Jump to content




deninho

Recommended Posts

Όσοι περάσατε τη 10, έχετε ελληνικό πληκτρολόγιο; Αν ναι, τι βλακεία μπορεί να έκανα και δεν έχω εγώ; Αν περάσω το [APP]::New Themed Swype keyboard:: | Darky's ROM διορθώνεται το θέμα;

ναι δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο!!εχει βασικα ginger keypad ελληνικο,οχι swype!!!με αυτο διορθωνεται ομως..!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Έβαλα την RC6 και πραγματικά δεν μου αρέσει καθόλου :(

Πολύ καλύτερη η 9.5 . Η 10 final έχει μεγάλη διαφορά από την RC6 ;

μαλλον οχι,δεν εχω προλαβει να βαλω την τελικη..!κατεβασα μια και του γιατρου να φλασαρω να δω σε τι σταδιο ειναι και αυτος..!βασικα εχω βαλει tw4 και δεν θελω να το αλλαξω!!:p

ps: τι δεν σου αρεσει δηλαδηςςς??

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται σαν πιο αργή από την 9,5. Δεν έχει ελληνικό keyboard. To wifi δεν έχει τόσο καλό σήμα όσο στην 9,5.

Μόλις έβαλα την ημι-τελική 10 να δω τι λέει και δαύτη:p

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται σαν πιο αργή από την 9,5. Δεν έχει ελληνικό keyboard. To wifi δεν έχει τόσο καλό σήμα όσο στην 9,5.

Μόλις έβαλα την ημι-τελική 10 να δω τι λέει και δαύτη:p

ωραια φλασαρε παλι απο την αρχη τοτε(την ιδια ρομ μηπως δεν "εκατσε καλα"!!):p:P

το πληκτρολογιο λυνεται στο αποπανω ποστ,το wifi δεν τοχω προσεξει:/

κοιτα μην περιμενεις να δεις την διαφορα ταχυτητας που ειχες δει απο την μεταβαση της στοκ ρομ σε νταρκυυ..!

εμενα μου φαινεται πιο γρηγορη παντως,και εχει πολυ καλυτερη διαχειρηση μπαταριας!(προσεξε να φλασαρεις με γεματη μπαταρια ωστε να καλιμπραριστει σωστα;))

μολις τελειωσουν οι προοδοι θα ξεκινησω παλι το "παιχνιδι" με τις ρομ,αν και μετα την εξεταστικη με βλεπω να το αποχωριζομαι..!!!!!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με CyanogenMod 7 και απλά τα σπάει!!! Τρομερά γρήγορη, με φοβερό customization και είναι και 2.3.4 που δεν υπάρχει σε Samsung Rom. Μόνα προβλήματα είναι ότι δεν έχει ακόμα ράδιο και tv-out αλλά δεν χρησιμοποιώ κανένα από τα δυο.

Και ένα review:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fMg8TLN0zLc]YouTube - CyanogenMod 7 Gingerbread Detailed Review[/ame]

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομουν να την κατεβασω και ειδα οτι δνε τον βγαζει η μπαταρια ουτε μερα!!η καμερα τραγικη..το ραδιο το χρησιμοποιω δεν θα μου λειψει ομως.. αυτο που μου αρεσε πολυ ειναι τα "προφιλ" που ειχα στα πρωτα κινητα!!!

@daidalos εχεις εντοπισει κανα θεμα εσυ με την ρομ που εχεις?η μπαταρια ποσο σε βγαζει? η καμερα διορθωθηκε??

κατεβαζω αυτη την εκδοση και βλεπουμε..!

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με την κάμερα έχουν διορθωθεί πλέον και η μπαταρία μου διαρκεί όσο και με την v10 του Darky!:T:

Πάντως με το ρυθμό που βγάζουν τα updates θα είναι άψογη η ROM πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς καλύτερη από την RC6 η final. Η μπαταρία κρατάει περισσότερο. Το μόνο κακό με την final είναι ίσως ο launcher που έχει. Δεν μου φαίνεται πολύ smooth στο scrollάρισμα η αρχική οθόνη, αλλά και πάλι cool είναι :p

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως με απογοήτευσε η 10 του ντάρκυ. Τη μία κατέρρεαν όλες οι εφαρμογές πλην του launcher, έκανα νέα εγκατάσταση με wipe, και τώρα lagάρει τρελά ο twlauncher, δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο (το gingerbread keyboard καταρρέει όταν το επιλέγω). Και επιβεβαιώνω και το θέμα το wifi. Μάλλον θα επιστρέψω σε 9,5

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου αντάξια των προσοδκιών η 10 final.

Η CM7 φαίνεται καλή αλλά θέλω το ραδιόφωνο (ακούω στην δουλειά :p)

ακου μεσω ιντερνετ..;)

@νεφ: πας απο 2.2.1 σε 2.3.3 χωρις wipe?!!:p

φορτιζει η μπαταρια για να φλασαρω..!!πρεπει πρωτα να γυρισεις σε 2.2 μετα κερνελ μετα μia ρομ και μετα την κανονικη ρομ για να βαλεις cm7!!!!!!:p

η απουσια του darkyy φαινεται στην 2.3.3 αλλα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα..!:p

Link to comment
Share on other sites

Η 10 δεν έχει τελειώσει ακόμα. Κακώς τη βάφτισαν final. Έχει τα bugs της αλλά είναι usable σε μεγάλο βαθμό, αν και ούτε εμένα με εντυπωσίασε από τη μετάβαση από την 9.5, πλην του ότι είναι πιο γρήγορη (πιθανότατα λόγω του wipe).

Σημαντικό: Η παρούσα Darky 10 ΔΕΝ υποστηρίζει BLN λόγω kernel.

Ως προς το wifi και μένα δείχνει χαμηλότερο σήμα, αλλά αυτό δε σημαίνει και πολλά μιας και έπιασα σήμερα wifi από σημείο που παλιά (νομίζω) δεν έπιανε.

Μάλλον κάποια στιγμή θα περάσω και γω σε CM 7 μιας και μου άρεσαν πολύ τα καλούδια που έχουν στο video.

Link to comment
Share on other sites

Η 10 δεν έχει τελειώσει ακόμα. Κακώς τη βάφτισαν final. Έχει τα bugs της αλλά είναι usable σε μεγάλο βαθμό, αν και ούτε εμένα με εντυπωσίασε από τη μετάβαση από την 9.5, πλην του ότι είναι πιο γρήγορη (πιθανότατα λόγω του wipe).

Σημαντικό: Η παρούσα Darky 10 ΔΕΝ υποστηρίζει BLN λόγω kernel.

Ως προς το wifi και μένα δείχνει χαμηλότερο σήμα, αλλά αυτό δε σημαίνει και πολλά μιας και έπιασα σήμερα wifi από σημείο που παλιά (νομίζω) δεν έπιανε.

Μάλλον κάποια στιγμή θα περάσω και γω σε CM 7 μιας και μου άρεσαν πολύ τα καλούδια που έχουν στο video.

o bln οντως ειναι ενα αρνητικο..!βλεπω συντομα λυση και σε αυτο..

εβαλα cm7..οποιος τραβαει φωτο η βιντεο μην την βαλει.. η ποιοτητα δεν ειναι καν μετρια με συνθηκες καλου φωτισμου..και τα αλλα προβληματα που ηδη ειναι γνωστα..!θα "παιξω" σημερα και αυριο και μαλλον θα φλασαρω και μια του γιατρου να δω τι "κανει" και αυτος..!:p

εδιτ: η external sd δεν υπαρχει..!!!:p

Link to comment
Share on other sites

ακου μεσω ιντερνετ..;)

@νεφ: πας απο 2.2.1 σε 2.3.3 χωρις wipe?!!:p

φορτιζει η μπαταρια για να φλασαρω..!!πρεπει πρωτα να γυρισεις σε 2.2 μετα κερνελ μετα μia ρομ και μετα την κανονικη ρομ για να βαλεις cm7!!!!!!:p

η απουσια του darkyy φαινεται στην 2.3.3 αλλα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα..!:p

Η πρώτη εγκατάσταση ήταν σύμφωνα με τις οδηγίες τους, και σύμφωνα με αυτές δεν χρειαζόταν wip αφού γινόταν με το odin. Μετά ξανάκανα, κάνοντας wipe.

Πάντως, το swype που έδειξα παραπάνω, δε λειτουργεί. Η εγκατάσταση γίνεται απροβλημάτιστα, αλλά μετά το reboot δεν εμφανίζει καμία γλώσσα στο μενού επιλογής γλώσσας. Ακολούθησα και τις οδηγίες του, αλλά δεν. Είδα ότι κι άλλοι έχουν παρόμοιο πρόβλημα. Αυτό από μόνο του συνιστά λόγο για να ξαναπάω σε 9,5

Link to comment
Share on other sites

@daidalos 2 ερωτησεις!

1)η εξωτερικη μνημη (micro sd) αναγνωριζεται απο αυτην την ρομ?(δεν βρηκα πουθενα κανενα τετοιο bug αλλα δεν μου την βλεπει:(

2)το market στο εμφανιζει?

εχω φλασαρει 6 φορες,και τις 6 με wipe τα παντα ολα, και δεν μου το εμφανιζει..

η miui που παραθεσα απο πανω μην φλασαρει κανεις ειναι τουλαχιστον..:bad::bad:

επισης οταν ξεκιναει το κινητο γιατι η οθονη εμφανιζει πολυχρωμες γραμμες σαν να εχει σπασει??

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες αρκετά για να περάσεις στην CM7...

Αν δεν βλέπεις την εξωτερική μνήμη στο νέο της path δηλαδή στο emmc τότε δεν έχεις φλασάρει με froyo bootloaders. Αυτό επιβεβαιώνεται και από τις περίεργες γραμμές που βλέπεις στην αρχή που είναι καθαρά θέμα bootloaders.

Market δεν βλέπεις γιατί δεν φλάσαρες το gapps μετά την rom...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες αρκετά για να περάσεις στην CM7...

Αν δεν βλέπεις την εξωτερική μνήμη στο νέο της path δηλαδή στο emmc τότε δεν έχεις φλασάρει με froyo bootloaders. Αυτό επιβεβαιώνεται και από τις περίεργες γραμμές που βλέπεις στην αρχή που είναι καθαρά θέμα bootloaders.

Market δεν βλέπεις γιατί δεν φλάσαρες το gapps μετά την rom...

εχει αυτους τους οδηγους μαζεμενους?

εγω ακολουθησα επακριβως τις οδηγιες που εδινε στο βιντεο για την εγκατασταση της ρομ..!

Link to comment
Share on other sites

εχει αυτους τους οδηγους μαζεμενους?

εγω ακολουθησα επακριβως τις οδηγιες που εδινε στο βιντεο για την εγκατασταση της ρομ..!

[All Models] CyanogenMod 7 for Samsung Galaxy S Phones - EXPERIMENTAL - CyanogenMod Forum

[ROM][NIGHTLYS][05/11/2011] CyanogenMod 7 for Galaxy S (Gingerbread 2.3.4) - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.