Jump to content




deninho

Recommended Posts

πολυ λακωνικοι ειναι οι "φιλοι"..! froyo bootloaders που εχει?!gapps λεει να βαλουμε αν θελουμε αλλα δεν μας τους δινει,τους εκανα αναζητηση..!τους bootloaders πως τους προσθετω?με φλασαρισμα απο το cw η απο odin?! μου εχει καρφωθει να την φτιαξω την ρομ..!

εδιτ: ολα αυτα που ρωταω τα εχει στις ερωτησεις απαντησεις αλλα λινκ δεν "ψηνονται" να δωσουν..!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

και ηδη ειχαν αργησει..εχουν βγει leaked εκδοσεις πολυ καιρο τωρα..!

χθες βγαλανε μια νεα εγκατασταση cm7 και την εγκατεστησα τελικα..!μου εβγαλε την ψυχη να μπει..!

Link to comment
Share on other sites

και ηδη ειχαν αργησει..εχουν βγει leaked εκδοσεις πολυ καιρο τωρα..!

χθες βγαλανε μια νεα εγκατασταση cm7 και την εγκατεστησα τελικα..!μου εβγαλε την ψυχη να μπει..!

Έχει κάτι διαδικασίες η CM εντελώς άκυρες κι ανήκουστες. Την παράτησα στο 3ο απ'τα 500 βήματα που γράφει.

Την καταβρήκα με του Juwe τη ROM. Όμορφη, up-to-date, εύκολη στην εγκατάσταση και η μπαταρία κρατάει πολύ*.

*Σε πλαίσια galaxy S πάντα, μη γελιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι διαδικασίες η CM εντελώς άκυρες κι ανήκουστες. Την παράτησα στο 3ο απ'τα 500 βήματα που γράφει.

Την καταβρήκα με του Juwe τη ROM. Όμορφη, up-to-date, εύκολη στην εγκατάσταση και η μπαταρία κρατάει πολύ*.

*Σε πλαίσια galaxy S πάντα, μη γελιόμαστε.

Τωρα φτιαξανε τα πραγματα στα δινει οπως σχεδον οι αλλοι..!! Απλα να ακολουθησεις το λινκ των cm7 και οχι των xda..!η εγκατασταση σε σχεση με του γιατρου η του darkyy παραμενει πιο δυσκολη..!! Αλλα η διαφορα στην αισθηση ειναι μεγαλη..αξιζε το παιδεμα..! Εχει θεματακια η ρομ ακομα..! Ειδα πως δεν μπορω να στειλω με μπλε δοντι παρολαυτα

Λαμβανω κανονικα..!επισης η καμερα ειναι παιδικη και η εξωτερικη μνημη λεγεται emmc με οτι συνεπαγεται αυτο με τα προγραμματα backup..! Αυτα τα λιγα..!!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το CM7 για το Galaxy S πέρασε σε επίσημη υποστήριξη από την team του CM7 που σημαίνει διορθώσεις στην rom καθημερινά!!! Ήδη βγήκανε 7 εκδόσεις σε 24 ώρες για να να σταθεροποιήσουν κι άλλο την ROM. Σήμερα το βράδυ βγαίνει μια ακόμα με πολλά fixes. Το κινητό πραγματικά πετάει με την 7αρα που βγήκε τα ξημερώματα! Και το install πλέον είναι παιχνιδάκι!

Info:

[NIGHTLY][ROM][GRJ22] CyanogenMod 7 for Samsung Galaxy S (galaxysmtd) - xda-developers

Live Changelog:

CyanogenMod nightlies changelog for Galaxysmtd

BTW η μπαταρία έχει βελτιωθεί δραματικά και πλέον σε εμένα τουλάχιστον είναι καλύτερα και από την 9.5 του Darky!!!

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσους βάλατε κάποια ρομ τζιντζερμπρεντ, έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με πολύ γρήγορο άδειασμα της μπαταρίας, και στο battery usage μεγάλο ποσοστό κατανάλωσης από το Android OS process;

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσους βάλατε κάποια ρομ τζιντζερμπρεντ, έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με πολύ γρήγορο άδειασμα της μπαταρίας, και στο battery usage μεγάλο ποσοστό κατανάλωσης από το Android OS process;

Αντιθέτως, βγάζει 36ωρα με κανονική χρήση.

Android OS 4%.

Juwe's 4.3.1 η ROM.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τερμα η cm7..ολο βγαζουν αναβαθμισεις αλλα ανουσιες. με το hands free δεν μπορεις να μιλησεις. με το που σηκωσω το τηλ μετα απο 3δευτερολεπτα με ακουνε(χωρις το hands free φυσικα!). ραδιο δεν εχει και ουτε φτιαχνει με κανενα φλασαρισμα. τελος η μπαταρια με βγαζει μετα βιας 2μερες. ουτε darkyy βαζω μαλλον για γιατρο με βλεπω..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω..μολις αγορασα Galaxy S :dance3:

Εχω 2.2.1 και θελω να παω Darky's 10.1.. τι κανω? Γιατι στα guide εχει ρυθμισεις που δεν υπαρχουν..

ο γαλαξιας που πηρες ειναι με την super amoled οθονη?γιατι βγηκε αλλο ενα χωρις που εχει αλλες ρομ στους xda..!η ερωτηση συτη ειναι διοτι οι αδηγιες ειναι λεπτομερεις μεχρι αηδιας στον darkyy..!:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 9000 πηρα ;)

Συμφωνω αλλα που να καταλαβω εγω την διαφορα του JVB και του JVH .. βασικα πρεπει πρωτα να φλασαρω .. με το Odin το κανω αυτο?

οι καινουριες ρομ δεν εχω διαβασει την διαδικασια που φλασαρονται,παντως στις παλιες φλασαρες με οντιν τιν οφισιαλ 2.3.3 και μετα περναγες τον κερνελ παλι με οντιν και μετα μεσω cwm φλασαρες οποια 2.3.3 του darkyy ηθελες. φανταζομαι πως και τωρα ετσι ειναι..!:)

Link to comment
Share on other sites

[GUIDE] Final v10.1 - Official DarkyROM - Gingerbread (JVH) - Noob-Friendly | DarkyROM

Ακολουθείς τα βήματα όπως τα αναφέρει χωρίς να παραλείψεις κάτι :) Πρώτα, όμως, διάβασε τον οδηγό ολόκληρο, για να είσαι σίγουρος (π.χ. ότι λειτουργεί το 3-button combo)

Link to comment
Share on other sites

εαν βαριεσαι-βιαζεσαι να δεις τι παιζει με την ρομ κτλ φλασαρε με μιση μπαταρια και μετα μολις εχεις χρονο κανε ρεσετ τα στατιστικα της μπαταριας κτλ μεσω cwm με ΓΕΜΑΤΗ μπαταρια;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.