Jump to content



Recommended Posts

Δεν ξέρω, εγω έχω HTC και αυτοί έχουνε μερημνίσει και αν θες να κάνεις convert τα τραγούδια που στέλνεις στο κινητό σε ρωτάει στην αρχή του copy-paste αν θες να κάνει convert αυτόματα :p

Με ποιό πρόγραμμα το κάνει αυτό? Όχι ότι το χρειάζομαι (16+64gb), απλά να ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα το κάνει αυτό? Όχι ότι το χρειάζομαι (16+64gb), απλά να ξέρουμε...

Δεν "φανερώνει" ούτε εγκαθιστά κάποιο πρόγραμμα, μάλλον μέσω του MTP πρωτοκόλου κάπως το έχουνε υλοποιήσει η HTC.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας καλός τσαμπε music player? Εκτός του ttpod

n7player;

Μου το πρότειναν τα παιδιά παραπάνω κι ομολογώ πως με κάλυψε μια χαρά. Μέχρι "gestures" για το πώς να αλλάζω τραγούδια με τα xiaomi έφτιαξα.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν7 πάντως, είναι trial από ότι είδα.

Γενικά, αυτό που βλέπω πάντως, είναι ότι το open/δωρεάν λειτουργικό, θα μου κοστίσει περισσότερο από το closed/payed για να βάλω αυτά που θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Το Ν7 πάντως, είναι trial από ότι είδα.

Γενικά, αυτό που βλέπω πάντως, είναι ότι το open/δωρεάν λειτουργικό, θα μου κοστίσει περισσότερο από το closed/payed για να βάλω αυτά που θέλω...

Και όλα τα προγράμματα αυθεντικά να τα πληρώσεις το κόστος ενός iPhone 5S 16GB δεν το φτάνεις.

Να ευχαριστείς την Apple και για αυτό, they paved the way.

Άσε που και να μην ήταν η Apple με το iTunes store... ποιός θα έβγαζε με δικό του κόπο μια ωραία εφαρμογή καλύτερη από τις άλλες οι οποίες είναι επί πληρωμής, δεν θα ήθελε και αυτός να βγάλει χρήμα ?

Εγω προσωπικά με ξοδεμένα γύρω στα 80€ έχω πάρει ένα κάρο εφαρμογές συμπεριλαμβανομένου και GPS Navigation που έχει lifetime updates, όλη την Ευρώπη, και άδεια για 3 συσκευές.

Music player που ψάχνεις, σαν το PowerAmp έχει αν θυμάμαι καλά $2.79.

Link to comment
Share on other sites

Φάουλ.

Ουδεμία σχέση το open/δωρεάν λειτουργικό με τα επιπληρωμή apps.

Τι εφαρμογές χρειάζεσαι που είναι επι πληρωμή δηλαδής να δούμε μπας και βρούμε τίποτα τσάμπα;

Να σου πάνε 25 άντε 30 ευρώ οι εφαρμογές που ίσως να χρειαστείς.. έδωσες 350+ άντε να φτάσουμε στα 400.

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με το πρόγραμμα μουσικής του sense.Υπάρχει και το google music.

Άσχετο.. Το i-tunes στα σκουπίδια!Foobar κι άγιος ο θεός.

Με προλάβανε. :p

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=dm_fsod_huey1?ie=UTF8&docId=1000620471&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=right-5&pf_rd_r=1R3AB17ET25XS1Z7TKD6&pf_rd_t=1401&pf_rd_p=1558441322&pf_rd_i=1000626391]Amazon Appstore for Android Deals[/ame]

Δωρεαν OfficeSuite Professional 7,Swype Keyboard,Merriam-Webster's Third New International Pro κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν7 πάντως, είναι trial από ότι είδα.

Γενικά, αυτό που βλέπω πάντως, είναι ότι το open/δωρεάν λειτουργικό, θα μου κοστίσει περισσότερο από το closed/payed για να βάλω αυτά που θέλω...

Aν εξηγησεις λιγο πως το συμπερανες αυτο, θα σου ημουν ευγνωμων.

Εσυ, κατ΄αρχας, ψαχνεις τροπο να κανεις στο Android οτι επακριβως εκανες και στο ios, και μαλιστα θελεις να μεταφερεις αυτα που εχεις ηδη κανει.

Seamless tranisition δεν υπαρχει πουθενα.

Συνεχιζοντας, απλα να σου πω οτι στο Android εισαι σκαλες πιο ευελικτος, εχοντας τη δυνατοτητα να παιξεις και folders κλπ

ΜΊΑ φορα θα κανεις τον κοπο και μετα θα εισαι αρχοντας για παντα.

Link to comment
Share on other sites

Aν εξηγησεις λιγο πως το συμπερανες αυτο, θα σου ημουν ευγνωμων.

Εσυ, κατ΄αρχας, ψαχνεις τροπο να κανεις στο Android οτι επακριβως εκανες και στο ios, και μαλιστα θελεις να μεταφερεις αυτα που εχεις ηδη κανει.

Seamless tranisition δεν υπαρχει πουθενα.

Συνεχιζοντας, απλα να σου πω οτι στο Android εισαι σκαλες πιο ευελικτος, εχοντας τη δυνατοτητα να παιξεις και folders κλπ

ΜΊΑ φορα θα κανεις τον κοπο και μετα θα εισαι αρχοντας για παντα.

"Seamless tranisition" είχα από τα Windows Mobile στο iOS, για αυτό και το είχα λατρέψει από την αρχή.

Δεύτερον, δεν έκανα ακριβώς αυτά που έκανε το iOS, το iOS έκανε αυτά που ήθελα, όπως τα ήθελα για αυτό με βόλευε.

Τέλος, δεν είπα ότι το Android δεν τα κάνει, αλλά δεν τα κάνει από μαμά, πρέπει να πληρώσω. Χοντρικά, για να κάνω αυτά που θέλω, πρέπει να δώσω ~50€ και δεν έχω κλείσει ούτε εβδομάδα χρήσης. Στο iOS από το 1.0 μέχρι το 7.x δεν είχα δώσει ούτε cent.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, δεν είπα ότι το Android δεν τα κάνει, αλλά δεν τα κάνει από μαμά, πρέπει να πληρώσω. Χοντρικά, για να κάνω αυτά που θέλω, πρέπει να δώσω ~50€ και δεν έχω κλείσει ούτε εβδομάδα χρήσης. Στο iOS από το 1.0 μέχρι το 7.x δεν είχα δώσει ούτε cent.

Και όλα τα προγράμματα αυθεντικά να τα πληρώσεις το κόστος ενός iPhone 5S 16GB δεν το φτάνεις.

qft

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, δεν είπα ότι το Android δεν τα κάνει, αλλά δεν τα κάνει από μαμά, πρέπει να πληρώσω. Χοντρικά, για να κάνω αυτά που θέλω, πρέπει να δώσω ~50€ και δεν έχω κλείσει ούτε εβδομάδα χρήσης. Στο iOS από το 1.0 μέχρι το 7.x δεν είχα δώσει ούτε cent.

Για πες, γιατι να δωσεις τοσα λεφτα;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με τη σειρά μου. Δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψεις τόσα πολλά λεφτά στο android.

Έχω δώσει 42δολάρια και έχω ότι θέλω χωρίς κάποιο gps πρόγραμμα αφού χρησιμοποιώ τα google maps.

Ένα παράδειγμα που ξέρω στα σίγουρα ότι είναι πιο φθηνό το android ακόμα και στις εφαρμογές είναι το cut the rope που στα ςπ το πληρώνεις αναγκαστικά και στο ios είναι πιο ακριβή η πληρωμένη έκδοση.

Οπότε θα ήθελα και εγώ να μάθω το λόγο και τις εφαρμογές για να δώσεις τόσα λεφτά και πόσα λεφτά είχες δώσει στο itunes για εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

"Seamless tranisition" είχα από τα Windows Mobile στο iOS, για αυτό και το είχα λατρέψει από την αρχή.

Δεύτερον, δεν έκανα ακριβώς αυτά που έκανε το iOS, το iOS έκανε αυτά που ήθελα, όπως τα ήθελα για αυτό με βόλευε.

Τέλος, δεν είπα ότι το Android δεν τα κάνει, αλλά δεν τα κάνει από μαμά, πρέπει να πληρώσω. Χοντρικά, για να κάνω αυτά που θέλω, πρέπει να δώσω ~50€ και δεν έχω κλείσει ούτε εβδομάδα χρήσης. Στο iOS από το 1.0 μέχρι το 7.x δεν είχα δώσει ούτε cent.

Στο ios έκανες ότι έκανες με τον τρόπο το δικό τους.

Γενικά όλα τα Apple πρέπει να τα δουλεύεις με τον δικό τους τρόπο. Βέβαια ο τρόπος τους είναι σχετικά και εύκολος.

Και μη μου πεις τα έκανες όλα τσάμπα. Γιατί πχ video να περάσεις μόνο μέσω iTunes και convert επί πόσες ώρες.

Όπως έψαξε για δωρεάν εφαρμογές στο ios έτσι θα ψάξεις και το Android.

Εγώ όσο είχα ios πλήρωσα κάνα 40 αρι € για να κάνω την δουλειά μου. Στο Android έχω δώσει 20 € και τελικά δε τα χρησιμοποιώ γιατί βρήκα καλύτερα και δωρεάν στην πορεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.