουλαχιστων). να μην αγκιζουν την εσωτερικη μνημη του κινητου...

:sorry: :wall::wall: :help:

Έγινε επεξεργασία από overclocked
Link to comment
Share on other sites

κοιταζωντας στην sd να βρω που ειναι το data του game.. σκεφτηκα οτι ισως κανοντας ενα apk,data backup με το titanium η το mybackup και αντιγραφοντας to data folder στο pc

(com.rockstar.maxpayne folder που ειναι μεσα στο android/data πχ..) μετα ισως μπορω απλα να κανω restore με titanium,copy απο το pc το data folder του game και gg... θα το δοκιμασω να δω μπας και δουλευει....ειναι σπαστικο να θελω να δοκιμαζω games και να πρεπει να τα κατεβαζω μεσω wifi ξανα και ξανα... :red:

λοιπον!! το δοκιμασα στο nfs hot pursuit! εκανα backup μεσα στο κινητο με mybackup μετα αντεγραψα το data folder(400mb) στο pc, το εκανα uninstall. και μετα με ενα restore+copy δουλεψε και δε χρειστηκε να κατεβασω τπτ :D

επισης βρηκα και το app DirectoryBind_0.2.0o.apk που οπως λενε μεταφερει τα data folders στην SD!!! οποτε ισως λυθουν ολα τα προβληματα μου:p παω να το ψαξω.:D

Έγινε επεξεργασία από overclocked
Link to comment
Share on other sites

έχετε υπόψιν κάποιο free widget για live cpu monitor?? Θέλω να δείχνει στα πόσα Mhz τρέχει ο κάθε πυρήνας, usage% και temp

επίσης μια ερώτηση: Γιατί δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά?

την γλώσσα την έχω στα αγγλικά. αλλά όταν πάω να προσθέσω στο πληκτρολόγιο γλώσσα γραφής και τα ελληνικά εκτός ότι μου έχει όλες τις άλλες γλώσσες θολές δεν έχει καν τα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

έχετε υπόψιν κάποιο free widget για live cpu monitor?? Θέλω να δείχνει στα πόσα Mhz τρέχει ο κάθε πυρήνας, usage% και temp

επίσης μια ερώτηση: Γιατί δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά?

την γλώσσα την έχω στα αγγλικά. αλλά όταν πάω να προσθέσω στο πληκτρολόγιο γλώσσα γραφής και τα ελληνικά εκτός ότι μου έχει όλες τις άλλες γλώσσες θολές δεν έχει καν τα ελληνικά

Κινητό; Rom;

Αυτό το έχω πετύχει μόνο σε κάτι περίεργες rom, όταν έκανα πειράματα. More info please :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις απέκτησα το Transformer Prime

Μέχρι τώρα δέν είχα καμία επαφή με Android γιατί στο κινητό έχω windows phone οπότε θα σας πρήξω "λίγο"

Για MKV αρχεία έχω το MX Player. Αν υπάρχει κάτι καλύτερο θα με ενδιέφερε αρκετά

Έχω κατεβάσει ένα Task manager και κάθε φορά κλείνω ότι τρέχει αλλά μερικά προγράμματα αρχίζουν πάλι να τρέχουν από μόνα τους χωρίς να τα ανοίγω εγώ. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό?? Γιατί δεν νομίζω να είναι ότι καλύτερο για την μπαταρία αυτο

Υπάρχει κάποιος file manager που να βλέπει κοινόχρηστα αρχεία ?

αυτά προς το παρόν

Εγώ έχω βολευτεί το plex κάνει το trascoding on the fly από τον σέρβερ μου

Για πείτε καμιά καλή εφαρμογή για ταμπλέτα......

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από naxiand
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχετε υπόψιν κάποιο free widget για live cpu monitor?? Θέλω να δείχνει στα πόσα Mhz τρέχει ο κάθε πυρήνας, usage% και temp

επίσης μια ερώτηση: Γιατί δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά?

την γλώσσα την έχω στα αγγλικά. αλλά όταν πάω να προσθέσω στο πληκτρολόγιο γλώσσα γραφής και τα ελληνικά εκτός ότι μου έχει όλες τις άλλες γλώσσες θολές δεν έχει καν τα ελληνικά

https://play.google.com/store/apps/details?id=ds.cpuoverlay

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.