Jump to content



HDTach 3.00 beta


unstoppable

Recommended Posts

  • Replies 551
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από jax7480

Kosta οντως εισαι αρκετα χαμηλα, συμφωνα τουλαχιστον με τα τεστ του kbilly με την ΚΤ600, γιατι οι υπολοιποι ποσταραν με Raid0.

Για τον Promise Controller καλά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και κάποια scores με nforce2 ή και nforce3? (όχι raid0).

Eίχα δει εγώ τα σημάδια όταν είχα nforce από τις μετρήσεις Η.D. σε sandra και pcmark... (ακόμη και στην πράξη το κατάλαβα) ...μάλλον επαληθεύονται και εδώ

Παίζει ρόλο και πόσο "ομαλό" είναι το γράφημα, έτσι? Γιατί σε μερικούς, βλέπω κάτι έντονες "βουτιές"...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13 [Σήμερα, στις 16:01]

Να δούμε και κάποια scores με nforce2 ή και nforce3? (όχι raid0).

Eίχα δει εγώ τα σημάδια όταν είχα nforce από τις μετρήσεις Η.D. σε sandra και pcmark... (ακόμη και στην πράξη το κατάλαβα) ...μάλλον επαληθεύονται και εδώ

Παίζει ρόλο και πόσο "ομαλό" είναι το γράφημα, έτσι? Γιατί σε μερικούς, βλέπω κάτι έντονες "βουτιές"...

Samsung SpinPoint SP0802N 80GB , abit nf7-s (windows drivers)

32MB test

post-44-1416070902,306_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Odysea και Vag έχετε πολύ χαμηλά scores για τους δίσκους και τα settings που έχετε... για ψάξτε το λίγο. Τα δικά μου scores είναι με 128κ stripe και 16κ cluster.

Τα αποτελεσματα στο raid σαφως και ειναι χαμηλα....δεν αντιλεγω αλλα ηταν αναμενο να εχω τετοια αποτελεσματα με 128 και 32 , οπως εχει ειπωθει και αλλου ειναι αναλογως τι θες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Χθες, στις 03:34]

......Το περίεργο είναι.. ότι τα δικά μου είναι σαν καρδιογραφήματα :tomato:

Απλα απο οτι φαινεται το hdtach εχει ακομα προβλημα με μεγαλα stripe sizes

Κοιτα εδω http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=1475

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.