Jump to content



Recommended Posts

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...

Ένα το tablet της samsung tab 2 7" και έβαλα μέσα μία κάρτα sd για παραπάνω χώρο.

Ήθελα να μεταφέρω τις εφαρμογές κάποιες και κάνα game στην κάρτα και έτσι πέρασα κανα δυο προγράμματα που χρησιμοποιώ και στο κιν μου τα app2sd & link2sd ενώ είχα κάνει πρώτα root το tablet.

Παρόλα αυτά δε μου δουλεύουν οι εφαρμογές οι δύο αυτές και λένε πως δεν είναι συμβατές!Ξέρετε τι να κάνω?Κάποια άλλη ίσως εφαρμογή?

Ή θα πρέπει να περάσω και custom rom για να δουλέψει?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...

Ένα το tablet της samsung tab 2 7" και έβαλα μέσα μία κάρτα sd για παραπάνω χώρο.

Ήθελα να μεταφέρω τις εφαρμογές κάποιες και κάνα game στην κάρτα και έτσι πέρασα κανα δυο προγράμματα που χρησιμοποιώ και στο κιν μου τα app2sd & link2sd ενώ είχα κάνει πρώτα root το tablet.

Παρόλα αυτά δε μου δουλεύουν οι εφαρμογές οι δύο αυτές και λένε πως δεν είναι συμβατές!Ξέρετε τι να κάνω?Κάποια άλλη ίσως εφαρμογή?

Ή θα πρέπει να περάσω και custom rom για να δουλέψει?

Thanks!

Οι εφαρμογές που έχουν πρόβλημα με τέτοιες μετακινήσεις συνήθως έχουν widgets, ή αλλη αλληλεπίδραση με το launcher. Παιχνίδια κλπ που καταλαμβάνουν πολύ χώρο λογικά μεταφέρονται χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Pushbullet

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pushbullet.android

πολύ βολική εφαρμογή, ειδικά για ανθρώπους σαν κι εμένα, που μπαίνω στο σπίτι, παρατάω κάπου το κινητό και δεν παίρνω χαμπάρι τίποτα, ούτε τηλεφωνήματα, ούτε sms. Βολικό και το ότι στέλνεις ότι link ή κείμενο θες, από το κινητό στον υπολογιστή και τούμπαλιν.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις του swiftkey, αρχίζω κ βλέπω το one x και κάνει νεράκια. Δεν είναι τόσο smooth η εμπειρία του γραψίματος. Μόνο εγώ το παρατηρώ αυτό; Κανείς άλλος με 1gb ram;

Έκανα παράλληλα και μια άλλη αλλαγή, πήγα από apex launcher σε nova. Μήπως φταίει αυτό; Είναι πιο βαρύς;

Στη ram βλέπω μόνιμα γύρω στα 750+mb πιασμένα.. αλλά στο swiftkey παρατηρώ κολλήματα. Π.χ. μπορεί να γράψω κάτι γρήγορα και να ρίξει ένα κόλλημα για κάνα δευτερόλεπτο κ μετά να γράψει ότι να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις του swiftkey, αρχίζω κ βλέπω το one x και κάνει νεράκια. Δεν είναι τόσο smooth η εμπειρία του γραψίματος. Μόνο εγώ το παρατηρώ αυτό; Κανείς άλλος με 1gb ram;

Έκανα παράλληλα και μια άλλη αλλαγή, πήγα από apex launcher σε nova. Μήπως φταίει αυτό; Είναι πιο βαρύς;

Στη ram βλέπω μόνιμα γύρω στα 750+mb πιασμένα.. αλλά στο swiftkey παρατηρώ κολλήματα. Π.χ. μπορεί να γράψω κάτι γρήγορα και να ρίξει ένα κόλλημα για κάνα δευτερόλεπτο κ μετά να γράψει ότι να'ναι.

Το swiftkey και εμένα μου έκανε νερά. Αυτό με το κόλλημα που περιγράφεις και σε browser μόλις πήγαινα να βάλω διεύθυνση αλλά και όταν άλλαζα γλώσσα. Όλα αυτά μετά από factory reset/wipe. Με ελάχιστες εφαρμογές εγκατεστημένες και με όλη τη μνήμη ελεύθερη. Ήμουν με 4.3 και όταν πέρασα 4.2.2 δεν είχε κανένα θέμα. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά αντί να βελτιώνουν τα updates χειροτερεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επιβεβαίωσα ότι δεν μπορώ να αγοράσω ως δώρο μία εφαρμογή από το Play store.

Αυτό τώρα, τι λογική έχει?

Εννοείς να την αγοράσεις για άλλο gmail account?

Φαντάζομαι την λογική του ότι δεν μπορείς να αγοράσεις πχ σε μένα forthnet double play για το σπίτι, χωρίς να με ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.