Jump to content




deninho

Recommended Posts

Από το darkymod configurator είχα τις εξής επιλογές:

kernel: speedmod

modem: jpy

δεν είχα τικαρισμένο το altenative wifi driver

και μόνο το circle battery icon και το swyper

Για το fasterfix, για να ρυθμίσω "Hellas", πάω στο Custom και γράφω hellas, ή πρέπει να του δώσω κάποιο server?

οχι custom-> hellas! αυτο μονο gia to gps!

και τικαρε και το altenative wifi driver!!:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
μηπως πρεπει να γραψετε "gr.pool.ntp.org" ??

οταν του λετε hellas δε σας βγαζει μηνυμα "set to hellas"? Αυτο ειναι ακυρο...

εμενα λειτουργει κανονικα παντως..δεν εχω δει ποτε πανω απο 10δευτερολεπτα να συγχρονισει..το μονο που δεν μπορω να ενημερωσω ειναι οτι δεν το χρησιμοποιω σχεδον ποτε το gps οποτε δεν ξερω αν ειναι αποδοτικο,παντως κλειδωνει αμεσως..!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αλλο ενα double post,βγηκε το 9,4 extreme edition του darkyy καθως επισης ετοιμαζει την v10 που θα ειναι 2,3..!ηδη η 2,3,2 bετα που εβγαλε παει "μαλλια" και ειναι ακρως εντυπωσιακη..!!!!!!!

εδω τα λινκς..!εβαλα ηδη 9,4 αλλα δεν εχω χρονο για την 10!καλη επιτυχια σε οποιον δοκιμασει...!ας πει την γνωμη του οποιος δοκιμασει!!:):magic:

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αν με την 9,4 θα έχω τα ίδια προβλήματα με wifi + mobile data... (δεν έκανα πάντως install με wipe την 9,3, γιατί δε βρήκα χρόνο ακόμα)

Να σου πω την αλήθεια μου ούτε γω είχα χρόνο να τα σβήσω όλα κ πάλι από την αρχή..! τώρα έχει άλλο driver modem..! δεν έχω προλάβει να δω πολλά..! πάντως η 2,3 πάει πολύ καλά όπως φαίνεται στο βίντεο!!:)

edit: Αντιμετώπισα πρόβλημα με την 9,4 και τον speedmod kernel! έβαλα τον voodoo τώρα και όλα καλά! απλά έχει ένα θέμα με την μπαταρία με τον προηγούμενο κερνελ!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την 9,4, με πυρήνα voodoo, και πετάει το κινητό. Διορθώθηκαν και τα προβλήματα που πάγωνε η κίνηση δεδομένων [είτε με wireless είτε με mobile data] :) Να δούμε τι θα δούμε και με τη 10 :D

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 9.5.Δεν εχει μεγαλες διαφορες με την 9.4 απλα καποια fix(Παλι καλα ειχε και στο market γιατι με την προηγουμενη δεν μπορουσα να κατεβασω τιποτα)

ολες εχουν μαρκετ,απλα για να "μπουν" σωστα θελει wipe;)

επειδη δεν του αρσεουν οι δοκιμες βαλε τωρα την 9,χ και μολις ειναι σταθερες οι επομενες ξαναβαζεις..!απλα ειναι και πιο "ζορικες" στην εγκατασταση οι v10,x..!!

Link to comment
Share on other sites

ολες εχουν μαρκετ,απλα για να "μπουν" σωστα θελει wipe;)

επειδη δεν του αρσεουν οι δοκιμες βαλε τωρα την 9,χ και μολις ειναι σταθερες οι επομενες ξαναβαζεις..!απλα ειναι και πιο "ζορικες" στην εγκατασταση οι v10,x..!!

Με wipe την εκανα. Βγηκε new rom 2.3.3 που ειναι stable. Μαλλον θα την βγαλουν επισημα μεσω kies απο οτι διαβαζω

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα κλειδοθηκε και αφαιρεθηκαν τα λινκς που υποθετω οτι ειχε, αλλα υπαρχει εδω: Galaxy S Generator @ DocKitchen η 2.3.3

Εχει δοκιμασει κανεις? Εγω ακομα με την JS8 του doc ειμαι παντως...

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 9.5.Δεν εχει μεγαλες διαφορες με την 9.4 απλα καποια fix(Παλι καλα ειχε και στο market γιατι με την προηγουμενη δεν μπορουσα να κατεβασω τιποτα)

Yep, εγώ είχα θέμα με το ακουστικό στις κλήσεις και έσιαξε στην 9.5. Άκουσα και άτομα που δοκίμασαν 9.4 και 9.5 να κάνουν και downgrade σε 9.3 όμως λόγω bugs τα οποία ακόμη εγώ αγνωώ.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα κλειδοθηκε και αφαιρεθηκαν τα λινκς που υποθετω οτι ειχε, αλλα υπαρχει εδω: Galaxy S Generator @ DocKitchen η 2.3.3

Εχει δοκιμασει κανεις? Εγω ακομα με την JS8 του doc ειμαι παντως...

η εκδοση που παραθετεις ειναι beta. αυτη που περιειχε το λινκ ειναι official. δεν εχω προλαβει να διαβασω το thread λογω φορτου διαβασματος αλλα ετσι ειχα την εντυπωση.

η 9,4 εχει θεματα πολλα και διαφορα..! η την 9,3 που την "λιβανιζε" ο darkyy καιρο η την 9,5 που δεν την εχω δοκιμασει λογω ελλειψης χρονου οπως ειπα βαλτε καλυτερα..!

ο γιατρος απο οτι εχω καταλαβει δεν "μαγειρευει" τις εκδοσεις οπως ο darkyy.. του γιατρου απλα γινεται πιο γρηγορο το κινητο επειδη δεν το φορτωνεις με ενα σωρο "αχρειστες" εφαρμογες που εχει το κινητο οταν ειναι καινουριο..απο κει και περα δεν επεμβαινει περεταιρω.. δεν ξερω αν εχω λαθος (που ειναι πολυ πιθανο) αλλα η ταχυτητα του σε σχεση με του darkyy ειναι τοση οση εκεινου απο την εργοστασιακη..!!εχω δοκιμασει s7/s8 kαι μου φαινεται πολυ πιο αργο..

συντομα με νεα και πειραματισμους (ειναι και το πισι υπο ανεγερση:p:p)..!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος, κάπου, κάποτε, μου'πε ότι στη darkyy rom υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις κανονικά ακουστικά [χωρίς mic], και να κάνεις κλήση, αφού χρησιμοποιεί το μικρόφωνο του κινητού και τον ήχο στα ακουστικά. Ισχύει; Αν ναι, πωτς γέντεν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που παραθετεις ειναι beta. αυτη που περιειχε το λινκ ειναι official. δεν εχω προλαβει να διαβασω το thread λογω φορτου διαβασματος αλλα ετσι ειχα την εντυπωση.

η 9,4 εχει θεματα πολλα και διαφορα..! η την 9,3 που την "λιβανιζε" ο darkyy καιρο η την 9,5 που δεν την εχω δοκιμασει λογω ελλειψης χρονου οπως ειπα βαλτε καλυτερα..!

ο γιατρος απο οτι εχω καταλαβει δεν "μαγειρευει" τις εκδοσεις οπως ο darkyy.. του γιατρου απλα γινεται πιο γρηγορο το κινητο επειδη δεν το φορτωνεις με ενα σωρο "αχρειστες" εφαρμογες που εχει το κινητο οταν ειναι καινουριο..απο κει και περα δεν επεμβαινει περεταιρω.. δεν ξερω αν εχω λαθος (που ειναι πολυ πιθανο) αλλα η ταχυτητα του σε σχεση με του darkyy ειναι τοση οση εκεινου απο την εργοστασιακη..!!εχω δοκιμασει s7/s8 kαι μου φαινεται πολυ πιο αργο..

συντομα με νεα και πειραματισμους (ειναι και το πισι υπο ανεγερση:p:p)..!

Απ οτι διαβασα αυτος ο tricky ευθυνεται για το leak και αυτος μπηκε στην ομαδα τους τωρα.

Τι να σου πω.. δεν ειμαι και σιγουρος, αλλα μου φανηκε οτι ηταν η ιδια εκδοση και στα 2 θεματα....

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος, κάπου, κάποτε, μου'πε ότι στη darkyy rom υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις κανονικά ακουστικά [χωρίς mic], και να κάνεις κλήση, αφού χρησιμοποιεί το μικρόφωνο του κινητού και τον ήχο στα ακουστικά. Ισχύει; Αν ναι, πωτς γέντεν αυτό;

γιατι δεν δοκιμαζεις να μας πεις και μας??:p βγηκε και το voodoo sound 5,5 εκει ισως εχει καμια επιλογη εξτρα..!

Απ οτι διαβασα αυτος ο tricky ευθυνεται για το leak και αυτος μπηκε στην ομαδα τους τωρα.

Τι να σου πω.. δεν ειμαι και σιγουρος, αλλα μου φανηκε οτι ηταν η ιδια εκδοση και στα 2 θεματα....

το λινκ που παραθεσες ειναι απο το beta kitchen του doc..!το ειδα μετα αλλα ημουν μισοκοιμησμενος..!!αν μπεις στην online kitchen του αντικρυζεις μονο 2.2.1 εκδοσεις και συγκεκριμενα την 10 και την 9.9.5 (που την εχω δοκιμασει κιολας:p)

για τις μεταγραφες δεν γνωριζω κατι,παντως με την πρωτη ευκαιρια θα λιωσει στο φλασαρισμα το κινητο μου!!!:p:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Εχω γραψει τοσα ποστ για την ρομ του doc, λες να μην ξερω ποια ειναι η κανονικη Kitchen και ποια η beta?

Υπεθεσα οτι η beta kitchen εχει τo ιδιο πραγμα με αυτο που ποσταρε ο astro πιο πανω για 2 λογους:

1. ο Tricky103

2. οτι ειναι η ιδια version XXJVK. Το beta ή final ειναι χαρακτηριστικο της εκδοσης. Δεν υπαρχει beta jvk και final jvk. Ενα απ τα 2 μπορει να ειναι.... αλλιως αλλαζει ο κωδικος.

3. http://www.androidgreece.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=1483

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 2.3.3 (XWJVK, darkyy v10 rc3). ειναι καλη,πολυ καλη θα ελεγα..!και μπηκε με την πρωτη και χωρις "ζορι"..!εχω και ενα θεμα τωρα και το φερνω στα "μετρα" μου..!αυριο με edit οι εντυπωσεις μου!o darkyy υποστηριζει οτι εχει καλυτερη διαχειρηση μπαταριας. θα το διαπιστωσω συντομα..!:p παντως ειναι πολυ γρηγορο το κινητο, τουλαχιστον τωρα που ειναι "αδειο" και το μονο που εχει σαν προσθετο ειναι το theme!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.