Jump to content



Ο επιτραπέζιος υπολογιστής... πέθανε POLL


eleozz

Από που μπαίνετε στο ίντερνετ συχνότερα?  

113 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δεν την καταλαβαίνω την πάσα σε ένα θέμα , που κάνει κόντρες Laptop με Desktop.

Ανούσιος διαχωρισμός , γνώμη μου .

Έχω και τα δυο , και κανένα δεν αντικαθιστά το άλλο , τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω και τα δυο δεν κανω καποιου ειδους σύγκριση

απλα διαβασα ενα αρθρο και θελω να δω κατα ποσο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα

στην δικη μας κοινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουν οι διαχειριστές τα μαγικά τους, έτσι ωστε να ενσωματωθεί στη δημοσκόπηση το αρθρο που έβαλε ο MUL.

Ψήφισα αλλά όταν πηγα να σχολιάσω βρέθηκα σε δίλλημα. Εδω ή στο άλλο θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

notebook στη δουλειά....

desktop στο σπίτι....

κατά τα άλλα όπως λέει και ο φίλος overvolt παραπάνω, ανούσιος ο διαχωρισμός....

η "είδηση"... μου φαίνεται ότι είναι γκρίζα διαφήμιση των tabletσ από το Fox news ...

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπορέσει μια φορητή συσκευή να μου προσφέρει ακριβώς ότι και το desktop μου στην ίδια τιμή και ταχύτητα τότε και μόνο θα έχει νόημα ένα τέτοιο poll. Όλα τα άλλα είναι για να βγάζουν φράγκα οι εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα έπρεπε να γίνει μια διάκριση ή μια επεξήγηση ? Γιατί ο φορητός Η/Υ που είναι κατα 98% της ζωής του πάνω στο ρεύμα σε ένα γραφείο επάνω τι διαφορά έχει από ένα desktop στην χρήση ? Στο μέγεθος μόνο ? Και ξέρω πολλούς που πάνω στο γραφείο τους έχουν ένα τέτοιο φορητό αντί για desktop και ούτε καν στις διακοπές δεν τον κουνάνε, απλά ήθελαν κάτι "μαζεμένο".

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά εκκατομύρια χρήστες στον κόσμο,

που χρειάζονται τον υπολογιστή απλά για να γράφουν στο f/b και στο blog τους.

Όλοι αυτοί επιλέγουν έναν φορητό για ευκολία, επειδή δέν έχουν τις γνώσεις

να αγοράσουν ένα πολύπλοκο στο στήσιμο deskotp

και επειδή ένας φορητός τους καλύπτει πλήρως,

αντίθετα με τους περισσότερους από εμάς πού είμαστε απαιτητικοί χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και έτσι να είναι κυκλοφορούν χιλιάδες έτοιμες προσφορές με την μισή τιμή από ένα laptop με καλύτερες επιδόσεις , οθόνη και είναι και όλα αναβαθμίσιμα. Δεν λέει κανείς να αγοράσουν το καλύτερο PC με 3000€ για f/b, και με 500€ και πολλά λέω κάνεις μια χαρά PC.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.