Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

3 ζήτω για την ελληνική δικαιοσύνη...

Και μετά αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος παίρνει τις καραμπίνες και κυνηγά τους διαρρήκτες. Μια κι έχω διάθεση για αφορισμούς, βρείτε το γρίφο:

Σε ποια δουλειά

α. μπορείς να αποφασίζεις ελεύθερα το μισθό σου, αυξάνοντάς τον αν τύχει και βρεις άλλον που παίρνει περισσότερα;

β. δεν είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς ΗΥ το 2012, μάλιστα χρησιμοποιώντας ακόμη και γραφομηχανές ως άλλοθι για να μην παραδίδεις τη δουλειά σου;

γ. Μπορείς να επικαλεστείς σχεδόν οποιαδήποτε άλλη δικαιολογία για να μεταθέσεις στο μακρινό μέλλον τις υποχρεώσεις σου;

δ. Μπορείς να τελείς αυτεπάγγελτα διωκόμενα αδικήματα χωρίς να κινδυνεύεις από αυτόφωρο;

ε. ακόμη κι όταν την κάνεις σωστά, υπάρχουν αρκετοί συνάδελφοί σου πρόθυμοι να την ακυρώσουν;

Όσοι απαντήσετε "Ελληνας πολιτικός" πέσατε κοντά, αλλά δε σκεφτόμουν αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν κανονισουν καπως να μη παρουσιαζεται ουτε αυτος ουτε ο δικηγορος του, η δικη δεν θα γινει ποτε?

Δεν ξέρω ακριβώς πόσες αναβολές δικαιούται. Νομίζω μία η κάθε πλευρά και για σοβαρό λόγο.

Πολλές από τις αναβολές όμως είναι λόγω ωραρίου. Έχεις το νούμερο 20 και δικάζει μέχρι το 10...

btw, όπως το είχα προβλέψει, ο Κασιδιάρης υπέβαλε μήνυση σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το δεί ποτέ το φώς της μέρας. If you know what i mean.

Mittlerweile in der Griechenland

http://www.zougla.gr/webtv/greece/594216/view?mid=0&pn=1

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Και μετα σειρα εχουν μαρτυρες του ιεχοβα, δωδεκαθειστες, αθεοι, και οποιος δεν συμφωνει μαζι με τις ιδεελογιες τους.

Να χαρω εγω ελευθερια και δημοκρατια, πραγματα για τα οποια χυθηκε το αιμα τον παππουδων μας. :lazy:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω,

τον ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνηση,

την Δούρου Υπουργό "Προστασίας του Πολίτη"

να αφοπλίσει από χημικά και πιστόλια τα ΜΑΤ

να τους δώσει μερικά τέτοια

και να τα στέλνει στις συμπλοκές με τους Χ.Α.

Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε....

(Μην πάρετε πολύ σοβαρά αυτό το ποστ)

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει πολύ ενδιαφέρον πώς θα συγκρουστεί μια υποθετική κυβέρνηση σύριζα με την αστυνομία. Ήδη έχει πει ο σύριζα για διάλυση των ΜΑΤ, κατά πόσο είναι εφικτό δεν ξέρω. Οι μισοί μπάτσοι στην Αθήνα ψήφισαν χρυσή αυγή και πάντα είχαν μια τάση προς την πατριωτική δεξιά και εναντιών της αριστεράς. Θα υπακούσουν αδιαμαρτύρητα τις εντολές των μέχρι τώρα εχθρών τους;

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει πολύ ενδιαφέρον πώς θα συγκρουστεί μια υποθετική κυβέρνηση σύριζα με την αστυνομία. Ήδη έχει πει ο σύριζα για διάλυση των ΜΑΤ, κατά πόσο είναι εφικτό δεν ξέρω. Οι μισοί μπάτσοι στην Αθήνα ψήφισαν χρυσή αυγή και πάντα είχαν μια τάση προς την πατριωτική δεξιά και εναντιών της αριστεράς. Θα υπακούσουν αδιαμαρτύρητα τις εντολές των μέχρι τώρα εχθρών τους;

Και στον στρατό θα υπάρξει θέμα σε θερμό επισόδειο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.