Jump to content




deninho

Recommended Posts

2gb κραταει για το συστημα με τα apps Και περιπου 6 για γενικο χωρο...

Παιδια χθες διαβαζα οτι το galaxy s το παρατησαν οι developers του cm7. Η εξελιξη του σχεδον σταματαει και τα bugs Που υπαρχουν δυσκολα θα διορθωθουν.

Εγω εβαλα προχθες την official jvq με πυρινα GTORC1 2.2 και ολα καλα αν εξαιρεσουμε ενα προβλημα.... δε δειχνει τιποτα η καμερα! Ισως φταιει που αλλαξα το CSC. Θα ξαναφλασαρω και θα σας πως αν το εφτιαξα. Αν τα καταφερω σας το συστεινω ανεπιφυλακτα. Ειναι παρα πολυ smooth και γρηγορο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

340 ειναι το μεγιστο που μπορει καποια rom να δει.

τα υπολοιπα κρατουντε απ το συστημα για καποιο λογο...

Εχω ολη τη μερα που φλασαρω για να φτιαξω την καμερα γμτ.... τελικα με darky resurection 10.2 φτιαχτηκε.... βαζω jvq official παλι..

Link to comment
Share on other sites

να την ξεκαλιμπραρεις!βαλε την ρυθμιση με τα dpi διορθωνει τα bugs ορισμενων ρομ!

εδιτ: οποιος εχει καλο κομματι σιπιγιου στο κινητο ας δοκιμασει να τρεξει quadrant στα 1,7..!!!:):p:P

2.3.5 η cm7 πλεον..!!!

Link to comment
Share on other sites

Double post FTW ! :p

Αν κάποιος θέλει μια stable και πολύ καλή ROM, έχω να προτείνω αυτή, ίσως να την έχετε δει ήδη, αλλά επειδή την έχω δοκιμάσει πάει το κινητό σε άλλο επίπεδο !!

[ROM][F1 Galaxy S II V6 - SP1][Look & Feel Of Galaxy S II][6-30-11] - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω εδώ και 5 μέρες έχει βγει η επίσημη 2.3.3 για Cosmote/Vodafone. Δοκίμασε κανείς μέσω Kies;

Είναι η πρώτη φορά που ξεχνάω το κινητό σπίτι και δεν μπορώ να δοκιμάσω άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι κάρτα έχεις βάλει μέσα, αλλά από που αγόρασες τη συσκευή και τι product code έχει αυτή. Αν πληκτρολογήσεις *2767*4387264636# εκεί που καλείς θα σου εμφανίσει το PCode σου. Αν τελειώνει σε COS τότε είναι της Cosmote και θα έχεις το update, αν τελειώνει σε EUR τότε έχεις το γενικά ελληνικό και θα έχεις το update σε 2-3 βδομάδες μάλλον... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι κάρτα έχεις βάλει μέσα, αλλά από που αγόρασες τη συσκευή και τι product code έχει αυτή. Αν πληκτρολογήσεις *2767*4387264636# εκεί που καλείς θα σου εμφανίσει το PCode σου. Αν τελειώνει σε COS τότε είναι της Cosmote και θα έχεις το update, αν τελειώνει σε EUR τότε έχεις το γενικά ελληνικό και θα έχεις το update σε 2-3 βδομάδες μάλλον... :)

Aχα τώρα αρχίζω να μπαίνω στο παιχνίδι.. αλλά έχω κακά νέα.. my PCode : GT-I9000RWYXEH

Τι παιζει?

Μόνο custom Roms?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ειμαι μερικες μερες με αυτην και παει πολυ καλα..!!! [ROM][18-08-11] Simplicity 0.33 [2.3.4~JVR] Supercharged | Lag-free browser | ODEXED - xda-developers

εφυγα απο cm7 γιατι ηθελα βιντεοκληση και να το σβηνω το κινητο που και που και να φορτιζει..αυτα δεν θα τα λυσουν ποτε τα θεματα..αυτονομια και ταχυτητα σαν cm7 δεν εχει καμια ρομ οσες και αν περασα..!ο darkyy επισημα πλεον εχει αποσυρθει απο το dev οποιαδηποτε κινητου..!

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει την [ODIN] DarkyROM 10.2 Resurrection GT-I9000 | DarkyROM. Για να βάλω την Simplicity, κάνω το βήμα 2 (You are on Gingerbread (2.3). Install a kernel with ClockWordMod (most recent ones do so. Boot into recovery (CWM) and flash the latest wipe version of Simplicity.";

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να έβαλες την Golden Master έκδοση !!!

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το Handcent SMS αλλά στα Ελληνικά μάλλον θα έχουν πρόβλημα στην προβολή του μηνύματος που στέλνεις εσύ !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.