Jump to content




deninho

Recommended Posts

εγώ θα περιμένω να βγάλει η σάμσουνγκ ρομ με το 2,3, ώστε και ο ντάρκυς να βγάλει stable rom. Δεν έχουμε χρόνο για ttroubleshooting.

Η καλύτερη διάρκεια μπαταρίας, πάντως, με έκανε να σκεφτώ να περάσω κι εγώ την rc3, αλλά αντιστάθηκα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
εγώ θα περιμένω να βγάλει η σάμσουνγκ ρομ με το 2,3, ώστε και ο ντάρκυς να βγάλει stable rom. Δεν έχουμε χρόνο για ttroubleshooting.

Η καλύτερη διάρκεια μπαταρίας, πάντως, με έκανε να σκεφτώ να περάσω κι εγώ την rc3, αλλά αντιστάθηκα :p

2ωρες το "πασπατευω" και ειμαι στο 73%τωρα..!το κινητο μπουταρει πολυυυυύ πιο γρηγορα απο πριν και "φορτωμενο" δειχνει να τα πηγαινει αισθητα καλυτερα..!αν δεν νυσταξω θα ανεβασω screenshots σε λιγο,τωρα ετοιμαζομαι για quadrant..! αυτη η εκδοση ειναι leaked και προοριζεται για αναβαθμιση αν καταλαβα καλα..!δηλαδη δεν ειναι beta..!εχει ενα και μοναδικο θεμα ομως που διορθωνεται παρολαυτα και ειναι τα λεντακια κατω απο την οθονη,τα αφης δεν σβηνουν οσο ειναι ανοιχτη η οθονη..!ολα λειτουργουν αψογα προς το παρον..!:dance3::dance3:

edit με φωτο:

3093uc9.jpg29m7ms3.jpg

δεν προλαβα χθες γιατι κοιμηθηκα..!μεσα στο σ/κ ολο και κατι θα κανω..!:p:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την Darky 9.5 extreme ; Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το gps ; Έκανα μια λαλακία και πείραξα το gps.conf και δεν πιάνει τίποτα το gps τώρα.

Γνωρίζει κανείς πως να το επαναφέρω ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επαναφερω το θεμα να πω πως ο darkyy εβγαλε την 10 rc5.. ειναι σχεδον τελεια..!την προτεινω ανεπιφυλακτα..!!!το μονο που δεν εχει σε σχεση με τις 2.2.1 ειναι το bln σαν επιλογη στον κερνελ.. κατα ταλλα τα γνωστα το κινητο θεριζει,η μπαταρια ειναι βελτιωμενη,και ενα κλικ γρηγοροτερο! αυτα :) αν θελετε σοτς μου λετε :)

Link to comment
Share on other sites

τώρα το είδα το ποστ. Θέλουμε shots -εφόσον υπάρχουν αξιόλογες διαφορές-. Απ'ότι είχα δει, πάντως, είναι λίγο μπελαλίδικη η εγκατάσταση της 10ης έκδοσης της darkyrom, rite?

Link to comment
Share on other sites

houston we have a problem... Το κινητό μου, χωρίς κανένα προφανή λόγο, άρχισε να μην αντιλαμβάνεται το orientation [θεωρεί συνέχεια ότι είναι όρθιο]. Έχω τσεκάρει και το autorotation από το drop down menu, αλλά τίποτα. Επίσης δε λειτουργεί και η πυξίδα [ούτε στο gmaps, ούτε στο gps status, ούτε στο compass app]. Τι μπορεί να έχει παιχτεί, και -κυρίως- ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; :wall:

Link to comment
Share on other sites

τώρα το είδα το ποστ. Θέλουμε shots -εφόσον υπάρχουν αξιόλογες διαφορές-. Απ'ότι είχα δει, πάντως, είναι λίγο μπελαλίδικη η εγκατάσταση της 10ης έκδοσης της darkyrom, rite?

δεν ειναι καθολου μπελαλιδικη!!μια απο odin περνας και μετα φλασαρεις σαν κυριος!!!!

houston we have a problem... Το κινητό μου, χωρίς κανένα προφανή λόγο, άρχισε να μην αντιλαμβάνεται το orientation [θεωρεί συνέχεια ότι είναι όρθιο]. Έχω τσεκάρει και το autorotation από το drop down menu, αλλά τίποτα. Επίσης δε λειτουργεί και η πυξίδα [ούτε στο gmaps, ούτε στο gps status, ούτε στο compass app]. Τι μπορεί να έχει παιχτεί, και -κυρίως- ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; :wall:

μια επανεγκατασταση της ρομ χωρις wipe θα του κανει καλο;)

εδιτ: βαζω αν θετε σοτς,ειναι μια κλασσικη 2.3.3 δεν εχω κανει κατι..!αποτι διαβασα ειναι "ατοφια" χωρις τιποτα το περιττο της samsung.παει μπαλα φουρκα οπως και να εχει!!!:p:p

μπαταρια με βγαζει σταθερα 3μερες..!εβαλα και 10.6 πλεον αλλα δεν εχει νοημα να κανω double posts συνεχεια..!οποις δυσκολευεται στα της ρομ στελνει!!

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα κακό νέο για τους κατόχους του galaxy s. Ο darky μάλλον θα πάρει galaxy s 2 οπότε τέρμα το development για το κινητό σας :/

ο darkyy ειναι εκτος,ετσι και αλλιως για λιγο καιρο!(?)αλλα μακαρι να παρει s2 γιατι και εγω αυτο θα παρω!!!!:p:p:p

και nexus s που πηρε τι εγινε?αφησε το galaxy??;)

Link to comment
Share on other sites

ο darkyy ειναι εκτος,ετσι και αλλιως για λιγο καιρο!(?)αλλα μακαρι να παρει s2 γιατι και εγω αυτο θα παρω!!!!:p:p:p

και nexus s που πηρε τι εγινε?αφησε το galaxy??;)

Το άλμα σε galaxy s2 νομίζω θα είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό του s σε nexus s.

Θα δείξει!

Κάτι μου λέει ότι θα γίνει μεγάλο μπαμ. Φοβερή συσκευή, φοβερό λογισμικό, ο κόσμος έχει τρελαθεί, οι προπαραγγελίες έχουν ξεπεράσει του iPhone...

Νομίζω το galaxy s 2 θα κάνει την υπέρτατη θραύση. Και από developers ελπίζω να δούμε πολλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το άλμα σε galaxy s2 νομίζω θα είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό του s σε nexus s.

Θα δείξει!

Κάτι μου λέει ότι θα γίνει μεγάλο μπαμ. Φοβερή συσκευή, φοβερό λογισμικό, ο κόσμος έχει τρελαθεί, οι προπαραγγελίες έχουν ξεπεράσει του iPhone...

Νομίζω το galaxy s 2 θα κάνει την υπέρτατη θραύση. Και από developers ελπίζω να δούμε πολλά πράγματα.

αν ειχες galaxy s με μια απο τις τελευταιες ρομ του darkyy θα καταλαβαινες ποσο αχρηστα ειναι τα χαρακτηριστηκα του 2..!εχει οντως πολλους devs το s2 αλλα το θεμα ειναι οτι το 2.3 δεν εχει κατι που μπορει να δυσκολεψει αυτο το κινητο ακομα και με το πολυ κακογραμμενο ui της samsung..!

Link to comment
Share on other sites

αν ειχες galaxy s με μια απο τις τελευταιες ρομ του darkyy θα καταλαβαινες ποσο αχρηστα ειναι τα χαρακτηριστηκα του 2..!εχει οντως πολλους devs το s2 αλλα το θεμα ειναι οτι το 2.3 δεν εχει κατι που μπορει να δυσκολεψει αυτο το κινητο ακομα και με το πολυ κακογραμμενο ui της samsung..!

Ναι το έχω ακούσει αυτό που λες για τις ρομ του darky. Είναι ένας από τους λόγους που ψήθηκα για sgs2 και πουλάω το optimus 2x. Καλό κινητό αλλά δεν έχει το development που με ενδιαφέρει.

Περί galaxy s απλό.. πολύ κρίμα που τόσο καλό κινητό έχει περάσει σχεδόν απαρατήρητο.. σχεδόν λέω γιατί πρέπει να ξέρεις λίγο από android για να ξέρεις πόσο δυνατό κινητό είναι. Ο αδερφός μου πρόσφατα έδωσε το 3g και πήρε 3gs με 280 ευρώ... όταν με τα ίδια λεφτά βρίσκεις galaxy s :/

Άντε να καταλάβει τι χάνει τώρα!

Link to comment
Share on other sites

μια επανεγκατασταση της ρομ χωρις wipe θα του κανει καλο;)

Αναβάθμισα χωρίς wipe από 9,4 σε 9,5 και δεν είδα προκοπή. Θα δοκιμάσω το βράδυ και wipe install, βλέπουμε...:fist:

Link to comment
Share on other sites

Μην μπεις στον κόπο. Σε 1-2 ημέρες λογικά η final θα είναι up...οπότε πήγαινε με την μια σε αυτήν:D

μην φλασαρετε 2.2.1!!!δεν εχει νοημα πλεον!!!!!!:p:p:P

η 2.3.3 ειναι απολυτως τελεια!!!

ps: βρηκα κατι που δεν εχει και της ειναι αχρηστο!!!!!!!δεν εχει lagfix ο κερνελ toy darkyy..!!:p

2.3.3 παντως αν δεν την βγαλει στο kies η samsung δεν προκειται να βγαλει λεει ο darkyy!!!

ps:εβαλα και tw 4..!!!:dance3::man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε τη 10, έχετε ελληνικό πληκτρολόγιο; Αν ναι, τι βλακεία μπορεί να έκανα και δεν έχω εγώ; Αν περάσω το [APP]::New Themed Swype keyboard:: | Darky's ROM διορθώνεται το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.