Jump to content



Ipad / Galaxy Clone αξιζουν ?


Tsakonas

Recommended Posts

Oh hai μαδαφακαζ

Λοιπον επειδη 700 ευρα για κατι που δεν παιζει χου ντου πρ0ν δεν δινω ,θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζουν κατι κλωνοι που κυκλοφορουν με 200-250 ευρα. ( hipad -epad κλπ)

Αξιζουν εννοω : Ναχεις 2 -3 εφαρμογες και να τρεχουν αξιοπρεπως - Να μπορω να σερφαρω ανετα - Να ειναι αξιοπιστες - Να παιρνουν εφαρμογες του στυλ open office η κατι τετοιο - Ναχουνε ευκολιες του στυλ touch screen κι ετς .. -Να πηγαινουν γρηγορα

http://digitop.gr/product_info.php?products_id=279

Link to comment
Share on other sites

ειδα σε μια διαφήμιση αυτο Ισως να το εχουν σε κανενα καταστημα να το δεις απο κοντα:)

Μονο 600αρης επεξεργαστης?

Υπαρχουν και αλλα Κινεζικα με 1000αρη επεξεργαστη και ποιο φτηνα.

Φιλε Τσακωνα απο 100 εως 150 ευρω παιζουν αυτα, τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατα αλλα πιστευω πως με 1000αρη επεξεργαστη δεν θα εχεις και καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tsako, είχα πάρει από τις στέπες στα βάθη της Ασία αυτό... που έχει παπάδες και από την τιμή του καταλαβαίνω ότι μάλλον δούλεψαν παιδιά σκλάβοι για να το συναρμολογήσουν... τέλοσενε πάντωνε αν θες πέρνα για καφέ να το δεις και να το αγγίξεις...

Πάντως αν κάτι μου την δίνει σε αυτά, είναι το capacitive screen και η έλλειψη πληκτρολογίου... αν δεν το είχα για την δουλειά που προορίζεται, δηλαδή σε βάση στον τοίχο για τον έλεγχο του αυτοματισμού του σπιτιού, θα έπαιρνα χαλαρά ένα nettop από αυτά που περιστρέφεται η οθόνη και διπλώνει, resistive οθόνη για να έχω πενάκι και πληκτρολόγιο... το οποίο όταν το διπλώσεις είναι σαν tablet κανονικό και όταν θες είναι σαν laptop...

Αν το ήθελα για καθημερινή χρήση δηλαδή, απλά δεν θα έπαιρνα ταμπλετοειδές τύπου Άϊ-Πάντ...

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα παίζει και τα έχει όλα προεγκατεστημένα μαζί με windows 7 ultimate... σου λέω αν θες πέρνα να το τεστάρεις...

Επίσης δεν πλήρωσα εκτελωνισμό από Κίνα...

Εδιτ: Δεν έχω δοκιμάσει άλλο i-pad στυλ, για να κάνω συγκρίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ενδιαφερεστε παντως μαζι με μενα και τον σλν στειλτε εδω κανα ποστ μπας και οργανωσω καμμια ομαδικη..

ΥΓ : Τζακ φχαριστω, θα περασω καποια στιγμη αν κ φημες λενε οτι εχεις φτιαξει cloaking device του σπιτιου σου απο εναν χαλασμενο φουρνο μικροκυματων και μια κρεπιερα...

Link to comment
Share on other sites

H κρεπιέρα είναι φήμη, για τ' άλλα δεν απαντώ, δεν ξέρω...

Καλά, αν ψήνεσαι να σε πω 2-3 λεπτομέρειες...

Το setup που πήρα είναι αυτό:

Products charge: USD:399.00

+ Shipping fee: USD:65.00

+ Insurance fee: USD:14.00

+ 1GB additional ram: USD: 20.00

Total: USD: 484.08

1. Το shipping στην Ελλάδα με EMS που στέλνουν αυτοί είναι 65, οπότε $464 (355€ είναι το κόστος από το οποίο ξεκινάς)... Γνώμη μου βέβαια, είναι να του βάλεις σίγουρα 2 GB και μην μείνεις μόνο στο 1 που έχει από την μάνα του.. τώρα η ασφάλεια είναι δικό σου θέμα... Την extra μνήμη αν έχεις άκρη εδώ για πιο φθηνά ή τσάμπα μην την βάλεις...

2. ΔΕΝ δέχονται πληρωμή μέσω paypal για ποσά πάνω από $300... εγώ τους έκανα μεταφορά μέσω τραπέζης και αυτό αν θυμάμαι καλά, πάει γύρω στα 8-10€ παραπάνω, λόγο καπέλου της τράπεζας...

3. Αν τους ρωτάς κάτι και δεν απαντήσουν αμέσως, μην νομίζεις ότι έχασες τα λεφτά σου... έχουν μάλλον τον τρόπο τους, γιατί έτσι νόμιζα και γω, αλλά τελικά όλα πήγαν καλά...

4. Δες στο ίδιο site και κανένα άλλο παρόμοιο, γιατί φέρνουν διάφορα καλά πραγματάκια, απλά τον Αύγουστο που έψαχνα, βρήκα αυτό... μπορεί να υπάρχει κάτι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά 499 δεν έχει το 16ρι το ipad?

Και μάλιστα σε 1-2 μήνες που βγαίνει το νέο, θα πέσει λογικά το παλιό.

Αξίζει 450 για τον κινέζο?

Δεν λέω, είναι netbook με touchscreen, αλλά άλλο το ios άλλο τα 7 με τον κέρσορα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την χρήση που το θέλει κανείς...

Συμφωνώ ότι αν κάποιος έχει προσανατολισμό καθαρά το i-pad τότε πρέπει να πάρει i-pad, αν το βρίσκει περιοριστικό τότε πάει αλλού...

το ui του i-pad είναι σαφώς καλύτερο από τα 7, από την άλλη το άλλο είναι κανονικό pc σε συσκευασία μήλου, χωρίς πληκτρολόγιο και mouse, αλλά μπορείς να συνδέσεις επάνω ότι θες... Επίσης το ui που έχει το συγκεκριμένο δεν έχει κέρσορες και τέτοια, είναι σεταρισμένο για touch, υποστηρίζει και multitouch για zoom, αλλά καμία σχέση με την σπιρτάδα και το εφέ του iOS... είναι 7 με ότι σημαίνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και γω μια χαζομαρα με Eclair 2.1 και εχω δει πολλους που πουλανε αυτα τα Κινεζικα με Ελληνικο μενου μεσα.

Που θα βρω Ελληνικο μενου πως θα το βαλω?

Το κουτι γραφει smartpad 3D OpenGL 2.0 και εχει Tcc8902 800Mhz επεξεργαστη με G-sensor support

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.