Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Ό,τι και να έχει κάνει, και τη μάνα του μπάτσου να σκότωσε, του δίνει το δικαίωμα να τον χτυπήσει; Μήπως να τον πάει και κατευθείαν φυλακή χωρίς δίκη; Κοίτα να δεις που έχει αρχίσει να μας αρέσει η χούντα ρε.

Δεν θα συμφωνήσω με την άποψή σου διότι το πας μακριά αφού αν ήσουν στην θέση του και είχε π.χ. χτυπήσει την μάνα σου ΕΛΑΦΡΑ για να της βουτήξει το στραυρουδάκι δεν θα σκεφτόσουν εκείνη την ώρα ότι ήσουν μπάτσος αλλά ότι ήταν μάνα σου.

Θα συμφωνήσω με τον

Απ'οτι λένε είχε βάλει φωτιά σε έναν κάδο σκουπιδιών. Ο,τι και να έκανε, ο μπάτσος δεν έχει το δικαίωμα να αποδώσει δικαιοσύνη ο ίδιος.

που αν και λέει πάνω κάτω το ίδιο το λέει με ποιο μετριοπαθή τρόπο.

Όσο για την χούντα λογικό να σου αρέσει παλιό φασίστα admin :p

(jusk kidding - θυμάμαι απλά τα threads στο pctechnology που ο κάθε πικραμένος που είχε πάρει μια κάρτα για greeklish π.χ. άνοιγε thread για τους φασίστες mods)

Σοβαρά τώρα δεν νομίζω ότι είναι λάτρης της χούντας κάποιος που σκέφτεται ότι μπορεί δικαιολογημένα να ξέσπασε πάνω του ο αστυνομικός. Δεν λέμε να δικαιολογήσουμε τον ψυχάκια μπάτσο ή αυτόν που έψαχνε να ξεσπάσει κάπου επειδή έπιασε την προηγούμενη μέρα την γυναίκα του με τον γκόμενο. Αν ο άλλος έχει μόλις πετάξει κάτω π.χ. μια γριά για να την κλέψει ε δεν θα τον πας και με τιμές στο κρατητήριο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
καλό το spoiler αλλά ας βάλουμε και κανένα smile
Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιάννο μου, ναι προφανώς έτσι θα αντιδρούσα αν μου πείραζε κάποιος την οικογένεια, αλλά οι διαφορές είναι τρεις: Πρώτον, προφανώς και δε του πείραξε την οικογένεια, δεύτερον εγώ θα πήγαινα στο τμήμα με χειροπέδες μετά ενώ αυτός θα το κάνει ξανά και ξανά και κανείς δε θα του πει κουβέντα και τρίτον είναι αστυνομικός!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιάννο μου, ναι προφανώς έτσι θα αντιδρούσα αν μου πείραζε κάποιος την οικογένεια, αλλά οι διαφορές είναι τρεις: Πρώτον, προφανώς και δε του πείραξε την οικογένεια, δεύτερον εγώ θα πήγαινα στο τμήμα με χειροπέδες μετά ενώ αυτός θα το κάνει ξανά και ξανά και κανείς δε θα του πει κουβέντα και τρίτον είναι αστυνομικός!!

Ναι δεν διαφωνώ σε αυτά που λες, απλά δεν ξέρουμε τι παίχτηκε, αν οι αστυνομικοί είναι αστυνομικοί που έχουν πιάσει κάποιον που έχει κάνει κάτι χειρότερο από μια φωτιά σε έναν κάδο ή αν το έχει ξανά κάνει άλλες 10 φορές ή αν δεν είναι τελικά αστυνομικοί αλλά γουρούνια.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον αστυνομικό που δε μπορούσε να συγκρατήσει τα νεύρα του. Οπωσδήποτε θα έπρεπε να τα συγκρατήσει όμως και αυτός άνθρωπος είναι. Δε μπαίνουν στην αστυνομία άνθρωποι και με κάποιον τρόπο τους κάνουν ρομποτάκια. Το κακό για εμένα δεν είναι τα νεύρα των αστυνομικών τόσο όσο το ότι υπάρχει ατιμωρησία. Αν ο αστυνομικός που θα κάνει κατάχρηση εξουσίας ήξερε (και έβλεπε στην πράξη και όχι στα λόγια) πως την άλλη μέρα χωρίς ΕΔΕ και άλλα καπελώματα θα πάει σπίτι του, τότε τα νεύρα του θα καλμάραν.

Όμως και ο αστυνομικός όταν βλέπει να βάζει κάποιον μέσα με τη μολότωφ στο χέρι και την άλλη μέρα επειδή η δικαιοσύνη είναι πολλές φορές ανίκανη τον βλέπει έξω να τον κοροιδεύει, τότε προτιμάει να την αποδώσει ο ίδιος. Μην ξεχνάμε κάποιους αυτόκλητους υπερασπιστές βουλευτές κουκουλουφόρων που τους έβγαζαν από τα αυτόφωρα γράφοντας στα παλιά τους τα παπούτσια τη νομική διαδικασία. Η αυτοδικία προκαλείται από το σύστημα που αντί να επιβάλει το δίκιο τα αφήνει όλα στην αυτορύθμιση.

Έγινε επεξεργασία από alexgk
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλοσχημες εκφρασεις, τρανταχτα σχολια και κυρατσες που κραζουν με ευγενικο τροπο.

Oσοι κοιτουσαν μονο το δικο τους ποπο και δε βοηθουσαν και τον διπλανο τους, τωρα εχουν αρχισει και φοβουνται...

Ειναι λιγοι, ειναι ανεξαρτητοι, ειναι ελληνες χρυαυγιτες :hehe:

Μιχαλολιάκος για Ευθυμίου: Ζέστη έχουμε, τον δρόσισαν - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Τι φασίστες μου λες, αυτό είναι που μετράει από όλη την είδηση: "Τέσσερις μήνες πριν στις δημοσκοπήσεις ερχόταν μέχρι και πρώτη και εν συνεχεία ακολούθησε ένας τρομακτικός πόλεμος σε βάρος της, ειδικά απ'όταν χαρακτήρισε την Goldman Sachs, ως "παγκόσμια κυβέρνηση"."

Link to comment
Share on other sites

Τι φασίστες μου λες, αυτό είναι που μετράει από όλη την είδηση: "Τέσσερις μήνες πριν στις δημοσκοπήσεις ερχόταν μέχρι και πρώτη και εν συνεχεία ακολούθησε ένας τρομακτικός πόλεμος σε βάρος της, ειδικά απ'όταν χαρακτήρισε την Goldman Sachs, ως "παγκόσμια κυβέρνηση"."

Ακριβώς για αυτό το λόγο είμαι πεισμένος ότι δεν πρόκειται να δούμε καθαρά αποτελέσματα στις εκλογές... Η Δημοκρατία στο μεγαλείο της...

Link to comment
Share on other sites

Τι φασίστες μου λες, αυτό είναι που μετράει από όλη την είδηση: "Τέσσερις μήνες πριν στις δημοσκοπήσεις ερχόταν μέχρι και πρώτη και εν συνεχεία ακολούθησε ένας τρομακτικός πόλεμος σε βάρος της, ειδικά απ'όταν χαρακτήρισε την Goldman Sachs, ως "παγκόσμια κυβέρνηση"."

Αν κρίνω από τον Συνασπισμό στο παρελθόν και την Δημαρ πρόσφατα, θα έλεγα ότι αυτά τα νούμερα είναι μη-ρεαλιστικά και απλή αντίδραση του κόσμου στις δύο μεγάλες παρατάξεις. Μόλις πλησιάζουν οι εκλογές η συσπείρωση των παραδοσιακών δυνάμεων αυξάνει και κόμματα όπως αυτά που ανέφερα ή της Λεπέν στην Γαλλία απλά ξεφουσκώνουν. Όταν το κόμμα σου ξεφουσκώνει το μόνο που χρειάζεται είναι να βρεις τον κακό δράκο και να του ρίξεις την ευθύνη για να μην φαίνεται ότι το κόμμα σου δεν ήταν απλά - σε ένα βαθμό - μια φούσκα, ένας προσωρινός τρόπος να δείξει την αντίδρασή του ο κόσμος. Εδώ βρήκαν την Goldman Sachs.

Ο μόνος που πολεμήθηκε λυσσαλέα τους τελευταίους μήνες ήταν ο Ντομινίκ Στρος Καν.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό το λόγο είμαι πεισμένος ότι δεν πρόκειται να δούμε καθαρά αποτελέσματα στις εκλογές... Η Δημοκρατία στο μεγαλείο της...

Για δες πως αρχίζουν σιγα σιγα οι πιέσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από τον Συνασπισμό στο παρελθόν και την Δημαρ πρόσφατα, θα έλεγα ότι αυτά τα νούμερα είναι μη-ρεαλιστικά και απλή αντίδραση του κόσμου στις δύο μεγάλες παρατάξεις. Μόλις πλησιάζουν οι εκλογές η συσπείρωση των παραδοσιακών δυνάμεων αυξάνει και κόμματα όπως αυτά που ανέφερα ή της Λεπέν στην Γαλλία απλά ξεφουσκώνουν. Όταν το κόμμα σου ξεφουσκώνει το μόνο που χρειάζεται είναι να βρεις τον κακό δράκο και να του ρίξεις την ευθύνη για να μην φαίνεται ότι το κόμμα σου δεν ήταν απλά - σε ένα βαθμό - μια φούσκα, ένας προσωρινός τρόπος να δείξει την αντίδρασή του ο κόσμος. Εδώ βρήκαν την Goldman Sachs.

Ο μόνος που πολεμήθηκε λυσσαλέα τους τελευταίους μήνες ήταν ο Ντομινίκ Στρος Καν.

Ο ΣΥΡΙΖΑ πριν 3-4 χρόνια που λες έκανε στις δημοσκοπήσεις ένα κύκλο (με εκείνο το κουλο 18%) που κράτησε 2-3 βδομάδες. Ανέβηκε, και ξαναέπεσε, μέχρι να φτάσουμε στις εκλογές του 2009 που δεν ξέραμε αν θα έμπαινε στην Βουλή.

Πλέον, οι δημοσκοπήσεις, δείχνουν δυνατούς ΣΥΡΙΖΑ, ΔΗΜΑΡ, Ανεξάρτητους και Χ.Α. για αρκετές βδομάδες και μέχρι 2 εβδομάδες πριν τις εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.