Jump to content




deninho

Recommended Posts

Νέο θέμα, λοιπόν, για να μη χαλάσω/ουμε το θέμα με τα android apps, αφιερωμένο αποκλειστικά στο Samsung Galaxy S

Ερώτηση πρώτη:

root πως κάνουμε; :fun: [galaxy s με 2,1 μιας και το κιες αρνείται πεισματικά να αναγνωρίσει το κινητό...]

Επειδή το ψάχνουμε συχνά πυκνά, το βάζω κι εδώ για να το βρίσκουμε εύκολα:

Επιτέλους, ελληνικά στο Swype, και για gingerbread (jvh, jvo παίζει σίγουρα) από τον Tyxerakias, στο myphone.gr

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

[σχετικό post Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S : Σελίδα 708 :: myphone forum]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Και root πως κάνουμε; :fun: [galaxy s με 2,1 μιας και το κιες αρνείται πεισματικά να αναγνωρίσει το κινητό...]

μπορεις αν θες να περασεις την επισημη αναβαθμιση 2,2 στο κινητο σου χωρις το kies. αν περιμενεις απο την σαμσουνγκ,ζησε μαη μου να φας τριφυλλι..!!!:p:p επιπλεον το kies ειναι οτι πιο αχρηστο προγραμμα κυκλοφορει χωρις υπερβολες.με το που κανεις ροοτ δεν θα σου δινει αναβαθμισεις.:wall:

Link to comment
Share on other sites

lol! Μόλις το έκανα root. Ύστερα, uninstall - reinstall τους drivers [κατεβασμένους από softpedia], και το είδε το κινητό και μου έδωσε και την αναβάθμιση σε 2,2,1 [έχω ελβετικό κινητό, αν παίζει ρόλο]. Τώρα κατεβάζω :D

Στο ότι το Kies είναι άχρηστο πρόγραμμα δε διαφωνώ. Δεν ήθελα γιωτόφωνο και για το itunes, και βρήκα άλλο μπελά :p

Link to comment
Share on other sites

lol! Μόλις το έκανα root. Ύστερα, uninstall - reinstall τους drivers [κατεβασμένους από softpedia], και το είδε το κινητό και μου έδωσε και την αναβάθμιση σε 2,2,1 [έχω ελβετικό κινητό, αν παίζει ρόλο]. Τώρα κατεβάζω :D

Στο ότι το Kies είναι άχρηστο πρόγραμμα δε διαφωνώ. Δεν ήθελα γιωτόφωνο και για το itunes, και βρήκα άλλο μπελά :p

:OT:και γω 2,2,1 εχω;) νομιζα πως εχει βγει μονο για αγγλια:hm:

βαλε και darky ή doc τωρα και ευχαριστησου το κινητο σου ;)

αφου γινομαστε offtopic ας κανουμε και ενα θεμα με τον γαλαξια!!!!:p:P:OT:

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπει κινητο-ρουτερ,ενω αλλα τηλεφωνα το βλεπουν,δηλαδη με ενα προγραμμα μετατρεπετε ενα κινητο σε ρουτερ,για να περνουν ιντερνετ κι αλλα κινητα,αλλα με το galaxy δεν το βλεπει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δουλεύει το galaxy s ως wireless router! Tο χρησιμοποιώ σχεδον καθημερινά στη δουλεια μαζί με το laptop. Υποστηρίζει και wpa2 μαλιστα για να το κλειδώνεις.

ναι δουλευει οπως λες,αλλα δεν βλεπει αλλα τηλεφωνα που γινονται ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γνωρίζει κανείς, αν έχει βγει κανένα εύκολο ξεκλείδωμα του root για την 2.2.1? Γιατί όταν είχα κάνει την αναβάθμιση, δεν υπήρχε. Κατά προτίμηση χωρίς odin

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς, αν έχει βγει κανένα εύκολο ξεκλείδωμα του root για την 2.2.1? Γιατί όταν είχα κάνει την αναβάθμιση, δεν υπήρχε. Κατά προτίμηση χωρίς odin

νομιζω η απαντηση σου ειναι το superoneclick. μπορεις να δεις βεβαια και το myphone τι παιζει..!

στους xda ειχα κανει εγω την επιστροφη σε 2e recovery,και μαζι ρουταρισμα,αν σε ενδιαφερει μπορω να ψαξω το λινκ!

αν θες δοκιμασε την 9,1 του darkyy;)) ειναι πραγματικα οτι καλυτερο κυκλοφορει,εχει σαν βαση της την τελευταια 2,2,1..!την εχω αρκετες μερες τωρα και μου φαινεται η καλυτερη απο καθε αποψη!!!

φιλικα παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, το ρουτ το ήθελα κυρίως για το lagfix, μιας και για τις επί πληρωμή εφαρμογές έχω ελβετική sim :p

Γενικά, δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με φλασάρισμα, αλλά αν η rom που μου προτείνεις τα πάει καλά όσον αφορά στο θέμα της μπαταρίας, να το ψάξω από βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, το ρουτ το ήθελα κυρίως για το lagfix, μιας και για τις επί πληρωμή εφαρμογές έχω ελβετική sim :p

Γενικά, δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με φλασάρισμα, αλλά αν η rom που μου προτείνεις τα πάει καλά όσον αφορά στο θέμα της μπαταρίας, να το ψάξω από βδομάδα.

η ρομ που εχω ΔΕΝ χρειαζεται lagfix;)εχει ως βαση την ΧWJS3 την νεοτερη αυτη την στιγμη ευρωπαικη εκδοση,υποστηριζει πληρως ελληνικο swype, μενου δεν χρειαζεται να πω,χωρις o/c και lagfix στο quadrand βγαζει ~1600..εχω και αλλο kernel,340mb ram βλεπει αυτος. αν θες βγαζω και ss να δεις τι παιζει με το μενου κτλ..! τελος η μπαταρια χωρις flight mode η οτιδηποτε αλλο,με ανοιχτο τον συγχρονισμο,τα widgets καιρου, λιγο msn,λιγο facebook λιγο tapatalk παιχνιδια κτλ κτλ, 3 μερες!!!!!το "μυστικο" ειναι να φλασαρεις με γεματη μπαταρια,εχει καλυτερη διαχειρηση,γενικα αυτος που "μαγειρευει" την ρομ ειναι για μενα κορυφαιος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια βδομαδα εχει βγει η 9,2 και δεν εχω παρει χαμπαρι οτι βγηκε..!!αναβαθμιζω απο την 9,1 σε 9,2 χωρις να χασω τιποτα..!:p αν και τα update ειναι ψιλοπραγματα γιατι δεν ειχε καποιο προβλημα αυτη η ρομ..! αυριο σας λεω και τι "λεει" η αναβαθμιση..! το μονο που θαθελα ειναι το κλεισιμο αλα τιβι του '60 που εχουν τα nexus s..!

edit: εδω ειναι οποιος θελει να δοκιμασει ;)9,2 darkyy

Link to comment
Share on other sites

εδέησα και το ρούταρα, και τώρα βαριέμαι να κάνω το lagfix. Μάλλον θα πάω για την darky rom απ'ευθείας :p

Να ρωτήσω κάτι σημαντικό: Αν κάνω lagfix ή αλλάξω ρομ, η κάρτα μνήμης η εσωτερική [8γβ], διαγράφεται;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.