Jump to content



D-I-Y NAS (File Server)


SpawNerGR

Recommended Posts

να πάρεις το celeron και να τον αφήσεις ήσυχο!μην σου πω καντου κανα undervolt!Ειναι overkill το dual core! Βεβαια αν περισσεύουν τα 10 ευρό παρ τον!(σε περίπτωση που του πετάξεις και την 8600 και το κάνεις και κανα htpc!)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

σήμερα ήρθε ο cpu !!! ...

θα γίνει project όπως είπα ...

μου λείπουν 4 σκληροί * 2 ΤΒ ο καθένας σύνολο 8TB :T:

για αυτόν εδώ τι λέτε .... WD20EARS 2TB

τουλάχιστον θα πάρω δύο για αρχή για Raid ...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ξεκινησα αλλα εχω βρει σκουρα..ενω κανω διαμορφωση στους δισκους μεσω freenas και κανω επανεκινηση δεν μου τα αποθηκευει...ουφ κανενα καλο οδηγω για ολα περι freenas υπαρχει εστ pdf να ριξω διανασμα???:fist:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πριν λιγες ωρες εστησα τον δικο μου server πανευκολα χαρη σε αυτον εδω τον οδηγο. ελπιζω να βοηθεισει και εσενα.. PC World Project: Δημιουργήστε έναν οικιακό file server - Δημιουργήστε οικιακό file server, δικτύωση, αρχεία, PC - PCW

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για το οδηγω και εγω το εχω στησει αλλα εχω προβλημα με τον δισκο μου.μηπως φτεει που εχω ενα δισκο???

ενω παω να ρυθμισω τον δισκο για τα data ο οποιος ειναι βεβαια ο ιδιος για το freenas το αποθηκευω και με το που κανω αποθηκευση δεν μου βγαζει την ρυθμιση που ειχα κανει,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.