Jump to content



Θερμοκρασίες.


Stalker

Recommended Posts

Θέλω την βοήθειά σας συμφορουμίτες!

Μόλις έβαλα τα Ultra quiet καλώδια στην ψύκτρα μου.

Ενώ το CoreTemp μου δείχνει 28 βαθμούς όταν παιζω BFBC2, το Ai Suite της ASUS μου δείχνει 37-38.

Τώρα σε idle μου δείχνει το μεν 25 και το άλλο 35.

Το 35 μου φαίνεται πιο λογικό, αλλα απ'οτι έχω διαβάσει κατα καιρούς όλοι τρέχουν το CoreTemp για τις θερμοκρασίες.

Help?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι όντως πιο λογικές τιμές οι 33 βαθμοί. Κάτι ψιλοάσχετο, έκανε θόρυβο και έβαλες τα καλώδια για λιγότερο θόρυβο?

Γιατί δεν καρφώνεις το φανάκι με την μία στην μητρική?

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πιο λογικές τιμές οι 33 βαθμοί. Κάτι ψιλοάσχετο, έκανε θόρυβο και έβαλες τα καλώδια για λιγότερο θόρυβο?

Γιατί δεν καρφώνεις το φανάκι με την μία στην μητρική?

1) Είμαι ψήρας. (οκ το ξέρω, ζητάω πολλά!):dance3:

2) Το δωμάτιο είναι πολύ μικρό και ακούω σχεδόν τα πάντα.:wall:

Ήθελα να τα δοκιμάσω να δώ αν πραγματικα ήταν Ultra quiet... ε, με τα καλώδια δεν ακούγεται (κυριολεκτικα) κίχ απο την ψήχτρα.

Τί εννοείς ακριβώς;;

ναι ομως εχεις και noctua nh d14...

Καλα ναι... αυτό που το πας;:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευασία έχει connector και μπορείς να βάλεις τα 2 φανάκια σε 1 3πινη υποδοχή.

Αυτή λοιπόν κάρφωσέ την εκεί που είχες την προηγούμενη ψήκτρα και άσε την μητρική να αναλάβει τις στροφές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει καθόλου την προβληματική που θεραπεύεται σ'αυτό το νήμα...

Σκοτώνεις κουνούπι με bazookas και αναρωτιέσαι πως/τι/που/πότε γίνονται οι συνδέσεις των ανεμιστήρων για επίτευξη ακόμη μεγαλύτερης ησυχίας ή ψάχνεις να βρεις ποιά readings ειναι λάθος?

Πιστεύω ότι αυτη η ψήκτρα τον επεξεργαστή σου μπορεί να τον έχει και για πλάκα ακόμα και passive.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει καθόλου την προβληματική που θεραπεύεται σ'αυτό το νήμα...

Σκοτώνεις κουνούπι με bazookas και αναρωτιέσαι πως/τι/που/πότε γίνονται οι συνδέσεις των ανεμιστήρων για επίτευξη ακόμη μεγαλύτερης ησυχίας ή ψάχνεις να βρεις ποιά readings ειναι λάθος?

Πιστεύω ότι αυτη η ψήκτρα τον επεξεργαστή σου μπορεί να τον έχει και για πλάκα ακόμα και passive.

Ρε παιδια παρεξηγήσατε!:) Σαφώς και ξέρω οτι αυτή η ψύκτρα είναι τερατάκι αλλα δεν το κάνω για να δώ μέχρι πόσο πιο σιγά πάει. Οποιοσδήποτε με οποιαδήποτε ψύκτρα θα μπορουσε να κάνει αυτό το thread για να μάθει με ποιο πρόγραμμα παρουσιάζει με τον πιο ακριβή τρόπο την θερμοκρασία του επεξεργαστή του! Εγώ προσωπικα το άνοιξα για να ξέρω ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιώ και σε άλλα pc.:T:

Δοκίμασε να τον ξεκλειδώσεις και δες μετά πού θα πάνε οι θερμοκρασίες. Έχει ένα δίκιο ο Ερνέστος όπως και να το κάνουμε.

Το είχα προσπαθήσει αλλα κρασαρε το pc. Ίσως να το ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παρεξηγήσατε!:) Σαφώς και ξέρω οτι αυτή η ψύκτρα είναι τερατάκι αλλα δεν το κάνω για να δώ μέχρι πόσο πιο σιγά πάει. Οποιοσδήποτε με οποιαδήποτε ψύκτρα θα μπορουσε να κάνει αυτό το thread για να μάθει με ποιο πρόγραμμα παρουσιάζει με τον πιο ακριβή τρόπο την θερμοκρασία του επεξεργαστή του! Εγώ προσωπικα το άνοιξα για να ξέρω ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιώ και σε άλλα pc.:T:

Το είχα προσπαθήσει αλλα κρασαρε το pc. Ίσως να το ξαναδοκιμάσω.

My bad in that case! Και πολύ καλά κάνεις να θέλεις να μάθεις.

Προφανώς κάποιο μπέρδεμα υπάρχει με τα readings, οπότε ακριβή εφαρμογή και 100% εγγυρότητα δε θα έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.