Jump to content



HDTach 3.00 beta


unstoppable

Recommended Posts

  • Replies 551
  • Created
  • Last Reply

2x Maxtor 80GB Serial ATA σε RAID 0 , πάνω στον SIL3112A του Abit NF7-S.

Chunk size δεν θυμάμαι ( θα ποστάρω αύριο )

Είναι και κατά 60% γεμάτοι οι δίσκοι τώρα.

Συγγνώμη , τις βάζω σε zip γιατί είμαι ακόμα με την πρόχειρη εγκατάσταση των Windows , και δεν έχω εγκαταστήσει κανένα imaging tool.

80gb maxtor sata raid 0 - 60percent full.zip

Link to comment
Share on other sites

There is a new minor update for the HD Tach Beta available on our site

Changes in 2.9.2.3:

This release contains changes to the burst benchmark. In the previous betas about 5% of users were getting extremely high burst performance out of RAID controllers. We have adjusted the burst benchmark to account for this issue and need to see your benchmark results to see if we've fixed it. Even if you've uploaded your results already, please upload them again with this version.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Φανη, ειναι καλά η καρδιά σου ? Το καρδιογράφημα δειχνει καλό πάντως !:rolleyes: :whistling :flower: :tomato:

Χεχε, εσύ τι λες γιατρέ μου?? να κόψω το κάπνισμα, αλκοόλ και τα σχετικά, ε? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 13:14]

Όχι, δεν έχω παίξει με το cluster... άσε που δεν χωνεύω το partition magic με τίποτα, :)

Κάνε ένα ghost να είσαι σίγουρος.

Πάντως εγώ είδα Μ Ε Γ Α Λ Η διαφορά.... ξέρω ότι μπορέι να ακούγομαι υπερβολικός αλλα μπήκα στον κόπο να το δοκιμάσω, και τώρα 16κ cluster rulez.....:D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

2 x ST3120026A 8MB cache PATA σε Shuttle AK35GTR VIA266A με highpoint controller 133

Γιατί τόσο ψόφια πράγματα;

Και άλλοι πόσταραν με Seagate αλλά όχι τόσο χάλια ακόμα και ο Κostas578 με μονό Sata Seagate με «τρώει» :cry:

Αυτά τα μεγέθη τι είναι; 128κ stripe και 16κ cluster. Το BIOS raid έχει επιλογή μόνο stripe size απο 4-64. Το cluster απο που το ρυθμίζουμε; To raid που έχω είναι με 16κ stripe

Επίσης περιμένω αύριο ένα Μαχτορ 120 8ΜΒ cache αντικατάσταση, έχεις κανείς έναν παρόμοιο να τους κάνουμε μαζί κανά τεστάκι;

post-955-1416071007,685_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.