Jump to content



format ........


gbdanis

Recommended Posts

Θέλω να κάνω format το pc μου . θα του περάσω τα Windows Xp prof ,sp1 τι άλλο μου προτείνετε να περάσω για να κρατήσω το Pc σε καλή κατάσταση μέχρι το καλοκαίρι.

Τι ρυθμίσεις να του κάνω{ registry }; (sos)

Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότερα μικροπρογράμματα start up περάσεις τόσο το καλύτερο.

Όσο για την registry δεν την πειράζουμε όταν δεν μας πειράζει

Είναι πολύ εύκολο να γίνει κάποιο μη ανατρέψιμο λάθος και format

Γενικά πάντα να ελέγχεις την τεκμηρίωση των προγραμμάτων-drivers που εγκαθιστάς

Πρόσεχε τα spy ware προγράμματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά και η κανονική προσθαφαίρεση των win μια χαρά κάνει την δουλειά της

Απλά οι uninstallers μπορεί να διαγράφουν και κάποια αρχεία ου αφήνουν πίσω τους τα κακοσχεδιασμένα προγράμματα

Link to comment
Share on other sites

Και να βρωμίσει λίγο δεν παθαίνει τίποτα κι εγώ μέχρι πριν από λίγες μέρες είχα λειτουργικό το οποίο βρωμιζόταν από μικροπρογράμματα εδώ και 10μηνες (άκανα format επειδή τελικά έπιασα έναν ιό που τον έβαλα εγώ με τη θέληση μου κατά λάθος με ένα crack)

Κατά τα αλλά δεν παρατηρώ καμία διαφορά στις επιδώσεις τώρα που έχω φρεσκοστημένο λειτουργικό (1,5μηνας)

Link to comment
Share on other sites

Τρία χρόνια χρησιμοποιούσα το antivirus της Norton τώρα με έφτασε στο αμήν .

Για το MacAfee μακριά ααααααααα πολύ βαρύ .

Έχω 1 μέρa που χρησιμοποιώ το antivir www.free-av.com (free) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος

Το πέρασα μάλιστα και σε φίλους και έμειναν κατάπληκτοι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.